Kontracepcija

mogućnost trudnoće

mapett1515

Poštovani, zbog teškog oblika akni, počela sam s korištenjem Yaz pilula. Menstruaciju sam dobila 17.01., ali pilule sam na savjet liječnice počela piti 22.01. (ne od prvog dana). 30.01. imala sam nezaštićeni spolni odnos. (sudeći po kalendaru, 31. mi je taman došlo do ovulacije,a mogućnost trudnoće u te dane je visoka). 5 dana nakon tog nezaštićenog odnosa malo sam prokrvarila. To je prestalo, ali opet se pojavilo zadnjih par dana (na nalik menstruacije, više nalik prljavim tragovima smeđe krvi). Nastavili smo s nezaštićenim odnosima s ejakulacijom,a tablete pijem redovito svaki dan (najveći razmak kasnila sam 4 sata,ali uvijek okvirno oko 18:00h).
Zanima me kolika je mogućnost trudnoće, dali sam spremna napraviti test i ono najbitnije: smijemo li bez obzira na plodne dane, uz korištenje tableta, nastaviti s nezaštićenim spolnim odnosima gdje partner ejakulira u maternicu?
Zahvaljujem se unaprijed! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Smijete imati odnose s ejakulacijom.

User7777

Poštovani!
Zanima me može li se ejakulacijom u usta ostati trudan? Cura i ja to nismo nikad probali jer nas je strah da nebi ostala trudna.Pozdrav

Ajeto18

Postovanje, imam pitanje u velikoj sam nedoumici. Inace ucenik sam medicinske skole pa je malo i cudno sta postavljam takvo pitanje al trebam savjet. S curom nikada nisam imao spolne odnose. Dakle samo "prsti". Jednom smo bili vani penis nije mogao uci u rodnicu nevina je i bio je vani uz rodnicu. Bila je okrenuta prema meni trbuhom. Trljali smo se neko vrijeme ejakulirao sam s penisom uz nju. Bila je noc al moglo se vidjet da su hlace mokre itd i gace. Bio je 15 dan ciklusa tak nesto sa velike mogucnosti trudnoce na srednju. Kada sam svrsio nisam vise nista guro prste. Znaci cura je djevica 100 posto nikad odnose nismo imali samo to. Menstruacija je inace redovna ali nemoze spavat s mirom vec dva tjedna, budi se nocu i nejede bas. Cura ima 16 godina. Osobno ne znam sto bih rekao svi kazu gotovo nemoguce i da je nesto uslo u rodnicu. Molim vas za savjet. Inace menstruacija joj kasni 2 dana. 2 dana nije puno al ne ide na ruku ni njena ogromno pretjerana briga. Jel potrebno radit test za trudnocu. Znaci moguce da je nesto prstima uslo prije ali trebao bih vase strucno misljenje. I gledao sam odgovore al nisam se nasao bas pa ako mozete napisati svoje misljenje. Kazem ucili smo i u skoli u tome al sam opet skeptican sam. Zahvaljujem se na odgovoru unaprijed.
Lp, puno hvala!

tacaaa

Postovani. decko kada je prilikom jednog odnosa zavrsio, skinuo je kondom i samo se izbrisao necim, gde je odmah stavio sledeci, pa se plasim da nije prilikom brisanja zakacio rukom i posle to preneo na novi kondom ili na mene, ili da prosto nije dobro izbrisao. Nisam sigurna da li su mi bili plodni dani, posto mi je menstruacija neredovna, pa sam htela da Vas pitam kolika je mogucnost da dodje do trudnoce? I koliko spermatozoidi mogu da opstanu tako na vazduhu? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

User nije moguće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

ajeto prema opisu neće doći do trudnoće. Ne treba test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Taca prema opisanom neće doći do trudnoće.

Tinamouse

Poštovani,
Imala sam odnos s dečkom 25.12.,na pocetku plodnih dana nije bilo ejakulacije u meni ali 6 sati prije tog odnosa je ejakulirao
Popila sam vikelu 26 sati nakon rizičnog odnosa
Danima me boli stomak u donjem dijelu i večeras se pojavio bijeli iscjedak,da li postoji mogućnost trudnoće?
Zadnja menstruacija je zavrsila 20.12.

