Kontracepcija

Nuvaring

Norberta

Započela sam koristi Nuvaring pa me zanima smije li prsten biti malo niže u rodnici? Naime, svakih par dana on pomalo "kliže" prema dolje.U uputama kaže da mjesto nije važno ali da se s vremena na vrijeme treba provjeriti?Da li ga treba svako toliko potisnuti dublje u rodnicu?

Natalija Beljo, dr. med.

Da , on ne smije viriti iz rodnice ili da ga vi pipate odmah na ulazu tako da slobodno ga potisnite dublje u rodnicu , ali da vam ne stvara nelagodu. Voljela bih ako hoćete da mi napišete kako ste zadovoljni s tim oblikom kontracepcije.happy

Norberta

Zahvaljujem na odgovoru. Dali ta dislokacija znači i umanjenu efikasnost kontracepcije?! Nadam se da ne.
Nakon dugih godina pijenja tableta i "trauma" vezanih uz zaboravljenu pa nedobijanja menstuacije nakon prelaska na 4 generaciju Yaz nakon dva mjeseca - odlučila sam probati Nuvaring. Nuvaring ne smeta niti žulja u rodnici.Eto, sad je prvi tjedan ,nema spotinga , niti ostalih nuspojava osim što se malo spušta niže nego što i trebao.Čini mi se kao dobro rješenje umjesto svaknednog razmišljanja o piluli. Osim cijene koja je visoka mislim da će se teško probiti do srca Hrvatica koje su teško prihvaćaju i piliule a kamoli tek ovu novotariju.
Srdačan pozdrav.

tamtam

postovani,
u subotu 26.06.2010. stavila sam prvi nuovaring u rodnicu, na dan prve menstruacije. (sve po propisu).
nedjelja 04.07.2010. imala sam spolni odnos sa svojim stalnim partnerom, koji je pri zavrsetku spolnog odnosa penetrirao (svršio) u mene.
- (pri spolnom odnosu nismo koristili dodatnu zastitu vec samo nuovaring)
- (to nam je bio prvi spolni odnos otkako sam pocela koristiti nuovaring)
zanima me dali postoji mogučnost da ostanem trudna? ako postoji sto da napravim?
zabrinuta

Natalija Beljo, dr. med.

Ne ,Nuvaring djeluje isto kao i oralna kontracepcija od prvog dana .

ivona0511

Poštovani, koristim Nuvaring i što se tiče mene sve je u redu. Međutim, tijekom odnosa s partnerom, on ga osjeti i u jednom trenutku je osjetio bol i od tada oko glavića na jednom dijelu ima crvenilo i osjeća lagano peckanje. Sad, je li moguće da je to neka "reakcija" na Nuvaring ili nešto takvo? Objasnio mi je da mu je slićno bilo prije godinu dana kada sam isto koristila Nuvaring (imala sam pauzu od 6 mj pa sam ga prije mj dana ponovno počela koristiti) .Prošli mjesec sam napravila papu i nalaz mi je uredan. Ne znamo koje bi drugo objašnjenje bilo za tu njegovu situaciju. Pročitala sam u uputama Nuvaringa kao nuspojave jedino da ga partner moze osjetiti tokom odnosa. Što mislite o čemu se radi ovdje? Hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze sa kontraceptivnim prstenom najvjerovatnije. Jedino ako nije došlo do iritacije spolovila prstenom.
Moguća je gljivična infekcija kod vašeg partnera. Ne proba mazati s Canesten kremom.

azalea

Postovani,
Koristim nuvaring od 26.2 (prvi dan ciklusa) i jos uvijek lagano krvarim. Koliko dugo je uobicajen spotting i da li to smanjuje efikasnost kontracepcije?
Da li sam zasticena i u vrijeme pauze? Pretpostavljam da da ali provjeravam obzirom da to nigdje u uputama ne pise.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je sigurna i sada i za vrijeme pauze. Spoting može potrajati i cijeli ciklus.

mistiqe0511

Poštovani,
koristim Nuvaring 13 mjeseci. Zanima me trebam li uskoro uzimati pauzu od kontracepcije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

zzaazz

Postovani,
Koristim Nuvaring vec skoro godinu dana i zaista sam zadovoljna. Ne osjetim ga, nemam za sad nikakvih nuspojava i ne moram misliti na pilule koje sam tu i tamo znala preskociti... U svakom slucaju prezadovoljna sam.... Samo me jedna stvar brine.
Dok sam pila pilule (Novynette) krvarenje bi uvijek dobila u tocno isti dan svaki mjesec, no s nuvaringom nikada neznam koji ce mi dan zapoceti krvarenje... Nekada pocne dan nakon vadenja prstena, nekad dva, tri,... Svaki puta drugacije. Treba li me to brinuti?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vas brinuti to je uobičajno.

helenica1410

Poštovani,
Koristim nuvarig vec godinu dana, 31.08.sam stavila prsten nakon menstruacije. 05.09.mi je ispao i nisam osjetila do drugog dana i odmah sam stvila novi proslo je vise od 12sati kad sam skuzila da ga nema...zanima me da li sada trebam racunat od 31.08. Ili od 06.09. Tri tjednado novog vadjenja? Unaprijed hvala..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, računajte od 31.8.