Kontracepcija

moguća trudnoća

Silver pudding

Poštovana,
može li poremećaj hormona štitnjače utjecati na djelovanje kontracepcijskih pilula?

Nataša Šemnički, dr. med.

Silver pudding ,

ne može.

L.p.

vasicd

Postovani, da li je moguca trudnoca uz koriscenje pilula?

Ujutro osecam blage mucnine, popila sam prvu kutiju, danas mi je drugi dan pauze.

Tokom celog ispijanja tableta, sam imala smedji iscjedak i blago krvarenje, i dalje ga imam, i kako da razlikujem menstruaciju ako dodje, s obzirom da kaze da moze biti jako oskudna? Da li i ona moze liciti na ovo sto mi se do sad pokazivalo?

Da li treba mrljanje i Iscjedak odmah da prestanu ispijanjem prve tablete iz drugog blistera?

Unapred zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći, nego o probojnom krvarenju tj. mrljanju tijekom započinjanja oralne kontracepcije. Nasatvite dalje prema propisanoj shemi.
Ako i tijekom ovog blistera bude tog mrljanja, svakako posjetite ginekologa da se zamjene pilule sa drugim.

vasicd

A, kako da znam, ako dodje menstruacija da je to to? S obzirom da ste rekli, a i pise, da mogu biti jako slabe, slicne mrljanju, koje imam od pocetka ispijanja tableta?

Hvala na odg.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija će biti ipak malo obilnija od trenutačnog mrljanja.

vasicd

A, kako da znamo da je nedolazak menstruacije posledica tableta, jer se moze i to dogoditi?
I sta ako se unatoc nedolasku menzisa, nastave piti tablete, a ispostavi se posle da je bila trudnoca? Koliko je to stetno?
pozz

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vi napravite test ako želite. Ako je negativan nastavite s uzimanje dalje.

Natalie0635

Poštovana,
žao mi je što sam uopšte došla u priliku da postavim ovde pitanje, ali čitala sam dugo pitanja i odgovore i nisam našla nijedan koji bi mi pomogao.
Menstruaciju sam imala od 7.1. do 12.1. 13og uveče sam prvi put spavala sa momkom, u početku je koristio kondom, ali ga je kasnije skinuo. Siguran je da nije svršio u mene. Jutros sam vidjela krvi na gaćicama i curkala je cijeli dan. Ja sam mlada i nisam baš upućena koliko treba, pa Vas molim da mi pomognete. Ne znam da li sebi umišljam ali sve me boli, i noge i ledja i glava i malo mi je muka. On kaže da ne treba da brinem, ali ja sam malo uplašena.
Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je od prvog odnosa. Neće doći do trudnoće jer su neplodni dani i nije bilo ejakulacije.
Za ubuduće savjetujem da koristite bolju zaštitu od trenutne koja nije nikakva.

Natalie0635

A malo gušći sekret nakon 2-3 dana krvarenja? Da li je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno.

luda19

Postovani doktore, pijem lindinete 20 vec 7 meseci i ciklusi mi traju 28 dana. Nakon kutije popijene u decembru nadjene su mi bakterije u mokraci pa mi je doktorka prepisala baktrim koji sam pila tokom prvih 6 dana pauze, zapocela sam sl kutiju dva dana posle i posto znam da antibiotici smanjuju zastitu koristili smoi kondom koji je pukao u noci 31.decembra ali mnogo pre ejakulacije!Nastavila sam piti pilule redovno i u isto vreme! Posto sam otputovala kod decka 18.januara zaboravila sam da ponesem kutiju sa pilulama i nisam popila poslednje dve pilule,a 21.sam dobila menstruaciju koja se zavrsila juce.Medjutim meni zbog puknutog kondoma djavo nije dao mira pa sam jutros uradila test koji je bio negativan! Da li je zbog antibiotika zastita bila smanjena ?Da li je krvarenje koje je pocelo 21.bila menstruacija iako nisam popila poslednje dve pilule? I da li je test validan ili treba da ga ponovim iako je proslo vise od tri nedelje od odnosa? Hvala najlepse

Dejan Šakoronja, dr. med.

Umirite se. Test vrijedi. Ne radi se o trudnoći.

adnanbar

Postovani, dakle molim vas da mi odgovorite da li je ikako moguce da djevojka zatrudni ukoliko nema pentracije ali svrsim na vanjski dio vagine?
Hvala vam mnogo unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vanjski dio vagine? Mislite valjda na vanjsko spolovilo i stidnicu?
U globalu ne, jedino ako dio ejakulata završi u rodnici tada da.

adnanbar

Da, da. U principu veoma mali dio sperme je zavrsio na stidnici..ali moja djevojka panicari i boji se da ce zatrudniti..

adnanbar

I zanima me jos nesto. Da li upotreba Dabrostona moze uticat na rezultat testa na trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Dabroston nema veze.

senaha

dali je opasno za bebu aki ostanem u drugom stanju a i dalje sam pila baybipile