Dejan Šakoronja, dr. med.

neće doći do trudnoće, ne brinite.

Tinamouse

Oprostite moram se nadovezati,zaboravila sam dodati da imam i bolove u ledjima kao i u pms-u ili kad imam menstruaciju

Tinamouse

Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Hana094

Postovani,
Molila bih za pomoc. Unaprijed isprike radi duzeg posta. Zanima me sto biste mi savjetovali - situacija je sljedeca : posljednju menstruaciju sam imala 24.10. (mjesecnice mi traju 5 dana,bolovi - ni previse,ni premalo)... Imala sam odnos 5.11.i decko je svrsio... Vikela tabletu (1 u pakiranju) sam uzela 25sati nakon tog odnosa... 13.11.sam dobila krvarenje koje je trajalo 2 dana i od tada do danas nista... 6.12.sam radila Gravignos ultra test i pokazao je samo crticu za negativno-uradila sam ga tako da nisam mokrila po njemu nego test 'uronila' u posudu sa mokracom... Ciklusi su mi ove godine : 20.1., 21.2., 2.4., 2.6., 9.7., 24.8. te 24.10. - dakle proslo je vise od 2mjeseca od posljednje... Pitanje je sto da napravim u ovoj situaciji??!? Htjela bih poceti sa kontracepcijskim pilulama,no kod ginek.sam narucena tek za 2tjedna a ne znam koje sve pretrage moram obaviti prije koristenja pilula - mogu li ista ja obaviti prije nego odem kod ginekologa?? Te mislite li postoji li mogucnost trudnoce??? Da li je ovaj 1 test kojeg sam radila 30dana nakon odnosa mogao biti lazno negativan?? (u meduvremenu su bila jos 3 odnosa no bez ejakulacije)... 21 mi je god i menstruacije mi jesu oduvijek neredovne (znalo je biti i mjeseci da su redovno) no,nije mi se nikad dogadalo da vise od 2mjeseca ne dobijem,inace bi to bilo 35,40,50dana...

Costa

Pozdrav ja i moja cura smo imali danas nezasticeni odnos i prilikom ejakulacije djelic je zavrsio u njoj posto se nije makla s mene kad sam joj rekao...njoj je danas 5 dan menstruacije i kaze mi da nema plodne dane pa me zanima kolika je mogucnost trudnoce? Ili kolika je mogucnost trudnoce u menstrualnim danima ne racunajuci plodne dane? Hvala puno

Prezabrinuta

Dobar dan,molim Vas da mi pomognete
Imala sam nezaštićen odnos sa momkom 25.12. a on je 5 sati prije toga ejakulirao i isao mokrit u medjuvremenu
Sljedeci dan sam popila vikelu a menstruacija mi je zavrsila 21.12. i sad mi pise da je ovulacija 31.12
Pojavio mi se bijeli gusti kremasti iscjedak neugodnog mirisa,imam povišenu temperaturu te bolove u jajnicima i donjem dijelu ledja
Čitala sam da su to mogući simptomi trudnoće,da li je rijec o tome il nečemu drugom?da li sam na vrijeme popila postkoitalnu zaštitu?
Ciklus mi traje 29-32 dana,a zadnja menstruacija 16.12-21.12.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hana prema opisanom ne radi se o trudnoći. Ni do sada vam ciklusi nisu bili redoviti. Pričekajte da nastupi menstruacija.
Vaš ginekolog ordinirat će pretrage koje morate obaviti prije početka uzimanja pilula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Costa ako su joj ciklusi redoviti radi se o neplodnim da ima i ne trebate brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prezabrinuta dakako da se ne radi o trudnoći u vašem slučaju.

goodgemini

Zadnja menstruacija 28.11.'16. Nezaštićeni odnosi 03.12., 10.12. i 17.12. Već iza prvog odnosa sam počela osjećati grčeve pri dnu stomaka, bolne grudi.. Od nestrpljenja sam već dva testa radila prije mogućeg nastupanja menstruacije. Kada je stvarno najbolje vrijeme za raditi test i koji test preporučujete? Hvala Vam.