Kontracepcija

Odgađanje menstruacije kontracepcijskim pilulama Axira 35?

tonkica65

Poštovani,sljedeći tjedan imam vrlo važno putovanje,no raspored uzimanja pilula pada točno tako da kada moram otići na taj put,moram prestati s tabletama te nastupa krvarenje-koje bi u ovom slučaju bilo sve samo ne ugodno iskustvo.
Iz ovog razloga sam u dilemi. Je li pametnije nastaviti piti pilule iz nove kartice nakon 21. dana i popiti cijeli drugu karticu (znači popiti dvije kartice bez pauze u tih 2 mj i onda napraviti pauzu od 7 dana) ili piti tablete tih tjedan dana duže dok se ne vratim sa puta.
Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastavite piti tablete iz drugog pakiranja dok ne potrošite cijelu karticu. Nakon toga učinite pauzu. Iako, ništa se neće desiti i ako ih pijete samo to vrijeme za koje želite odgoditi krvarenje.