Kontracepcija

Odnos za vrijeme menstruacije

Scelesta7

Poštovani,

Najme, imala sam odnos s dečkom na zadnji dan menstruacije (počela je bila 13.122012. i obično su sve trajale 5 dana). Svršio je u mene i nakon toga smo skužili da je pukao kondom. Nakon toga mi se menstruacija produžila za još 2 dana oskudnijeg krvarenja. Ciklusi su mi uvijek redovito trajali između 28 i 30 dana. Sada mi menstruacija kasni svega par dana, a imam sve simptome pred menstruaciju, obilniji iscjedak, pms, grčevi, prištići... Najme često znam biti pod stresom i nekoliko dana već imam strah i od trudnoće. Možete li mi ikako pomoći?

Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postavljajte pitanja na sto mjesta. Zadnji dan menstruacije nećete zatrudnjeti ako su vam ciklusi redoviti.

leaibruno

Da li ovaj prethodni odgovor vrijedi i za menstruaciju koja traje sedam dana, znaci odnos 7. dan ciklusa a ciklus traje 28-30 dana. S time da u mom slucaju nije bilo pucanja kondoma i on je kasnije provjeren. Trebam li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrijedi, ne morate se brinuti.

lili12345

Poštovani,

ovako,imala sam spolni odnos na treći dan menstruacije. Ciklusi su mi uredni (29-31 dan) i menstruacija mi traje 3 dana a 4. ostaje krv samo na stijenci rodnice. Koristili smo metodu prekinutog snošaja i dečko tvrdi kako je na vrijeme izvadio van i ejakulirao kao i uvijek te da je sve uredu. No problem je u tome što sam u trenutku kada je on izvadio penis iz rodnice osjetila nešto čudno-kao da je ejakulirao baš na ulazu u rodnicu dakle po mom osjećaju ejakulacija je bila samo na početku rodnice, a ne duboko. Ali opet sad ujutro smo primjetili da se na krevetu nalaze krvave mrlje. Je li moguće da je taj osjećaj da ejakulira u mene zapravo izlazila krv koja se nakupila za vrijeme spolnog odnosa zbog pritiska ili nečeg drugog?
Nadam se da sam uspjela dobro objasniti te vas molim za hitan odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su vam ciklusi redoviti na godišnjoj razini, neplodni su dani taman da je i dio ejakulata dospio u rodnicu.
Dakle nema razloga za brigu.

lili12345

Hvala na odgovoru. Dakle nikako nije potrebna hitna kontracepcija?
Čitala sam na forumima gdje su neke žene napisale da su imale odnose tijekom menstruacije i da su svejedno zatrudnjele. Kako je to moguće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je ako imaju neredovit ciklus sa velikim oscilacijama na godišnjoj razini. Tada je to moguće i tijekom menstruacije zatrudnjeti.

Tinamouse

Poštovani
Imala sam odnos s dečkom treći dan menstrualnog krvarenja,nije ejakulirao u mene
Sada imam pitanje,u jednom trenutku je osjetio da je pri vrhuncu te je izvadio medjutim nista se nije desilo te smo odnos nastavili jos neko vrijeme te je opet izvadio i ejakulirao je tek nekih 5-6 minuta nakon odnosa
Da li je moguća trudnoća na taj nacin?
Menstruacija je pocela 16.12.,a zavrsila 20.12.,odnos sam imala 18.12.,i danas 23.12 i juce mi se javlja neka bol kao osjecaj težine u maternici te imam zelenkasto žućkasti iscjedak
Možete li mi reci da li se radi o trudnoći il nečemu drugom?i sta da radim po ovom pitanju?

Hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti, neplodni su dani i neće doći do trudnoće.

ella66

Poštovani,
Imala sam odnos s dečkom na 5. dan menstruacije (počela je bila 20.09.2015.). Svršio je u mene i nakon toga smo shvatili i da je pukao kondom. Nakon toga mi je skoro pa prestala menstruacija, imala sam smedji iscjedak. Ciklusi mi nisu redovni. Posljednja menstruacija je počela 12.08.2017. Razmisljala sam da popijem pilulu za dan poslije, medjutim vec sam popila prosli ciklus. Da li ce to uticati na plodnost i sta vi predlazete, je li moguce da zatrudnim ?

Unaprijed hvala i Pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska.