Kontracepcija

Molim za pomoc

PomocDoktora

Naime moja djevojka i ja redovito imamo sex s zastitom (kondom) no zadnjih par odnosa nam se desavalo da pukne..Svaki put nakon sto bi se to desilo bih stavio novi ,no svaki put kada bi orgazam dosao na red ja bih ga izvadio i svrsio van nje.. no sada joj kasni vec 7 dana pa me brine da li je moguce da je trudna ? Molim za pomoc,hvalaa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji. No nije velika prema opisanom. Za svaki slučaj test.

mira993

Postovani.
Ne znam tocno u koju kategoriju tema ovo pripada, pa bih Vas ovdje zamolila za odgovor. Da li je normalno da je prva menstruacija nakon kiretaze ili abortusa bolnija nego inace posto je maternica ostecena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Često je bolnija no nije pravilo.

Anit@

Poštovani,

Od puberteta imam problema s aknama i dosada su se kao najbolji lijek pokazale kontraceptivne pilule. Trenutno pijem Diane 35 i to već 6.mjesec. Napomenula bih kako sam prije početka terapije vadila spolne hormone i nalazi su bili uredni, cikluse sam uvijek imala redovne , nalaz uzv (niti bilo što drugo) ne ukazuje na policistične jajnike. Negdje sam pročitala da su Diane nakon 6 mjeseci korištenja napravile sve što su mogle te da neće biti daljnjih poboljšanja i da se nakon njih može preći na neke ultraniskodozirane kontraceptivne pilule koje će održavati sada postignuti stanje akni.
Molim Vas za vaše mišljenje glede toga jer se nekako bojim piti Diane samo zbog tena.
Također Vas molim ako može preporuka za neke kontraceptivne pilule, a da to nisu yaz ili yasmin jer su mi one pretjerano skupe (fin.situacija nije idealna).
Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste informirani. Svakako treba neke koji imaju efekt na akne a to su antiandrogeni.
Yaz ili belara ili ako si ne možete priuštiti iste nastavite s Dianama.

dora_s

Postovani doktore

Pijem Diane pilule vec nekoliko mjeseci i dogodilo mi se da nakon pauze od 7 dana nisam popila pilulu 8 dan nego 7 dan, znaci umjesto u subotu ja sam popila prvu pilulu iz novog blistera u petak... Mozete li mi reci jel to ok , ukoliko nije sto da cinim? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je. Nastavite dalje s redovitim uzimanjem i neće biti problema.

larisa123

Postovani.. Imam menstruaciju 7dan,6 i 7 dan imam samo smedi iscjedak..danas sam imala kratki odnos neintenzivan sa zastitom i sad imam svjezu krv nista obilno al kad napnem misice ide van kao menstruacija tako da mislim da nije krv od odnosa. Moze li to imati veze sa menstruacijom iako je danas trebao biti svjetlo smedi iscjedak a ne krv? Nista me ne boli,ciklusi uredni bez ikakvih drugih problema.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da se radi još o menstruaciji koja nije skroz završila ili o ozljedi spolovila za vrijeme odnosa.
Savjet je da apstinirate od odnosa par dana.

barbara200

Molila bi za pomoc..redovito hodam ginekologu i nikad nije nista rekao o mojem spolovilu da je nenormalno..no medutim ja imam iznad vaginalnog otvora kozu nalik malom jeziku koji mi nakon odnosa cesto natkne i ponekad boli i to samo od sebe prode..da li to imaju sve zene? Prije par godina sam odstranila himen jer mi je stvarao probleme kod tampona ni prilikom te operacije mi druga ginekologica nije komentirala to kao nesto cudno..ja mislim ukoliko je to cudno da bi ona to odstranila..neznam..zbunjena sam..hvala sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam točno o kakvoj se anomaliji radi no ako vam smeta prilikom odnosa savjerujem eksciziju tvorbe.