Kontracepcija

Moguća trudnoca

Lana996

Poštovanje,
Znaci ovako mama mi ima policističnih jajnike i razmak između ciklusa joj je 35-40dana. Meni isto tako dolazi neredovito (zna mi kasniti po 17 dana).Spavala sam sa dečkom 10.10. a menstruaciju sam trebala dobiti prije 11dana. Koristili smo zaštitu i nije svršio u mene ali svejedno se brinem. Da li je moguće da imam nasljedno na mamu policistične jajnike i da zbog toga imam takvih problema?Da li bi bilo dobro napraviti test za trudnoću?
Puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da imati pcos. Prema opisanom ne treba test za trudnoću. Javite se na pregled i UZV svom ginekologu,.

dora_s

Poštovani doktore
Ja i decko smo kroz skoro cijeli mjesec imali nezaštićene spolne odnose s prekinutim snosajem od kraja zadnje menstruacije koja je bila 23.10 do prije par dana, u vecini slucajeva bi bilo vise puta dnevno, meni bi trebao doci menzis sad kroz par dana i bolile su me grudi ( a sad su prestale skoro u potpunosti) a to mi je uvijek simptom nadolazece menstruacije ,zadnja 2 dana imam neko oskudno krvarenje, nista me ne boli, i jucer sam pocela piti pilule ponovno nakon duge stanke,jer sam racunala to oskudno krvarenje kao pocetak menstruacije .. I sad neznam jesam li ispravno postupila i moze li se to krvarenje protumaciti mozda kao i ono implantacijsko krvarenje? Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati. Šansa za trudnoćom postoji. Napravite test.

mimi9394

Poštovani
zadnju menstruaciju imala sam 7.9. od tada smo dečko i ja imali spolni odnos sa kondomom ali i prekinutim snošajem. napravila sam već 3 testa unazad 3 tjedna (svaki tjedan po jedan test) i sva 3 su negativna,ali već 2 tjedna, točnije od 28.10. imam smečkasti iscjedak primjetila sam 2-3 puta da vuće mrvicu na crvenkasto,ali ništa obilno nešto sitno, a menstruaciju još nisam dobila. Inače nikada nisam imala uredne menstruacije te mi ciklus traje 30-45 dana. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći, vjerovatno o pcos-u.

dora_s

Poštovani
Ja sam vam se već obratila pod ovom temom, sugerirali ste mi da uradim test, sinoc sam ga napravila i negativan je, jutros su me malo bolili jajnici al mjesecnica nikako da nastupi, imala sam blago krvarenje (par kapljica )u utorak i srijedu , te sam pocela u utorak piti kontracepcijske pilule jer sam tih par kapljica protumacila kao menstruaciju, a posto uzimam pilule sada nakon duge pauze pise da moram popit pilulu prvim danom mestruacije... Sada mene zanima jesam li ja ispravno popila tu pilulu i jel moguce da mi menstruacija ne dolazi radi tih pilula ili radi tog sto mi je papa test koji sam uradila prije dva tjedna pokazao neku blagu infekciju ( candidu) ?
Unaprijed zahvaljujem

petra14

Postovani,menstruacija mi kasni oko mijesec dana,bila sam na pregledu i napravila sam papa test koji je pokazao da je sve u redu i da postoji gljivicna infekcija..doktor mi je dao duphaston 5dana/2 tablete,te logest koji nisam pocela uzimati i geonistin,proslo je dva tjedna od zadnje tablete i mjesecnica mi se nije pojavila..u međuvremenu sam imala odnos sa deckom u kojem nam je puknuo kondom,postoji li mogucnost za trudnocu? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dora moguće je da ste započinjanjem pilula smanjili intenzitet krvarenje a isto tako je moguće da ste krivo započeli s uzimanjem pilula i tako spiječila menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Petre vjerovatno ne postoji, uskoro bi trebala nastupiti menstruacija a s prvim danom ciklusa kreniti s uzimanjem pilula.

dora_s

Zanimalo me jos jesam li zasticena sada s tim pilulama na nacin na koji sam ih popila? Hvala

domac305

Poštovani, djevojka i ja smo imali peting, usred petinga otisao sam na wc no nije bilo ejakulata na mom penisu, zaboravio sam oprati ruke i nakon toga stavio prste u njenu vaginu. Da li je moguca trudnoca? Hvala unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dora, niste naravno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Domac trudnoća nije moguća.

dora_s

Aha, jel mi mozete reci onda sto sada da napravim jer sam ih ja nastavila piti , nema mi smisla onda ako nisam zasticena

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sad ih uzimajte no uz dodatnu zaštitu: Ne prekidajte jer ćete neuredno krvariti.

dora_s

Hvala Vam doktore happy

antonelica100

Doktore,
prvi blister Adexe je pratio smedi iscjedak. U pauzi je doslo do upola slabijeg i kraceg krvarenja nego inace do pilula. Sad sam na 18. danu ciklusa drugog blistera i osjecam bolove u dojkama i povecanje, kao grceve u trbuhu i obrisi krvarenja kroz icjedak(kao da ce doci menstruacija). Bolovi u trbuhu se jave netom prije uzimanja nove pilule. Postoji li mogucnost trudnoce (iako nemam oscilacija u uzimanju pilula) i kako da se dalje ponasam? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Nastavite dalje s uzimanjem do kraja blistera.