Kontracepcija

Odgoda menstruacije

Anonimos123

Pozdrav, imam jedno pitanje. Posto bi htjela odgoditi dolazak menstruacije za 2-3 dana, a koristim kontracepcijske tablete donella, zanima me ako uzmem nakon ovog zavrsenog blister pakiranja dvije pilule iz drugog blister pakiranja, dal onda sljedeci mjesec moram popiti samo onih 19 ili opet moram popiti svih 21, i kakva je zastita sljedeceg mjeseca. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, idući ciklus morate popiti svih 21 tableta. Ako krenete s uzimanjem na 1. dan ciklusa zaštita je potpuna.

koliko

Poštovani, imam 27god, pijem Logest evo drugi mjesec, imam još 5 tableta do kraja pakiranja i nastupanja druge menstruacije.
U 8. mjesecu bi mi menstruacija trebala doći 4.8, no ja je želim imati tjedan dan ranije, tako da je do tada već gotova.
Mogu li već sada nekako promjeniti raspored uzimanja tableta, svaki mjesec malo po malo da se do tada promjeni?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete preskočiti 7-dnevnu pauzu uzimanja tableta. Dakle, nakon završene kutije odmah počnite s novom tako da će menstruacija nastupiti tek nakon druge kutije i time ćete pomaknuti cikluse za 7 dana.

Ivan2019

Postovanje doktore, evo imam pitanje vezano za djevojku
Djevojka mi je trebala dobit 13.6 no nije dobila..14.6. je imala kratko jake bolove i mucnina joj bila no ni danas dan nije dobila. Zadnja menst joj uranila 3 dana a sad ova kasni .
Odnos smo imali 13.6 kad je trebala dobit..koristen kondom bez ejakuliranja u nju! Prije 13.6 nismo imali odnose osim prstima zadovoljavanje (obavezno perem ruke radi bakterija i ostalog sta bi se moglo naci na rukama)
Imala je problema s tlakom..nervoza na poslu.
Jel iskljucena trudnoca u ovom slucaju? Ako jest sta bi mogao bit problem?
(I rekla mi je da joj zna nekad par dana prije ili par dana poslje doc no ovo je vec 7 dana kasnjenja. Trajanje ciklusa inace 30 dana)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, preme onome što ste naveli trudnoća nije moguća. Stres ponekad može prouzročiti hormonsku neravnotežu zbog čega se remeti ciklus. Savjetujem da učini analizu hormona ukoliko bi se to ponavljalo.

Ivan2019

Hvala doktore, malo se zali na probadanje u lijevom jajniku tenutno a mene jos samo ovo zanima posto smo malo ucili iz biologije..ovulacija dolazi 14 dana prije sljedeceg krvarenja (moze varirat dan prije/poslje) no posto moja djevojka nije dobila jos jel uopce i bilo ovulacije ovaj mjesec? Lp i hvala na odg! happy

Ivo Balenović, dr. med.

To sada nije moguće znati. Ovulacija ponekad može kasniti. Nakon svake ovulacije u roku od dva tjedna nastupi menstruacija. Ukoliko ne dođe do ovulacije ne dolazi niti do menstruacije nego do neregularnog i nepravilnog krvarenja nakon dužeg vremena.

plavi cuperak

Evo ovako odgodila sam menstruaciju isla sam naput i odgodila sam skoro cjeli ciklus za odgodu sam izostavila 4 bjele i nastavila piti ruzicaste te sam i u prethodnom i u ovom sa odgodom imala odnose nezasticene imala saam u toku odgode smedji iscjedak koji je nestao pa se opet pojavio ostala mi je jesna ruzicasta i 4 bjele koje nisam popila iscjedak se nastavio inprestao ali menstrualnog krvarenja pravog jos nema pa s toga molim za savjet s tim da je u pitanju yaz kontracepcija i da ju pojem nekoliko godina te vas s toga molom za savjet iako imam osjecaj kao da bi trebala dobiti menstruaciju ali evo jos nisam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radilo se o probojnom krvarenju. Ono nije opasno i ne smanjuje zaštitu. Menstruacija će nastupiti na placebo tabletama.

Lana322

Postovani, uzimam inace Lindynette, ali sam prestala uzimati na dva mjeseca. Sada bih ponovo htjela poceti, ali i odgoditi mengu na neka dva tjedna. Moje pitanje je:
1. Mogu li za odgodu koristiti gore navedene tablete?
2. Koliko dana prije ocekivanog pocetka menge da pocnem s Lyndinettama?
3. Mogu li odgoditi na tako "duže" vrijeme mengu? Obicno se odgada na tjedan dana a ja bih duplo.

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete krenuti s uzimanjem tableta otprilike tjedan dana prije očekivane menstruacije. Dokle ih god budete uzimali menstruacija neće nastupiti. Otprilike dva do tri dana nakon prestanka uzimanja tableta doći će do krvarenja.