Kontracepcija

Naelia

Underwood

Poštovani, zbog spottinga koji se javljao nakon godinu dana koristenja lyndinette 30 ginekolog mi je prepisao naelia pilule. U uputstvu pilula piše kako je rizik od tromboze nesto veci nego kod drugih oralnih kontraceptiva pa me to zabrinulo, koliko točno veći rizik može postojati? Samo da napomenem redovito ( jednom godisnje) obavljam koagulogram i jetrene probe i sve je uredno, normalne sam težine.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte ih po preporukama vašeg ginekologa. No i uz njih ćete vjerovatno imati spoting.

Underwood

Hvala na odgovoru. Imam pitanje o tome koliko su ove pilule jače ili nisu toliko različite od lyndinetta? Ginekolog je rekao kako mi ne zeli prepisati neke tipa yasmin ili qlaira jer nemam problema s policisticnim jajnicima. Informacija o naelia pilula nema nigdje jer su nove valjda pa onda moram ovdje pitati.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pilule su blaže od od navedenih i uzimajte ih prema uputama vašeg ginekologa.

LM66

Dobar dan. 18 mi je godina i stupila sam u spolne odnose. Obavila sam ginekoloski pregled i uzela kontracepciju, ginekolog mi je dao tablete Naelia. Koje su dobre strane uzimanja kontracepcije? Naelia pocinjem uzimati prvi dan mjesečnice. Najpogodnije bi mi bilo uzimati tabletu svaki dan u 10:30 ujutro. Ako mi prvi dan mjesečnica stigne popodne il navecer nakon sto popijem tabletu ja sljedecu smijem popiti u 10:30 i nastavit dalje, zastita nije smanjena? Takoder kako prepoznat smanjen libido? Procitala sam da je to nuspojava kod nekih zena.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dajte se prvo informirajte, pa ako bude nejasnoća slobodno se javiti. Ni vi, niti ostali nemojte postavljati općenita pitanja na koje vam ne mogu odgovoriti.
http://www.cybermed.hr/forum/bole...e_o_kontracepciji_obavezno_procitati

korisnica1

Postovani, pijem kontracepcijske pilule Naelia 20 dana. Od kad sam ih pocela piti primjetila sam da mi je po licu izbacilo vise akni nego inace pa me zanima moze li to biti posljedica pilula, inace imam povisenu razinu testosterona.Hvala lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, akne su moguća (česta) nuspojava Naelia tableta. Preporučam da pokušate s drugim kontraceptivima. (npr. onima koje sadrže ciproteron acetat)

dvmm511

Postovani, pocela sam s uzimanjem Naelia pilula prije 3 mjeseca. Prilikom uzimanja treceg blistera oko 15. dana ciklusa primjetila sam blago krvarenje tj smedi iscjedak koji traje vec otprilike 9 dana. Trebam li se obratiti ginekologu za pregled ili je to normalna pojava? Pri prva dva blistera nije bilo probojnog krvarenja

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju što je česta pojava prilikom uzimanja kontraceptiva. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Ukoliko bi se krvarenje ponavljalo kroz idućih nekoliko ciklusa javite se liječniku. Tada treba razmisliti o promjeni terapije.

Magellaniccloud

Poštovani,
Uzimam naelia pilule vec 10 mjeseci, ovaj mjesec sam prvi puta zeznula te sam 2.pilulu iz kutije popila 8 sati kasnije, u uputama piše da se tolerira kašnjenje do 12 sati, nadam se da je to stvarno tak. Nakon toga cijelo vrijeme koristim dodatnu zaštitu a sad mi se nakon 15.tablete javilo krvarenje. Do sada mi se desila par puta ista situacija na 13.,14.,15. piluli da se javi probojno krvarenje ali sad je malo obilnije.
Postoji li mogućnost da je to povezano s ovom 2.pilulom koju sam popila s 8 sati zakašnjenja? Postoji li mogućnost trudnoće? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Kašnjenjem od 8 sati učinkovitost se nije smanjila. Krvarenje koje se javilo je probojno i ono nije opasno niti umanjuje zaštitu. Nastavite s uobičajenim uzimanjem.