Kontracepcija

Neželjena trudnoća

Luce222

Pozdrav, zadnju kontracepcijsku pilulu popila sam prije 9 dana . U meduvremenu sam dobila mjesecnicu koja je trajala 3 dana i jucer navecer zavrsila. Ja sam nezasticen spolni odnos imala danas dan neposredno nakon zavrsteka mjesecnice. Dali je mogućnost trudnoce?
doslo je do ejakulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da ako ne uzimate pilule dalje.

Kraljica777

Postovani, zabrinuta sam menstruacija mi kasni 12 dana inace nemam redovite menstruacije u dan (29.7,1.9,1.10,3.11,6.12)
Su mi zadnje menstruacije. Spolni odnos sam imala 30. I 31.12. Koji je bio zasticen(kondom i prekinuti snosaj) 4. Sijecna sam imala krvarenje koje je trajalo jedan dan, a 15. 1 sam napravila test za trudnoscu i bio je negativan. U zadnjih mjesec dana sam pod velikim stresom zbog fakulteta, zanima me dali postoji mogucnost da sam trudna uz sve ovo nabrojano. Hvala.

Gbirti52

Pozdrav!
Zanima me da li je moguca trudnoca ako smo koristili zastitu i prekinuti snosaj? Ali sam imala jednom nezasticen spolni odnos dan poslije menstruacije?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kraljica, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Gbirti, uz zaštitu i prekinut snošaj ne postoji mogućnost trudnoće. Dan nakon menstruacije spada u neplodne dane, tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska (ukoliko taj ciklus ovulacija nastupi ranije)