Kontracepcija

odgoda menstruacije

*LJA*

Poštovani,
htjela bi odgoditi menstruaciju za 10-tak dana. Ginekologica mi je dala recept za tablete Qlaire i rekla da počnem piti prvi dan menstruacije i nakon što popijem prvu kutiju da odmah nastavim piti drugu kutiju onoliko dugo koliko želim da mi menstruacija ne dođe. Međutim kada sam pročitala upute shvatila sam da će krvarenje nastupiti 25. dan, što meni ne odgovara. Jesam li u pravu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U pravu ste. Mislim da ste krivo razumjeli svoju doktoricu.
Dakle počnite s prvim danom menstruacije, nakon što popijete sve aktivne pilule, bijele bacite, te započnite odmah drugi
dan novi blister. Tim načinom nećete imati menstruaciju.

Zelenajabuka1111

Poštovani,

koristim lindynette 20 kontracepcijske pilule i zanima me način odgode mentruacije pomoću njih.
Jučer sam završila blister i danas bih bez pauze počela novi. Dali mogu popiti samo dio blistera, tj nekih 5-6 tableta
i nakon toga napraviti pauzu od 7 dana i dalje normalno koristiti kao i do sada.
Dali sam zaštićena bez obzira što blister nije iskorišten do kraja?

Unaprijed se zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne činite to jer ćete prekidom uzimanja drugog blistera nakon par dana riskiratimoguće i dugotrajno neuredno krvarenje.
I drugi blister uzmite do kraja pa tada pauza sedam dana.