Kontracepcija

Neplodni dani??

lulonja

Poštovani, pregledavala sam teme ali nisam naišla na sličnu dilemu. Naime, moja situacija je slijedeća. Ciklus mi je počeo 17.3. a 23.3. sam imala nezaštićeni odnos, odnosno prvi put je bio "prekinuti snošaj" nedugo zatim(10min) opet sam imala odnos također istom metodom. Sada me zanima kolika je mogućnost da je u spolovilu ostalo spermatozoida od prvog odnosa, također kolika je mogućnost za trudnoću s obzirom da mi je to bio 7 dan ciklusa. Unaprijed se ispričavam zbog ovog malo laičkog pitanja ali stvarno sam zabrinuta. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je ciklus redovit na godišnjoj razini, sedmi dan ciklusa spada u neplodne dane.
Stoga neće doći do trudnoće.

lulonja

Ciklusi su mi redoviti najmanje 26 a najviše 31,32 dana. Ali najčešće je točno 28 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

anonimka1234

Imala sam odnos 4 dana prije pocetka menstruacije. Kondom je pukao, partner nije ejakulirao u mene ali uvijek mu curi prije ejakulacije neka tekucina i on to ni ne osjeti. Mebstruacija mi je redovita, uz par dana odstupanja od prosijeka

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti neće doći do trudnoće.

paranoican19

pozdrav .. interesuje me kada su mogli biti plodni dan ako je djevojka dobila menstruaciju 12.11. i trajala joj je 6 dana.. inace joj je ciklus redovan i traje uglavnom 28-30 dana i jel moguce da je danasnji dan bio plodan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od 9. Do 17. dana ciklusa.

paranoican19

znaci da 04.12. nije mogao biti plodan ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Izračunajte sami. Metoda vrijedi samo za ciklus bev večih godišnjih odstupanja.