Kontracepcija

Odlaganje krvarenja

anadj

Interesuje me da li bih mogla odgoditi krvarenje ako u ovom ciklusu ne pijem pilule? Menstruacija je bila 24.5. i ocekujem je 24. 6. a htela bih da je odgodim za 1.7.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

10.6. počnite novu kutiju kontraceptiva. Međutim, lako je moguće da svejedno prokrvarite. U tom slučaju prestanite piti tablete i bacite ostatak. Od trudnoće nećete biti zaštićeni dok ih tako pijete.

Melanya

Poštovanje,htjela bih odgodit na par dana mjesečnicu,koja nastupa 21.8 .i nju trebam odgodit.Zanima me koliko dana prije treba poceti uzimati pilule da bi se mjesečnica učinkovito odgodila,ili može svejedno doći do krvarenja.Inace nepijem kontracepciju,a sada bi htjela odgodit sa Naeliom.Koliko su te tablete učinkovite za to,i ako jesu dali treba popiti pakovanje do kraja? Zahvaljujem,lp..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pet dana prije očekivane menstruacije krenite s uzimanjem gestagena. Obratite se svom ginekologu za terapiju.

Melanya

Hvala na brzom odgovoru.Ako sam dobro shvatila,vi mi ipak nebi preporučili Naeliu, nego gastogene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je, lakše i bez nuspojava se odgađa nastup menstruacije.

Melanya

Hvala puno na savjetu!☺

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.