Kontracepcija

moguća trudnoća?

Natalija Beljo, dr. med.

mali grga Neka napravi test.

Emma * Čekajte da prokrvarite na kraju blistera.

Emma*

ako prokrvarim znaci da je sve u redu i da ne trebam test?

maligrga

DA li je moguce da ostane u drugom stanju ako je na vreme dobila?

Natalija Beljo, dr. med.

Emma * Tako je.
maligrga Ako dođe nema panike.

maligrga

Posle odnosa,dobila je men. i trajala je sedam dana,ali kao da oseca neke siptome.Zato pitam da li je moguce da ostane u dr stanju ako je na vreme dobila?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je ista kao i inače nema panike.

maligrga

Koliko ja znam ista je.Hvala vam!!

josipol

Pozdrav, trebao bih konkretan odgovor na ovo pitanje.
Je li moguće da žena zatrudni ako sam spermu s prstiju obrisao običnom maramicom (nakon brisanja golim okom nisu bili vidljivi tragovi sperme na prstima) te sam kasnije prstima došao u kontakt s vaginom? Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Sephora

Poštovana doktorice,

imala sam ovaj mjesec spolni odnos s kondomom u vrijeme plodnih dana, s time da decko nije svrsio u meni. Znam da ce mi svaki strucnjak i osoba koja je imalo slusala satove biologije reci da je nemoguce ostati trudan na taj nacin. Mene zato zanima kako je moguce ostati trudan s kondomom, jer sam citajuci forume naisla na takve price. Radi li se tu o pogresci, neopreznosti ili je stvarno velika mogucnost trudnoce u plodne dane, premda se koristi zastita kakvu sam i ja koristila?

Zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Dođe do puknuća kondoma ili se na samom vrhu napravi mala rupica koja može biti posljedica lošeg skladištenja.

Dinamovka

Poštovana doktorice,
15.siječnja imala sam zaštićen spolni odnos s dečkom( 2 puta). To je bio jedan dan prije plodnih dana iako ne mogu biti 100% sigurna jer mi menstruacijski ciklus traje od 27 do 29 dana. On je svaki put svršio u kondom i ne bi trebalo biti razloga za zabrinutost, ali ja sada ( od petka) osjećam napetost u grudima, jako me bole g i primjetila sam da mi je lijeva dojka veće od desne.... Bol u grudima je drukčija nego inače i nikada me nije toliko dugo bolilo. Dečko je pri stavljanju kondoma pogriješio stranu i onda ga okrenio pa je možda nešto ostalo na kondomu jer to je jedini način.. možete mi molim vas reći jesu li napete i bolne grudi pokazatelj moje trudnoće(iako su se javile već u petak,a tada nije prošlo ni tjedan od spolnog odnosa),a i čudan mi je nagli rast grudi....

Natalija Beljo, dr. med.

Niste trudni.

zanica5

Dobar dan ,
Imam 19 godina, i obicno imam redovne menstruacije koje traju oko 7-8 dana. Nisam imala spolne odnose, il sam imala peting s deckom ( znaci samo trljanje izmedju spolnig organa, oboje smo bili obuceni), zadnju mentruaciju sam imala 29.12 i trajale je 4 dana, i sad sam ponovo dobila 25.1 i mnogo manje krvarim..Da li je moguce da sam trudna. Jako sam zabrinuta jer imam povecan apetit, i nadutost. Molim Vas da mi odgovorite da li je moguce na ovakav nacin zatrudniti ?

Unaprijed hvalaVam na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

Trudni niste.

mondrian

Dobar dan!
Pijem kontracepcijske pilule yaz, i 13. dan imala sam snošaj. 2 dana nakon zaboravila sam popiti pilulu u 23 sata i popila sam ju slijedeći dan u 10 ujutro. Postoji li šansa da sam trudna?

emma10

Poštovana,
imala sam menstruaciju 10.11.2011. te u 12mj 11.12.2011.... 31.12.2011 sam imala prvi spolni odnos,koji je bio jako bolan.. samo par dana, 3-4 dana, nakon odnosa sam imala krvarenje u trajanju od 3-4 dana... Sredinom mjeseca sam imala smeđi iscjedak koje je bio prisutan dan vremena...31.1. 2012 je usljedila menstruacija bez bilo kakve boli u trbuhu ali sa bolnim grudima 2-3 dana prije, i bolnim preponama.. Sada u drugom mjesecu pojavile su se bolne, povećane grudi već 12.2.2012.. Jajnici me isto od tad užasno bole...dns 21.2. imam bijeli vodenast iscjedak... Jeli moguće da sam trudna???i jesam li stupila u odnos za vrijeme plodnih dana?? Molim vas da mi odgovorite..unaprijed hvala..

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Zabrinut1118

Poštovana,
ne znam ima li ovdje mjesta za paniku ali istinski sam zabrinut. Dakle dali je moguće da mi je djevojka ostala trudna u ovoj situaciji? Ja imam 18 a ona 15 godina. Prvi puta smo radili samo trljanje spolnim organima ali smo bili oboje goli,(tih dana je trebala i dobiti menstruaciju što znači da dani nisu bili plodni) ali ona je još bila djevica, nakon toga smo probali sex s kondomon no nakon prvog stavljanja ju je jako boljelo te smo prekinili, došlo je do snošaja ali u kondom dok je ona bila sastrane negdje i nije bilo krvi, tek sljedeće jutro kada se probudila bilo je krvi, no kao što sam i naveo tih dana je i trebala dobiti menstruaciju, ali ovaj puta joj je trajala samo 3-4 dana a inače 5-6 dana. Zanima me dali je moguće da je tada ona prestala biti djevica. Nadalje sljedeći puta smo ponvno radili trljanje spolnim organima ponovno goli i bez kondoma,(ovo je bilo oko plodnih dana) ali nijednom nije došlo do snošaja na taj način. Nakon toga smo ponovno probali sex ali ovaj puta bez kondoma, no sve je bilo isto probao sam jednom jako ju je zabolilo i prestali smo no ovaj puta nismo odmah prestali sa svime već smo kasnije ponovno radili trljanje i prstenjačnje itd ali nije bilo snošaja, do snošaja je došlo tek kasnije ali nije bilo blizu vagine. Sada joj mjesečnica kasni oko tjedan, tjedan i pol dana možda i malo više, malo više jede, i umorna je večinu vremena, i par puta ju je bolio stomak ali ništa neobičajno. Jako smo oboje zabrinuti i molim vas da mi odgovorite na sva moja pitanja, dakle, je li moguće da je onda prestala biti djevica? i dali je moguće da je trudna? Molim vas da odgovorite u što kaćem roku, unaprijed Hvala.

maria433

Poštovana,

javljam Vam se jer imam jedno pitanje za koje bih molila konkretan odgovor. Naime, imam 23 godine i oduvijek se propisano štitim od neželjene trudnoće (isključivo kondomi).

No, zanima me vezano za plodne i neplodne dane: moj ciklus u prosjeku traje 27,6 dana, što znači da bi ovulacija trebala nastupiti uvijek 14. dan ciklusa.
PITANJE: kolika je mogućnost da zatrudnim ako su mi prema kalendaru neplodni dani i moj dečko i ja koristimo UZ TO prekinuti snošaj?

Unaprijed Vam hvala na odgovoru.
Usput, znam da je jedna korisnica već postavila ovo pitanje, no nije joj odgovoreno, pa ja pitam ponovo happy happy

Marija