Kontracepcija

Odlaganje menstruacije

Afrika

Poslednju menstruaciju sam dobila 19.10. Narednu cu dobiti izmedju 12. 10. i 16. 10. jer je obicno dobijam izmedju 22. i 26. dana ciklusa. Kako mogu odloziti menstruaciju tako da je dobijem tek 22.10 (ovo je od izuzetne vaznosti)?
Jos jedna napomena - buduci da sam u Africi, imam sa sobom jedino Logest tablete i nisam u mogucnosti da dodjem do drugih.

Hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne mogu zamisliti niti jednu životnu situaciju u kojoj bi odlaganje menstruacije bilo od presudne važnosti, ali ajd kad vi kažete..
Danas počnite piti kutiju Logesta i pijte ju do kraja. Međutim, zbog male količine hormona u Logestu, lako je moguće da prokrvarite i prije 22.10. U vezi s tim nema pomoći.

olja ns

Postovani, pila sam Primolut nor 5 u nameri da odlozim menstruaciju, medjutim misleci da ce mi poceti ciklus 23-eg, pocela sam da ga pijem 20-og po uputstvu. Dobila sam 21-og. Nastavila sam da pijem po dve tablete dnevno, ali ne prestajem da krvarim, mada manje nego normalno, uobicajeno. Jel postoji nekakav nacin da zaustavim menstruaciju, veoma mi je vazno da stane nareedna dva dana, zbog vaznog putovanja. Hvala unapred !

Nataša Šemnički, dr. med.

olja ns ,

ako i dalje krvreite javite se na ginekološki pregled

l.p.

kukili

Menstruacija mi se zavrsila pre 2 dana i narednu treba da dobijem oko 9. januara. A zelim da je odlozim kako bih dobila 17. januara. Kada i koje pilule da pijem kako bih postigla rezultat da dobijem menstruaciju 17. januara ?
Hvala Vam unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte gestagene od 20. tog dana ciklusa. Za terapiju nazovite svog ginekologa.( duphaston, provera i sl)

stribi131

Poštovani, mene također zanima kako odgoditi menstruaciju..pijem Lindynette 20 već 8 mjeseci.. menstruaciju želim odgoditi za tjedan dana, kako da ju odgodim? Da li zaštita ostaje ista i trebam li na što posebno obratiti pažnju, da li će se nešto promjeniti ili biti drugačije nego inače? Hvala unaprijed..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte Lindinete bez prekida. Dakle ne radite pauzu od sedam dana nego uzimajte dva blistera jedan za drugim bez pauze.

stribi131

Hvala. Da li da uzmem samo 7 tableta ili cijelu kutiju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cijelu kutiju. Dakle uzimate 42 dana u kontinuitetu a nakon toga sedam dana pauze.

Iskra81

Postovani doktore, potrebno mi je da odlozim menstruaciju, ciji bi prvi dan pao 1.7., a upravo tog dana putujem na more. Vracam se 12.7. Prema uputstvu Primolut-nor, 3 dana pred ocekivanu M treba da pocnem da pijem tablete, a ne duze od 10-14 dana. Ono sto me buni je kada bi trebalo da prestanem da pijem tablete, odnosno u kom, po iskustvu vasih pacijenata, roku od prestanka pijenja tableta se najranije moze ocekivati menstruacija? Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad prestanete s uzimanjem gestagena kroz par dana ćete dobiti menstruaciju.