Kontracepcija

Moguca trudnoca

članica

Poštovani,
da li mogu ostati trudna ako slučajno progutam mali dio predejakulacije ?

hitno je.
unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće. Savjetujem vam edukaciju čim prije jer pitanje spada u sferu glupljih.

unmodum

Postovani, zanima me postoji li mogucnost trudnoce ako se sperma prenese prstima u rodnicu iako sam jos nevina. Naime, meni menstruacija kasni tjedan dana i nedavno sam primjetila smeđi gusti iscjedak, a prije toga sam imala pojacani gusti iscjedak. Znam da je jos rano za simptome, no meni je neobicno mucno tijekom cijelog dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se dovoljna količina sperme prenese u rodnicu svakako da je moguća trudnoća.

Lala1w

Imam jedno pitanje za vas i molim vas odgovor u sto kracem roku,u plodnim sam danima imala sam spolni odnos sa deckom a imam 12dana do menstruacije. Spolni odnos je bio nezasticen. No prije no sto je njegov penis bio u mojoj vagini on ga je obrisao maramicom gurnuo ga je 5,6 puta te smo stavili kondom i nastavili smo sa spolnim odnosom,trebam li se zabrinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne trebate se brinuti jer nije bilo ejakulacije.

Anonimus97

Zanima me je li vrijedi uzeti pilulu za dan poslije,ako sam spolni odnos imala na dan ovulacije. Do potpune ejakulacije nije došlo ali nisam sigurna je li bilo predejakulata,iako mislim da je bila kao ne sluz koja je izlazila,pa je li to moguće??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako niste sigurni bolje ju uzmite.

Anonimus97

Hoće li djelovati nakon ovulacije? Jer je spolni odnos bio na dan ovulacije.

minim

Poštovani doktore, pijem pilule vec 2 i pol mjeseca. Do sada sam se upustala u odnos s deckom i bez dodatne zastite(perzervativa) ali kada su mi bili neplodni dani. Sinoc smo imali odnos 2 puta, sa i bez i oba puta je imao snosaj vani. Odmah bi obrisao sve, ali me zanima postoji li ikako mogucnost da je ista ostalo pa da je prenio prstima te da dode do trudnoce? Jucer mi je bio 11. dan ciklusa. (napomena da sam sve pilule pila u tocno vrijeme)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anonimus pitanje je kad vam je bila ovulacija. Ako je prošla učinak je malen.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Minim neće doći do trudnoće. Ne trebate strahovati.