Kontracepcija

Mogućnost trudnoće

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani za rapzorr, ukoliko je došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća je moguća, iako su šanse minimalne obzirom da je odnos bio u vrijeme neplodnih dana.

Tonkatonka1

Postovani, imala sam spolne odnose tokom plodnih dana svaki dan. Medutim desilo se da smo nakon prvog odnosa napravili pauzu od pola sata te opet imali odnos.sada me zanima da li postoji mogucnost trudnoce jer inace mi menstroacija stize na vrijeme danas sam je trebala dobiti pa nista. A imam jaku bol u donjem dijelu leda, bolne bradavice.
Hvala unaprijed.

Tonkatonka1

Postovani, kasni mi menstroacija dva dana samo me zanima koji je po vasem misljenju dobar test da kupim? I da li mi je rano da napravim test danas mi je 29 dan u ciklusu
Hvala lp

Innaaannaa

Poštovani,

jučer sam imala seksualni odnos (meni prvi put). On ima 46 godina, a ja 22. Odlučili smo da odnos bude bez zaštite. Imam veliko povjerenje u njega, ali opet imam tu malu dozu zabrinutosti od neželjene trudnoće jer još uvijek nisam spremna za bebu. Odnos nije dugo trajao, možda svega 2 minute jer me je jako boljelo, nije ejakulirao u mene već na stomak, ali je malo bilo i na bikini zoni. Odmah sam se obrisala i išla istuširati. Bio je drugi dan od završetka menstruacije. Zanima me imam li razloga za brigu? Postoji li mogućnost trudnoće?

Unaprijed zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Tonkatonka1, mogućnost trudnoće postoji. Učinite bilo koji test s prvim jutarnjim urinom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Innnaaana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

ivanovic

Postovani,
Planiram trudnocu,i sad mi je prosla ovulacija,znaci moguce je da sam trudna ,pa me zanima mogu li koristiti betrion mast i octenisept sprej jer sam na licu napravila veliku ranu od istiskivanja akne,koza mi se ogulila?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno ih možete koristiti.