Kontracepcija

moguća trudnoća?

izzy28

dobar dan!
dakle...mene zanima koliko je učinkovita metoda "prekinuti snošaj" kao način kontracepcije (u postocima) i kolika je mogućnost za trudnoću ukoliko se ona primjenjuje i za vrijeme plodnih dana???
unaprijed zahvaljujem!

Natalija Beljo, dr. med.

Prekinuti snošaj nije metoda koja se preporuča , a šanse u postocima 50 :50

Natalija Beljo, dr. med.

Dobro razmišljate da ne koristite ju kao zaštitu i savjetovala bih da razmislite o korištenju kontracepcije. Sad je ovo sve ok neka pričeka krvarenje.

izzy28

...i mislila sam da je tako nešto!
hvala vam na odgovoru! blunk

amadeusraus

jel moze bit da joooj se poremetila mjesecnica zatoo jer je izgubila nevinost?

Natalija Beljo, dr. med.

NE:

Lei9d7Vzg

Poštovana doktorice,
pijem Logest tablete već 5 mjeseci. U prvom tjednu,sam sat i pol nakon popijene tablete povraćala. Nisam uzimala drugu tabletu jer sam smatrala kako se ova već apsorbirala. No, sada me hvata panika da se mozda nije. Naime, 10 dana nakon te , možda povraćane tablete, imala sam odnos s ejaklacijom. Zanima me da li je moguće da je doslo do trudnoće?
Unaprijed hvala ( Pitanje sam već postavila, ali nisam dobila odgovor, pa mislim da Vam je promaknulo. Zato šaljem ponovo)

tajci07

Postovana doktorice,

moje pitanje je slicno prethodnome. Naime, ovo je drugi ciklus gdje pijem logest i u trecem danu tog drugog ciklusa dogodilo mi se da sam povratila nakon vise od 2 ili 3h iza popijene tablete. Danas sam imala odnos bez zastite s ejakulacijom van, ali predejakulat je tu. Trebam li se bojati moguce trudnoce? Unaprijed zahvaljujem.

matea2

Draga doktorice,
u mene je rijec o proljevu. Naime, prosli petak na subotu sam putovala i ujutro oko 5h sam imala malo jaci proljev. Pilule pijem inace u 21h sto bi znacilo da se ta pilula apsorbirala. Ali navecer opet oko 00:52, znaci 3:52h nakon popijene pilule, imala sam proljev, ali ne jaki. Jucer sam imala odnos s prekinutim snosajem. Smatrali se da su se te pilule apsorbirale ili ipak ima straha od nezeljenje trudnoce? Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Lei9d7vzg Budete mirni, nema panike , sve je ok.
tajci07 Ne
matea2 Apsorbirala se.

matea2

Draga doktorice,
ja sam , iako ste vi rekli da se pilula apsorbirala, iz nekog straha otisla ginekologu da utvrdi jel bilo ovulacije. Odnos je bio u cetvrtak navecer, a u subotu ujutro sam isla ginekologu koji je rekao da je nema. Buduci da je zurio na dezurstvo , nisam ga uspjela pitati pa zato pitam vas, je li to znaci da do ovulacije nije nikako doslo te ako se nije vidjela u subotu da je nije bilo ni u cetvrtak ili petak te da me ne treba biti strah? Hvala Vam puno!

Natalija Beljo, dr. med.

Dok pijete OHC NEMA OVULACIJE.

dada05

Poštovana,
već nekoiko godina pijem Diane 35.
Osmi dan novog pakiranja nisam popila pilulu. Tek slijedeći dam mislim da sam je popila.
Iako nekako priželjkujem, svjesna sam kako ne bi trebalo doći do trudnoće pa evo zanima me Vaše stručni mišljenje?
Lijepi pozdrav

matea2

Da, znam doktorice da je nema dok sam na OHC, ali to sam uradila zbog straha da se tabletica nije apsorbirala jer u pilula za dan poslije- najcesca pitanja, dr romana je rekla da ukoliko imamo proljev unutar 4h da se ona nije apsorbirala, a u vazne info o kontrac. je napisala unutar 2h pa me to zbunjuje,a i uzasni sam panicar sto se tice ovoga. Hvala Vam.

maligrga

Pozdrav! Treba mi hitno odgovor,trebao sam imati odnos sa djevojkom,ali mi se nije dignuo,medjutim svrsio sam i obriosao polni organ,stavio kondom i probao ga staviti u vagini ali nisam uspio zato sto mi se nije digao,skinuo sam kondom i probao opet medjutim usla je samo glavica,da li je moguce da je iscurilo malo sperme i da li je moguce da ostane trudna? Hitno mi treba odgovor molim vas!

Natalija Beljo, dr. med.

dada05 nema
matea2 Dovoljno je 2 sata.
maligrga Ako kasni neka napravi test.

Bell@

Poštovanje...
U panici sam al vjerovatno ni zbog cega,al moram da pitam.Imala sam prvi sexualni odnos sa momkom 15og dana ciklusa,tj kad je ovulacija,koristio je kondom...Medjutim kad je svrsio samo je ga siknuo i bacio,i obrisao se...happy Vise nismo imali odnos.Eh sad mene brine posto je 15dan to bilo da li postoji mogucnost da ostanem trudna, jer mi je dan posle kad smo pricali o tome kazao da nije kondom stavio kako treba,navodno nije istisnuo zrak gore na vrhu,medjutim ja nisam prijimetila nista,niti je on primijetio da je pukao,al mene brine da li moze negdje puknuti a da ne znamo.I posle kad je zavrsio kad sam se brisala imala sam previse tecnosti do tad nisam imala toliko,al ovo je prvi put znaci da imamo pravi sex,trebam dobiti za nekih 12 ili 13 dana,al sam u panici i boli me malo stomak,mislim znam da je jos rano,al opet da mi odgovrite,posto sam na forumima citala da kad kondom pukne spadne u vaginu,tj ostane unutra,to se nama nije desilo...
Unaprijed Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Nema panike , da je pukno vidjeli bi tako da samo mirno.

maligrga

Dobila je,ali povraca 9 dana,pa se opet bojim da nije ostala?

Emma*

Dobar dan,
Imam pitanje, nisam počela sam piti kontracepcijske tablete od prvog dana mjesečnice (što znači da nisam zaštićena od trudnoće ovaj mjesec),trebala bi dobiti menstruaciju kroz sljedeći tjedan,znači pijem tablete 20 dana... imala sam spolni odnos više puta, bez zaštite, ali partner nije ejakulirao u mene nego je izvadio penis prije ejakulacije, je li trudnoća moguća i mogu li dobiti menstruaciju cak i ako sam trudna?
Ovo je prvi mjesec da sam pocela piti tablete, proteklih 10-ak dana osjecam bol u donjem djelu trbuha, kao nekakve grceve ali brzo prođu pa se stalno vracaju, je li to normalno? unaprijed hvala!