Kontracepcija

Nezaštićeni spolni odnos

Questions

Poštovani, iako sam koristila tražilicu za teme nisam uspjela naći ono sto me zanima i ispričavam se sto sam napravila novu temu ako ovakva već postoji, ali ovdje sam nova i tek se upoznajem s ovom stranicom.
Moja posljednja menstruacija bila je 1.3., a 20.3., dva dana nakon plodnih dana, imala sam nezaštićeni spolni odnos s time da partner nije ejakulirao u mene. Postoji li šansa za trudnoću?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se doista radilo o neplodnim danima i ako nije bilo ejakulacije onda neće doći do trudnoće.

drago1988

mene zanima jer mi je puno stvari kontradiktorno. Kaže se da se može slučajno zatrudnjeti, a kako? koliko znam šanse za začeće ako muškarac nije svršio u rodnicu jednake su nuli, dok drugi kažu da je moguće ostati trudan ako muškarac svrši po vanjskom spolovilu, tj. da se onda može sliti sperma u rodnicu jer su kao spermiji jako pokretljivi. Mislim, kolike su realne šanse da spermiji uplivaju u rodnicu, i ako i uplivaju, koliko ih može upilivati, i kolike su šanse za oplodnju ako je curi tek za dva dana ovulacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ejakulat iscuri u rodnicu šansa je kao da se u rodnici ejakulira.
Naravno moraju biti plodni dani. Educirajte se jer nije sve crno a ni bijelo.

inna77

Poštovani,

Na internetu nigdje ne mogu pronaci konkretan odgovor pa ako mi mozete reci. Dakle zanima me koliko je preporucljivo da prodje vremena izmedju dva spolna odnosa? Radi se o nezasticenom odnosu, jer decko i ja ne volimo kondome, a ja se jos nisam prebacila na kontracepcijske pilule. Nisam u panici da sam trudna ili nesto, nego me cisto zanima zbog svih mogucnosti. Tipa da dio sperme nakon 1. odnosa ostane u penisu, jeli moguce da taj dio izadje tijekom drugog odnosa ukoliko je on za recimo sat vremena i tako dovesti do nezeljene trudnoce? Cula sam takodjer da je pozeljno da decko urinira nakon ejakulacije, pa ako mi mozete reci sta je od toga istina i ono najvaznije, vrijeme izmedju 2 odnosa da bi bili sigurni.

Hvala. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Točne su konstatacije. Svakako sat vremena nije dovoljno.

inna77

Hvala na odgovoru, samo ako mi mozete onda jos reci koliko je preporucljivo minimalno pauzirati izmedju dva odnosa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U satima neznam ovisno o količini rezidualnog ejakulata. Sigurno šest sati naviše.

darko12345

Poštovani,
imao sam odnos s djevojkom na njen 24.dan ciklusa pri cemu prvih nekoliko minuta nismo koristili zastitu, ali je bilo puno sluzi. Ejakulirao sam izvan nje tek nakon 10 minuta odnosa sa zastitom. Nekoliko dana nakon toga rekla je da je imala iscjedak poput onog u ovulaciji, zbog cega se boji da se odnos dogodio tijekom plodnih dana. Menstruaciju je trebala dobiti 30.dan ciklusa, ali danas je vec 38.dan i menstruacije jos nema. Je li moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema opisanom, a i obzirom da je odnos bio u vrijeme neplodnih dana ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Ukoliko se želi uvjeriti neka uradi test na trudnoću.

darko12345

Poštovani,
pisao sam Vam iznad pa bih se htio nadovezati na to. Djevojka jos uvijek nije dobila menstruaciju, što znači da joj s današnjim danom kasni 16 dana. Napravili smo test s prvim jutarnjim urinom i ispao je negativan. Mozemo li se pouzdati u rezultate?

Ivo Balenović, dr. med.

Test je pouzdan. Radi se o hormonskoj neravnoteži.

LedenaT

Postovani!!!
Zadnja menstruacija bila 17.2, nezasticen spolni odnos bio 4.3. Ciklusi od 26-28
Da li popit tabletu za dan poslije ?partner Nije svrsio u rodnicu. Ali ....

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom, odnos je bio na samom kraju plodnih/početku neplodnih dana. Budući da nije došlo do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće.