Kontracepcija

odgađanje menstruacije

blabla17

Pijem Adexa kontracepcijske tablete 2 mjeseca. Za nekoliko dana imam jedno putovanje u vrijeme kada trebam dobiti menstruaciju pa bi ju htjela odgoditi uz pomoć tableta. Da li da nakon posljednje tablete u kutiji ne radim pauzu od 7 dana već odmah započinjem s novom kutijom ili? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Na taj način ćete odgoditi menstruaciju.

Kristina99

Poštovani,
imam 16 godina, krajem 7. mjeseca trebala bih ići na more na tjedan dana, ali baš taj tjedan bih trebala dobiti menstruaciju. Bi li meni doktor opće prakse ili ginekolog htio dati recept za tablete koje odgađaju mjesečnicu ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ginekolog vam jedini to može ordinirati.

Betko123

Poštovani,
Pisala sam Vam već. Sad me zanima što učiniti da menstruacija dođe dan-dva ranije?
Ne popiti zadnju tabletu ili? I smije li se to uopće? Pijem Diane 35.
Hvala Vam lijepo, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite jednu ili dvije pilule manje pa će vam za toliko doći ranije menstruacija.

Betko123

U redu, a sljedeću onda počinjem 7 dana od tog dana kad sam prestala ili po uobičajenom rasporedu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon 7 dana.