Kontracepcija

odgoda menstruacije

studenticaa

imam 19 god, ne koristim nikakve kontracepcijske pilule. zanima me dali ikako mogu odgoditi menstruaciju na nekoliko dana, dali za to moram posjetit ginekologa, i dali mi treba recept???

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Morate ginekologu.

mateaaaa

Dali postoje alternativne metode odgode menstruacije, barem na 1dan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Alternativne metode? Daj te mi malo pojasnite pitanje.

mima180

Poštovani, htjela bih odgoditi mentruaciju na nekoliko dana uz pomoć Lyndinetta. Znam da se pilule trebaju inace piti od prvog dana menstuacije, no s obzirom da želim odgoditi tu menstruaciju, kada da počnem piti lyndinette? Hoće li se odgoditi ukoliko ih pocnem piti 5 dana prije ocekivane menstruacije. Ciklus mi je obicno 25-28. dana Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnite uzimati s prvim danom. Popijte 21. tabletu i tada ne radite pauzu nego 22. dan krenite s novim blisterom.

mima180

hvala Vam na odgovoru, no mislim da me niste razumjeli. Napisali ste mi da pocnem piti od prvog dana menstruacije (što znaci da bi trebala cekati prvi dan menstruacije a upravo tu želim odgoditi) i ne radim pauzu, no ja želim odgoditi tu prvu menstruaciju ukoliko je moguce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda uzimajte gestagene nekoliko dana prije očekivane menstruacije do tad dokle trebate odgoditi ciklus. Javite se ginekologu za terapiju.

mima180

hocu li morati na pregled prije uzimanja gestagena?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

tetcaaa

poštovani,

pijem Lindinette 20 htijela bi odgoditi ili požurit menstruaciju .
što mi savjetujete da li da popijem sve tablete iz ovog blistera pa nastavim sa drugim ili popijem iz ovog blistera njih 18 pa počnem ranije krvariti.
ako popijem svih 21 i nastavim sa drugim da li da popijem cijeli drugi blister pa napravim pauzu od 7 dana ili prestanem nakon perioda produženja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

21 dan uzimajte i odmah bez pauze krenite na drugi blister pa pauza 7 dana.