Kontracepcija

Odgoda menstruacije s Lindynette 30

anazpu

Postovani, vec 7 godina pijem kontracepcijkse pilule u svrhu regulacije menstrualnog ciklusa. Zadnjih nekoliko godina pijem Lindynette 30. Nikada nisam odgadala menstrulani ciklus, vec sam uvijek pila blister - 7 dana pauze - novi blister pa me zanima na koji nacin mogu pomaknuti ciklus jer ove godine trebam dobiti menstruaciju za vrijeme ljetovanja na moru. Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko želite odgoditi menstruaciju nemojte raditi pauzu. Nastavite s novom kutijom nakon zadnje tablete iz prethodne. Dokle god uzimate tablete nećete imati menstruaciju.

anazpu

Hvala Vam puno! Mogu li popiti cijeli novi blister ili da prekinem kada mi odgovara pa nakon pauze od 7 dana zapocnem novi?

Ivo Balenović, dr. med.

Popijte cijeli novi blister.

anazpu

Postovani, ponovno trebam savjet. Pocela sam piti novi blister odmah iza zadnjeg zbog odgode,, ali sada mi je iskrsnulo poslovno putovanje bas u vrijeme kada bih trebala dobiti menstruaciju. Mogu li ovaj drugi blister prestati piti dva ili tri dana ranije tako da i menstruaciju dobijem ranije?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete. Neće se ništa desiti, ali nemojte da Vam to postane uobičajena metoda regulacije ciklusa.

Maja1976

Poštovana,

Da bi odgodila menstruaciju, smijem li odmah nakon zadnje popijene tablete 18.06. samo nastaviti s prvom tabletom iz nove kutije?
Nisam do sada to nikada napravila i zanima me kojim danima mogu očekivati probojno krvarenje?

Unaprijed zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruaciju možete odgoditi na taj način, dakle, samo nastavite s novom kutijom. Za probojno krvarenje se ne zna da li će i kada nastupiti.