Kontracepcija

Naelia

natis

Postovani,
Molim vas savjet..dali se.moze kod Naelie uzeti pauzu od 7 dana?obzirom da je kod njih pauza od 4 dana ,na zalost u malom mjestu sam i samo je jedna apoteka,narucila sam ih al naravno nisu stigle tek ce u ponedj.doci,obzirom da smo danas subota trebala bi poceti danas piti novi paket ali na zalost necu moci!!Dali u tom slucaju mogu napraviti pauzu pd 7 dana i krenuti normalno ..sada cu izgubiti zastitu i sve uzas jedan bas mi je muka sada..kada dodje u ponedj.ja cu svejedno poceti paket ne zelim prekidati..sigurno zastita nece biti nikakva sad
Hvala puno na pomoci
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nemate izbora. Učinite pauzu od 7 dana, ali tijekom idućeg ciklusa koristite dodatnu zaštitu.

natis

Zahvaljujem puno na odg.znaci u tom slucaju dali zastite apsolutno nema vise ili je umanjena?
Tokom odnosa nikada neidem do kraja bez obzira na pilulu.
Puno vam hvala

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju je moguće da dođe do ovulacije. Ne mora značiti da će se ovulacija desiti, ali ako se dogodi moguća je trudnoća.

natis

Zahvaljujem puno..dali onda da zavrsim ovaj mjesec,i onda pauza od 4dana ..i zastita ce krenuti normalno..znaci da nista ne mjenjam za sada?
Puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ništa ne mijenjajte, nakon popijenih 24 tableta napravite pauzu od 4 dana. Zaštita je tada sigurna.