Kontracepcija

moguća trudnoća?

Natalija Beljo, dr. med.

zabrinuta1118 Nije više djevica , da bgi bili sigurni da nije trudna napravite test.
maia433 Ako ste sigurni da baš svaki mjesec ovulirate 14 dan i da nije bilo niti jednog spermija u preejakulatu onda se nemate zašto brinuti.

Zabrinut1118

hvala na odgovoru i napravit ćemo ga, ali što vi mislite, kolika je vjerojatnost za trudnoću?

Zabrinut1118

i jos jedna napomena, jedan mjesec prije onoga kada je imala menstruaciju samo 3-4 dana joj je isto izostala menstruacija tj nije imala uopće menstruaciju taj mjesec a tada još nismo ništa ni pokušali, nakon toga je usljedilo ono sve znači mjesec nakon toga je imala 3-4 dana i sada joj je opet izostalo, pa ima li to kakve veze?

2612ir

Postovana doktorice,
zanima me Vase misljenje. Da li je moguce ostat u drugom stanju u ovakvim uvijetima :
decko i ja smo bili obuceni i vrsili smo peting, nismo imali spolni odnos. Napalila sam decka i nije svrsio, al je rekao da nije bio ni 100% suh, dirao je svoj spolni oran i potom uvukao ruku u moje gacice (ne znamo je li bilo sperme na njegovim rukama), ne dirajuci moj spolni organ . Kad bih se god ljubili , imala bih bijelkastu sluz na gacicama iz vagine. Stavivsii ruku u moje gacice nije dirnuo moj spolni organ neg samo klitoris i tad sam se sjetila da sam citala da se sperma moze prenijet rukama pa smo stali. Moze li se sprema prenijet dirajuci rukama tu sluz, da preko te sluzi sperma dodje u rodnicu ili pak sperma nije kao suza ili kap vode da moze "putovati" na taj nacin, da jednostavno za oplodnju treba doc konkretno u rodnicu bez ovakvog vida "putovanja" ?
Unaprijed zahvaljujem i srdacan pozdrav

ZeRoo-CooL

Zanima me da li može doći do trudnoće nakon petinga,bilo je ejakulacije..ali ne po vagini...da budem precizniji djevojka i ja smo imali "odnos" (peting) i ja sam ejakulirao al ne po vagini,i nakon toga obriso sam penis maramicom.,te smo opet imali peting i ja sam opet ejakulirao ali ni ovaj put po vagini...zanima me da li moguce nakon višestrukog petinga i visestruke ejakulacije doci do trudnoce s time da je penis nakon prve ejakulacije bio obrisan maramicom,zahvaljujem na odgovoru. happy

Lalala24

Poštovana! Nalazim se u jednoj nedoumici. Naime, decko i ja koristimo prirodnu metodu kontracepcije ; metodu plodnih i neplodnih dana. Znam da je ona sama po sebi nesigurna no obzirom da imam redoviti ciklus od 32-34 dana vec sam godinama upoznata sa svojim plodnim danima. Prema mojoj racunici, oni nastupaju od 16, 17. dana ciklusa pa negdje do 22. tj. 23. d. obzirom da sam mjereci svoju bazalnu temp. i proucavanjem cervikalne sluzi vise od pola godine otkrila da ovuliram izmedju 20. i 23 d. Kako bi bila sigurna odlucila sam stitii se ( prakticirati seks s prezervativom) od otprilike 12- 26.dana ciklusa, no ovoga puta stjecajem okolnosti, odnosno vlastitom nesmotrenoscu nezasticeni odnos dogodio se 15 dana menstrualnog ciklusa. Znam da do zaceca moze doci rizicnim odnosom 3 do 2 dana prije ov. i eventualno dan nakon ovulacije no postoji li mogucnost zaceca ukoliko do ejakulacije dodje 5 -6 dana prije posto sam procitala na internetskim stranicama da spermatozoidi mogu u zeninom tjelu prezivjeti i do 7 dana? Jeste li imale slucajeve zaceca u kasnim neplodnim odnosno ranim plodnim danima??

Hvala Vam na odgovoru

Mala27

Postovana,

Na 25. dan ciklusa imala sam spolni odnos. Prvo smo krenuli bez kondoma, sto je trajalo vrlo kratko, a zatim smo nastavili s kondomom i decko nije svrsio u mene. Inace mi menstruacija nastupi nakon 30- 32 dana. Danas je vec 36. Dan ciklusa a menstruacije jos nema. Je li moguca trudnoca?

Natalija Beljo, dr. med.

zabrinuti1118 Nažalost test je jedini koji će odgovoriti.
2612ir Ne možete tako ostati trudni.
Zero_Cool Ne.
lalala24 Žive 3 dana i ako ste sigurni u svoje plodne dna , nema panike.
Mala 27 Napravite test.

