Kontracepcija

mogucnost trudnoce

radijator

je li moguce da je djevojka trudna a da je dobila mens.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako je to prava menstruacija; dakle ista po obimu, trajanju i došla u očekivano vrijeme.

Demolution

Postovani doktore imao sam veceras odnos sa djevojkom i svrsio sam u nju a juce joj je prestala menstruacija,jeli moguca trudnoca?Menstuacija joj je bila pocela 07.07 a zavrsila 12.07

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su male ako joj je ciklus redovit na godišnjoj razini.

Pitalica1

Doktore,sta predstavlja bijeli oscjedak bez mirisa koji se javio 7 dana pred menstruaciju?
Cuo sam da se to zove bijelo pranje i da predstavlja propadanje i izbacivanje neoplodjene jajne celije.
I da li to moze biti znak trudnoce?Nadamo se da ne moze.
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak je odraz sekrecijske faze menstrualnog ciklusa.
Odraz je hormonske aktuvnosti u tom dijelu ciklusa.

bmarija

Poštovani, imala sam nezaštićen odnos sa dečkom, nije svršio u mene, nije bio niti blizu, ali prije na 3-4h je svrsio kada se samozadovoljavao, nakon toga se okupao i išao u wc, zanima me može li doći do trudnoće? Odnos smo imali dan nakon menstruacije. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne jer su neplodni dani.

bmarija

A ako su plodni dani znači da postoji mogućnost iako je išao u wc?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U teoriji da, u praksi rijetko.

mordsith

Poštovani,

Sinoć sam imala odnos sa dečkom, koristili smo kondom. Međutim u nekom momentu mu je skliznuo i ostao u meni (izvadila sam ga prstima), i nije svršio uopšte. Poslednji ciklus mi je bio 2-8 jula i sledeći bi trebalo da mi stigne samim krajem jula ili početkom avgusta (redovne su mi menstruacije).

Postoji li šansa da zatrudnim, da li da odmah uzimam Escapelle ili ne?

Hvala puno!

mica1

Dobra večer , imam jedan problem koji me jako muci. Znači već godinu dana pijem redovito tablete ,te su mi se dani tako posložili da mi pauza od 7 dana u ponedjeljak završava i tada počinjem piti novi paketić tableta. No ovaj mjesec sam zaboravila popit u ponedjeljak,pa sam tek u utorak popila tabletu(normalno sam nastavila piti tablete jednu po jednu svaki dan ). Po tome imala sam 8 dana pauze. Mene sad zanima kolika je mogućnost da su tablete izgubile svoje djelovanje, uz to valja napomenuti da sam imala nezastićeni spolni odnos ali dečko nije svršio u mene. tablete sam pila redovito što znači nisam nijednu zaboravila popiti jedino što me još brine neke sam znala popiti 1-2 h prije ili kasnije. mjesečnica mi inače dolazila srijedu popodne ili četvrtak ujutro i još ju nisam dobila a sada je petak. I to me brine jer općenito nemam neke jake simptome za mjesečnicu i neznam dal ću ju dobiti ili ne .
Što vi mislite ,da li je ta duža pauza mogla utjecati na djelovanje tableta ? hvala na odgovoru !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mordsith ako ste sigurni da dio ejakulata nije završio u rodnici onda ne trebate.
U protivnom da.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mica ništa se neće dogoditi.

mordsith

Kondom je bio sasvim prazan (nije pukao), a on nije bio ni blizu vrhunca....dakle, ipak ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Mala8728

Postovani doktore,
zadnja menstruacija mi je pocela 17.06 do 22.06, a nezasticen odnos sam imala 26.06., 28.06. i 01.06., ali decko nije ejakulirao. Menstrualni ciklusi mi najcesce traju 29 dana. Sada mi kasni menga 5 dana.
Osijecam malu mucninu(skoro pa nikakvu) zadnjih tri dana al to povezujem s jakim antibioticima koje pijem po drugi put od zadnje menge. Grudi su mi osjetljivije, no osjetljive su kao u pms-u. Ne znam jel vazna informacija ali do prije par tjedana bila sam na dosta strogoj dijeti i jela samo proteine i povrce, a poslje toga sam naglo presla na masnu i nezdravu hranu u usporedbi s prijasnjom ishranom.
Uz to sve imam bolest stitnjace, pa ne znam je li bi mogli ikako utjecat hormoni stitnjace na kasnjene menstruacije, imam rak stitnjace i hoshimotovu bolest pa su mi se hormon TSH povecao od zadnjeg vadenja krvi sa 3,7 na 6,2(normalne vrijednosti: 2,1-4,0). Stitnjaca mi je dakle skoro izvan funkcije, doduse nemam nikakvu terapiju sto se tice hormona, zbog skore operacije.
Je li postoji mogucnost trudnoce?
Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije u rodnici onda ne.
Ne vjerujem ni zbog povišenog tsh da je došlo do trudnoće.

blair0404

Poštovani,

pijem Yasmin već 8 godina i dosada sam uvijek bila redovita...ovaj mjesec mi se dogodilo da sam zbog guzve na poslu kasnila s uzimanjem 7. tablete, ali manje od 12 sati, 8. sam popila zajedno sa 9. tabletom, a s 10. sam kasnila 15-tak sati... tablete od 11.-15. sam popila na vrijeme. Danas 16. dan sam imala odnos bez dodatne zaštite zaboravivši na prethodno neredovito uzimanje. I 16. dan sam redovito popila tabletu...Je li potrebno nešto dodatno popiti ili je dovoljno da nastavim s redovitim uzimanjem tableta... Puno, puno hvala.

Pitalica1

Da li je moguca trudnoca na sledeci nacin:
Imali smo analni seks,4 dana posle onog ovulacionog iscjedka,znaci 4 dana posle ovulacije,ejakulirao sam al nisam siguran mozda sam prsnuo na nju prvi mlaz,mozda po njenjim genealijama.Ona se odma 2min kasnije oprala.Da li je moguca trunoca ako se uzme u obzir razmak izmedju ovulacije i odnosa.Trebala je dobiti juce,imala je neke skroz blage bolove u donjem delu trbuha i ledja al je prestalo.Molim vas pomozite ja sam izvan sebe.Hvala.Najbolji ste