Kontracepcija

mogucnost trudnoce

medved85

doktore molim vas za hitan odgovor pijem yaz 6 meseci u prosloj kutiji menstruacija je dosla na 12 tableti pa sam bele preskocila pocela sam novu kutiju sada sam na kraju odnosno na prvoj beloj danas je 37 dan od prosle menstruacije inace uvek idem do kraja da li postoji mogucnost trudnoce hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

medved85

uradila sam test negativan je inace u maju je menstruacija dosla 2 puta u razmaku od 17 dana poslednja je bila 26.5

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam i rekao.

takata

Postovani!
evo ovako...imala sam problema sa mjesecnicama,dobivala sam svakih 10-ak,15 dana i pokusavala sam ostati trudna,ali naravno nista.ginekolog mi je otkrio policisticne jajnike i pocela sam piti diane 35. pijem ih oko 9 mjeseci i sad su mi ciklusi normalni,3,4 dana nakon zadnje tablete dobijem mjesecnicu koja traje 3,4 dana i onda nastavim sa tabletama.pusim,ali planiram prestati.e sad,zanima me mogu li samostalno prestati piti tablete ako i kad opet budem htjela ostati u drugom stanju i hoce li mi tada plodnost biti veca? oprostite ako Vas gnjavim i ako sam malo smijesna,znam da postavljam blesavo pitanje ali jako se bojim,htjela bih imati bebu jednog dana ( ili sad big-smile ) a citala sam po forumima da je sindrom policisticnih jajnika jako zeznut za plodnost... hvala unaprijed,i jos se jednom ispricavam! happy)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prekidajte ih samo u slučaju da želite ostvariti trudnoću.
Ako još želite pričekati s trudnoćom uzimajte ih.
Kad ih prestanete plodnost je povećana par sljedećih ciklusa.

dora_s

Postovani doktore, mjesecnicu sam dobila 8.6 i nezaštićeni spolni odnos sam imala 11.6 ( taman zadnji dan mestruacije) al smo koristili metodu prekinutog snošaja...i mjesecnicu sam dobila 8.7 sada, al je slabija nego normalno , trajala je 2 dana i to nekako slabo, dok inace nije takva , te ovaj put nije bila popracena bolovima kao inace... I sad me zanima moze li se tu raditi o implatacijskom krvarenju ili je ipak uzrok toga sto sam na 1. Dan krvarenja ( 8.7) ponovo pocela a uzimanjem kontracepcijskih pilula... Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je zato jer ste započeli s uzimanjem pilula.

Mala8728

Postovani, zadnju menstruaciju imala sam 18.6. I trajala je 5 dana. 29.6. Sam s deckom imala s polni odnos bez zastite ali nije svrsio u mene. Nakon sat vremena to smo ponovili, i ponovno nije svrsio u mene ali me zanima jeli moguce da je ostalo malo sperme po njegovom penisu od onog prvog puta i mogu li od toga ostati trudna. Hvala puno

Pitalica1

Ja i dijevojka smo imali analni seks i pred ejakulaciju sam ga izvuka al ne znam da li je pri izvlacenja mozda nesta palo na vaginu.Al ne verujem.Onda se odma obrisala i oprala.Da li je na taj nacin moguca trudnoca?Hvala.
Znaci nije bilo nikakve panetracije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala šansa postoji. Nije velika ali ipak postoji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitalica, ne ako ejakulat nije dospio u rodnicu.

jankovic

Postovani,
Juce ujutru u 9h sam zaboravila popiti 5tu tabletu, a vece pre toga sam
Imala odnos. Jutros sam je popila u 8:50, zajedno sa tabletom za ovaj dan, ali sam takodje pre toga imala nezasticene odnose jer nisam videla da je tableta propuštena. Da li postoji mogućnost trudnoće? Inace Dianu pijem vec godinu dana.

Lamp1608

Poštovani,
Molim Vas ako možete što prije da mi odgovorite, ja i moja djevojka smo zbunjeni.. Ona ima 18 godina.. prvi odnos tj. prvi puta smo imali odnos 14.06. sa kondomom i tri puta sam svršio ali van nje u kondom naravno, i taj isti dan nakon svega toga je dobila menstruaciju koja je trajala do 22.06. Dan poslije završetka menge smo imali opet odnos tj. 23.06. naravno opet sa kondomom (Durex extra safe). Prvi puta sam svršio u kondom van nje dakle (kondom+prekinuti snošaj) i nakon toga mokrio, oprao splovilo i obrisao, a i ona je isto to uradila. Nakon 20-ak minuta smo opet i opet naravno kondom i ista procedura (kondom+prekinuti snošaj) i opet sve isto mokrenje, pranje big-smile Eh ona treba da dobije 12.07. tj. danas, međutim ima predznake za mengu (bol u leđima, treperenje u donjem dijelu stomaka, bolne grudi, povećani sekret i sl.) koji su dosta slični onima za trudnoću i još uz to posljednja dva jutra ima osjećaj mučnine i kao da joj se povraća, jutros je to probudilo.. Na sve se pazilo, ali opet postoji strah od neželjene trudnoće. Unaprijed Vam hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala. Nastavite dalje s dodatnom zaštitom kroz tjedan dana.

Pitalica1

Nadovezati se na proslo pitanje:
Da li postoje sanse i ako se odma isti min oprala.Jos su bili ne plodni dani ja mislim.
Prosli ciklusi su trajali: 23,25,24.A proslu je dobila 26.6.Znaci po tom ovulaciju bi trebala dobiti 7.7.Tad je imala pojacani iscjedak sto jos se cesto javlja kad treba da dobije ovulaciju (oko 10og dana).
Ubi me ova paranoja i ne znanje,verovatno nisam na nju,al otkud znam,i da jesam nije ni kap,a oprala se brzo,neverujem da tako brzo mogu otplivati u unutra,a oprala se odma, jos preziveti vaginalnu kiselost

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam.

Sarita22

Poštovani,
pijem Triquilar 7mj svaki dan u 22h i srijedom započnjem s novom kutijom. Ovaj put sam ju popila četvrtak u 9h ujutro što je manje od 12h razmaka i navečer u 22h sam popila redovnu pilulu. Odnos prije toga nisam imala tjedan dana, nego tek u subotu nakon 4 tablete iz nove kutije. Imam li razloga za zabrinutost? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate.

nkorac<3

Koliko najviše traje implantacijsko krvarenje?