Kontracepcija

Moguca trudnoca?

Anonimnoatp

Postovani,
Vodila sam odnos s deckom i u jednom trenutku kondom mu je spao, on je primjetio odma nakon i izvadio ga je dakle nije ejakulirao. Jucer mi je zavrsila menstruacija i zanima me postoji li mogucnost da sam trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom, ne postoji.

Amy57

Poštovani, sestra je radila nalaz krvne slike, limfociti su poviseni 58% su a leukociti su ok, 5.4, granulociti su sniženi, dali smije piti beta glukan za podizanje imuniteta, ako su poviseni limfociti i ako radi na trudnoći, dali ce imunomodulator prepoznati spermatozoide kao strano tijelo i tako ih unistiti, molim za odgovor, lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
slobodno može uzimati beta glukan.

Amy57

Puno Vam hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Sony123

Dali moze da se zatrudni ako smo imali zasticen odnos 1dan pre menstruacije,a menstruacija redovna 28dan? ja sam svrsio u kupatilu i oprao se vodom i sapunom, posle 3h smo bili nagi i imali odnos zasticen i nisam svrsio tad. Devojci menstuacija na 3dan skoro da nemaa a uvek ima 4-5dana,tj samo 1dana je imala normalno 2dana manje i 3dan skoro da nema. Pa me zanima dali se radi od trudnoci? I koliko se sperma zadrzava u kanalima penisa i jeli se gubi kad piskis?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ako je nakon odnosa nastupila menstruacija ne radi se o trudnoći.

Golf3

Postovani,
Imao sam seks sa curom 29.5 a 27. je imala ovulaciju. Prema kalendaru na mobitelu trebala je dobiti mengu prije 2 dana ali je jos uvijek nema. Tokom seksa puknuo je kondom a ja sam to primjetio tek kada sam ga izvadio i ejakulirao po sebi. Djevojka je uzela tabletu za dan poslije u roku od 12 sati. Sad, zanima me dali je moguca trudnoca i dali je moguce da se radi tablete pomakne jedqn ciklus? I da, zelio bih napomenuti da djevojka nema nikakve simptome da ce dobit menstruaciju.(popila je ellaone tabletu)

BigSmoke

Postovani,zanima me da li moja devojka moze ostati trudna nakon 2 krvarenja koja su bila na dane mensteucije u 2 razlicita meseca i ista kao menstruacija(ne smem se usuditi reci menstruacija),trajala su 7 dana oba,prvi dan vise posle manje krvi,normalna boja menstrualne krvi,oba su dosla na 28-31 dan perioda.Dakle,da li moze biti trudna jer smo imali sumnjiv odnos 2 nedelje pre prvog krvarenja i da li su ta dva krvarenja zapravo menstruacija i da li postoji neko krvarenje koje lici na menstruaciju.Po internetu svasta pise tako da ne mogu biti siguran sta je zapravo tacno.Pise da postoje krvarenja koja dolaze na dane menstruacije u prvom trimestu trudnoce.Zelim vas odgovor jer ste jer ste pouzdani i strucni.Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, za Golf3,
postoji mogućnost trudnoće ali minimalna. Vjerojatnije je da se radi uzimanja tableta poremetio ciklus.

BigSmoke

Da li mogu zamoliti za odgovor,meni je jako vazno.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
prema navedenom radi se o menstruaciji i ne postoji mogućnost trudnoće. Krvarenje u slučaju trudnoće se ne javlja ciklički kao menstruacija.

Golf3

Postovani,
Imao sam seks sa curom 29.5 a 27. je imala ovulaciju. Prema kalendaru na mobitelu trebala je dobiti mengu prije 2 dana ali je jos uvijek nema. Tokom seksa puknuo je kondom a ja sam to primjetio tek kada sam ga izvadio i ejakulirao po sebi. Djevojka je uzela tabletu za dan poslije u roku od 12 sati. Sad, zanima me dali je moguca trudnoca i dali je moguce da se radi tablete pomakne jedqn ciklus? I da, zelio bih napomenuti da djevojka nema nikakve simptome da ce dobit menstruaciju.(popila je ellaone tabletu)
Tokom proslog tjedna dobila je simptome menstruacije(ovaj gore tekst je stariji)
Danas,19.5. je opazila crvenu sluz na gacama ali menstruacije nije bilo. Prije tjedan dana smo napravili test za trudnocu i bio je negativan. Zanima me sto se to dogada?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
moguće je da se zbog uzimanja tableta poremetio ciklus, ali prema svemu navedenome preporučio bih da učini ultrazvučni pregled.

mivan0525

Poštovani, pila sam lyndinette 3 mjeseca zbog zaštite, ali sam previše dobila na kilaži pa sam prestala.Prije korištenja sam imala neredovite cikluse.
U zadnjem blisteru sam zaboravila popiti 1 tabletu te sam ju popila nakon više od 24 h.
Nakon 4 dana sam imala odnos bez zaštite.
Iz straha sam napravila nakon dva tjedna koji je bio negativan, a uobičajeno sam dobila krvarenje normalno.
Budući da prolazim iznimno stresno razdoblje, moguće je da mi opet menstruacija dođe.
Moje je pitanje kolika je mogućnost da je ova mjesečnica bila lažna i kada se trebam zabrinuti zbog izostanka budući da sam izložena tom stresu, a i prije nisam dobivala?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je test nakon dva tjedna negativan, a i dobili ste menstruaciju sigurno se ne radi o trudnoći.

Marlov2306

Postovani jel mi mozete rec jel je moguce zatrudnjet ako je decko stavio kondom na krivu stranu i svrsio a kondom nije pukao?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Nije moguće.

Marlov2306

Postovani jel je 13 dan nakon zavrsetka posljednje menstruacije plodni ili neplodni dani?