Kontracepcija

odgoda menstruacije

lama

Poštovani

htjela bi odgoditi ciklus za 5 dana pa me zanima kako to napraviti,od prije mi je ostala kutija yasmin tableta pa sam ih počele piti 23 dan ciklusa zanima me mogu li ih piti 10-tak dan te tako odgoditi ciklus koji je redovit 28 dana ili mogu prestati piti yasmin i odmah 2-3 dana prije očekivane menstruacije početi sa duphastonom koji sam kupila u ljakarni.Koji način bi bio učinkovit i što mi preporučujete(moja gin.je na g.o. i od nje nikakve koristi)a odgoda mi je bitna zbog puta.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Par dana prije nastupa menstruacije krenite s Duphastonom. Ovo sa Yasminom ne preporučam jer se može dogoditi da dobijete krvarenje koje će se odužiti i neće stati duže vrijeme.

grl22

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam dobila 15.07. , a cetvrti dan ciklusa sam pocela piti Diane 35. Sledecu menstruaciju trebam dobiti 11.08., a 12. idem na odmor pa me zanima kako odgoditi ciklus putem kontaracepcije ( naisla sam na podatak da samo treba nastaviti piti tablete, ali nije mi jasno kako nastaviti s pilulama nakon menstruacije) ili putem nekog drugog lijeka?
Pozdrav

Buria

Poštovani, pijem yaz pilule 6mj, i danas bi trebala popiti drugu placebo tabletu, a menstruacija bi mi pocela sutra. Zanima me mogu li popiti danas umjesto placebo tablete ruzicastu pilulu (iz nove kutije) te tako sprijeciti dolazak menstruacije? Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

grl22 nakon popijete 21 tablete Diana ne radite pauzu sedam dana nego odmah 22. dan započnete s novim blisterom.
Dakle pijete kontinuirano dva blistera bez pauze.

Dejan Šakoronja, dr. med.

buria možete a onda dalje uzimajte ružičaste, a bijele iz ovog blistera bacite.

marta14

Poštovani, za koji dan putujem na more i zavrsavam sa prvom kutijom adexa pilula,da li smijem nastaviti odmah piti sljedecu kutiju da odgodim menstruaciju te da li moze doci do nekih nuspojava ako se odgodi?

Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete, neće biti nikakvih nuspojava.