Kontracepcija

Mogucnost trudnoce?

Apple

Postovani,
yasmin pilule sam pocela piti u martu ove godine. Drugo pakovanje sam pocela 21.04. Dana 01.05. sam zakasnila sa uzimanjem pilule (uobicajeno pijem u 13h, a taj dan sam uzela u 21h), i navece sam imala odnos sa suprugom. 11.05. sam popila posljednju pilulu iz pakovanja. Jos uvijek nisam dobila mjesecnicu, pa me zanima kolika je mogucnost da sam trudna? U ponedjeljak 19.05. bi trebala poceti piti novo pakovanje, pa me zanima i da li bi test vec danas pokazao trudnocu (u kom slucaju ne bih nastavila piti pilule). Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, test bi već danas bio pozitivan. Mislim da niste trudni.

malabuhaxD

Poštovani !
Proslog mjeseca sam imala menstruaciju 18.05.
ovog mjeseca sam dobila 16.06., skroz je oskudna...danas vec skoro pa nista, imam redoviti spolni odnos bez zastite...pa me zanima postoji li mogucnost da sam trudna !? big-smile
Usto vec vise od tj dana osjecam umor, i bolove u donjem dijelu trbuha..

Hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji šansa. Napravite test.

muriem

pijem redovno cilest već dva mjeseca.sad kad prestanem piti nakon 21.dana da li sam zaštićena od trudnoće u sljedećih sedam dana pauze i ako partner bude svršavao u mene.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste, zaštićena ste.

muriem

zadnju 21. tabletu sam popila tj. zakasnila sam je popiti 2 ipo sata. znači pijem je oko 8ipo navečer a ja sam ja popila oko jedanaest da li sam zaštićena i u slijedećih 8 dana ako partner bude svršavao u mene.i da li sam zaštićena jednako ako sam primila inekciju protiv tetanusa.

sa55sa

Dobar dan, pijem Diane 35,u sub sam popila zadnju, danas je 25.dan ciklusa a menstruacije nema još, inače dobije 25.dan.. u 2.tj ciklusa imala sam proljev gotovo svaki dan ,a nisam uzimala dodatne tablete ni koristila dodatnu zaštitu,a imala sam odnose.... također sam u tom 2.tj, bila na moru... neznam zašto mi kasni(promjena klime,??), u panici sam... koliko je šansa da sam trudna?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Muriem dakako da ste zaštićena. Injekcija tetanusa nema veze s djelotvornošću pilula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sa55sa nema šanse za trudnoćom. Ne brinite doći će menstruacija.

marija753

Poštovani, prije 3 mjeseca sam počela da koristim DIane 35. Koristila sam ih redovno do 23. jula kada sam preskočila jednu. 25. jula sam imala odnos bez zaštite. 6. avgusta sam prestala da ih koristim zbog pauze koju trebam da pravim, a 9. avgusta sam dobila menstruaciju. Ono što želim da Vas pitam je da li postoji mogućnost da sam trudna zbog tog preskakanja, pošto sam sada počela da osjećam bolove u grudima? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Imali ste menstruaciju.

bpranjic99

Postovani! Ako se dogodi trudnoca za vrijeme pijenja antibiotika cefixima jeli to moze nastetit plodu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može.

ramon

da li je moguće ostati trudna ako je dečko svršio u mene za vrijeme menstruacije, točnije 5 dan menstruacije.
menstruacije su mi redovite svakih 28/30 dana i uvijek traje 7 dana!
hvala i lp!

celicna lejdi

imala sam nezasticen odnos 16-ti dan naravno bili su plodni dani ali decko nije svsio u mene al iz straha sam nakon odnosa 18-19 sati popila ellaone,a zadnja menstruacija je bila 01.08.Pa me inetresuje kolika je mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ramon, nije moguće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Celicna lwjdi nikakva. Popili ste ellaone i nije bilo ejakulacije. Ne brinite.

Larana

Pozdrav, Menstruacija mi inace traje oko 4 dana. Taj 4 dan sam prestala da krvarim i istu vece imala odnos sa momkom. Da li je moguca trudnoca? Zastitu smo korsitili...Proslo je oko mjesec i po od tada, imala sam menstruaciju, ali poslednjih dana imam vecernje mucnine, grceve u stomaku..i zanima me da li je zbog toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća.