Kontracepcija

nuspojave lindynette

lucijana66

Pozdrav! pijem lindynette dva tjedna.pocela sam s prvim danom mjesecnice. Problem je u tome sto imam gotovo svaki dan mucnine i glavobolju. Sta da radim? Hoce li se to smiriti ili da prestanem sa uzimanjem? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smirit će se.

Patri

Poštovani,

pijem Lindynette od 4. mjeseca ove godine, na početku je sve bilo u redu, skratio mi se ciklus sa 35 dana na 29...imala sam normalan spotting otprilike po 2 dana, međutim zadnju normalnu menstruaciju dobila sam 17.6. da bi drugo krvarenje koje je gusto i gotovo crne boje počelo 6.7. i traje sve do današnjeg dana, od pon mi je počela pauza sa tabletama...spolno sam aktivna, strogo uredno i redovito pijem pilule, pila sam ih ih prije (Lindynette 20) i ovo mi se nikada nije dogodilo, imam li nekakvoga razloga za brigu ili je to recimo normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nie normalno ali je uobičajno. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

Patri

U redu, hvala Vam na odgovoru.

Patri

Ispričavam se, imam samo još jedno pitanje...utječe li to što mi se sada događa na djelovanje pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.

Malenavk

Poštovani!

Krenula sam piti Lindynette prvi puta, sad sam trenutno na 12. tableti.. Ono što me zabrinjava, u većini slučajeva grudi su bolne i lagano narastu zbog djelovanja hormona, a kod mene se događa da mi grudi omekšavaju i smanjuju se!? Od opsega od 90 cm i čvrstih grudi u 12 dana spale su mi na 88 cm i mislim da ide na dolje.. Zašto se to događa, dali je to razlog za prestati piti tablete!?

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije razlog da prekinete, no ako vam to smeta prebacite se na druge pilule.