Q22

Poštovana doktorice,

Inače već ja i dečko prakticiramo prekinuti snošaj 2,5godine i to nam dosta dobro ide,on je nešto stariji i dosad se već 'ispraksao' tako da nijednom nije došlo do ejakuliranja u rodnicu,međutim dosta u zadnje vrijeme čujem da dolazi do 'lažnih menstruacija',da su neke djevojke imale par krvarenja na vrijeme ali su svejedno bile trudne,a da to i nisu znale..Kakvog inteziteta mora biti to krvarenje? da li je istog inteziteta kao normalna M samo što kraće traje,ili je to jako slabo krvarenje?

Kasnila mi je 5-6 dana,dobila sam ju uz nešto slabije bolove,međutim trajala je jedva 4 dana ( u to vrijeme sam spremala ispit, malo stres)..Možete li mi reći imam li razloga za brigu iako nije došlo do ejakulacije u rodnicu?

Hvala.
p.s. svaka čast na ažurnosti i svim ovim odgovorima koje se trudite pojasniti. happy

Natalija Beljo, dr. med.

To su uglavnom mjesčnice koje traju dan -dva i vrlo , vrlo oskudne. Dolaze u vrijeme očekivane. Vaša je trajala 4 dana tako da nema panike , ali bi ipak savjetovala da se ne pouzdate tako u prekinuti snošaj , već razmislite o kontracepciji. Hvala .happy))

ZeRoo-CooL

Da li je moguće da dođe do trudnoće bez penetracije? ako je na koji način,hvala happy

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

pozdrav doktorice!
zanima me da li je moguce da dode do trudnoce,ako se tijekom seksualnog odnosa svrsi u kondom,a kondom ostane u vagini...kondom nije puknuo i izvaden je par minuta nakon odnosa? moze li doci do trudnoce i sto je najbolje napravili,da li da djevojka za svaki slucaj popije tablete ili neka druga preventiva?? hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ako su bili plodni dani neka popije Escapellu ili EllaOne.

neylla01

postovana, puno ste mi pomogli sa vasim odgovorima, pa nadam se da ce te i ovaj put, i zahvaljujem se unaprijed na strpljenju i razumjevanju... pijem pilule vec 5-6 mjeseci, ali cesto me muci jedno pitanje... naime nikad sa pilulama nisam imala proljev, i opcenito nemam problema s njim, ali me zanima kako normalna stolica utjece na pilule... pijem ih ujutro, a ujutro obicno popijem kavu i pojedem neke zitarice a one me protjeraju na wc taman sat do dva nakon sto popijem pilulu... uglavnom izdrzim dok ne prode vise od 4 sata nakon sto popijem pilulu, ali ponekad se zaboravim, i kad me potjera obavim nuzdu... uvijek imam ne zasticene odnose s deckom, pa me zato zanima dali normalna stolica, nedugo nakon pijenja pilule, moze utjecati na djelovanje?

keina

Poštovani
Prestala sam s uzimanjem Triquilara prije više od mj dana točnije 02.03. (zadnja pilula u pakiranju). mengu sam normalno dobila tri dana poslije. Imali smo prekinuti snošaj 17.03. i 26.03. s kondomom ali je samo obrisano s maramicom i stavljen novi kondom. Mengu sam trebala dobiti 02.04.,(iako sam dva dana nakon iščekivane menge imala točkice krvi) no kasni mi do dana današnjeg. Test sam napravila 13.04. ( Clearblue) i pokazao se negativnim. Ne bi htjela dijete pa me zanima koliko da još čekam pa da odem kod ginekologa, zato što pretpostavljam da kasni zbog prestanka uzimanja pilula i živaca. Ili da napravim novi test?
Lijep pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

nella01 Zaštićeni ste.
keina Pričekajte još.

donella

pozdrav, pijem tablete qlaira već godinu dana i mjesecnica je uvijek redovita a ciklus je 28 dana uvijek,međutim
ovaj mjesec mi je trebala oci prije 4 dana a nemam nikakvih bolova niti nekih simptoma da bi trebala uskoro doci
pa me zanima dali je moguca trudnosa s obzirom da sam spolni odnos imala prije 5 dana a pila sam sve tablete na vrijeme??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Neki put menstruacija ne dođe na vrijeme uz pilule, preskoči ili bude skroz oskudna uz navedene pilule.

bobby36

pozdrav,
ZM bila je 11.5.2012, spolni odnos uz prekinuti snošaj 19.5.2012 (znam da nije najpametnije rješenje....). Po izračunima bi to bio već početak plodnih dana (9.dan ciklusa), a vaginalna sluz se lagano pojačavala. Nakon toga nisam imala više odnose. Menstrucije mi dolaze u rasponu od 25-30 dana. Od 21.5. imam stalno grčeve u donjem dijelu trbuha, koje sam pripisivala nastupanju ovulacije....no jutros nakon brisanja na WC-u, na toalet papiru bilo je malo sukrvice. I sad krenu brige sad.. Ne znam, da li je to sad već moguća trudnoća, ili možda samo iritacija "ranice" na ušću maternice uslijed hormonskih promjena. Naime, jednom mi se dogodilo, da je ranica spontano krvarila uslijed upale (liječnik mi je tada propisao terapiju i smirilo se).
Što predlažete i kada najranije mogu raditi test?
Unaprijed zahvaljujem