Kontracepcija

oskudna menstruacija

miga

Postovani, u nedjelju 35 dan ciklusa primjetila sam svjetlo crveno krvarenje i kasnije smeckasto i trajalo je do pon. jako oskudno. Ciklusi su mi neredoviti ali variraju do +\- 40 dana u zadnjih par mjeseci. IMala sam zasticene spolne odnose, kondomi, ejakulacija van rodnice. Uplasila sam se da se radi o implatacijskom krvarenju. Cekam da zapocne menstruacija i brinem se od svoh tih silnih foruma. Jel moze i ovo biti menstruacija i jeli moze biti da mensruacija pocne, onda nista nekoliko dana pa da krene za pravo. Imam li razloga za brigu? Ili se jednostavno radi o nekom hormonalnom problemu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Možda i vrlo vjerovatno o hormonskom disbalansu i možda pcos-u.
Savjetujem hormonsku obradu.

miga

Dakle trajalo je samo jedan dan.mozda jos dodje menstruacija?dakle nije implatacijsko krvarenje?hvala vam puno...

miga

Dakle to nesto svjetlocrvenosmedje trajalo je samo jedan dan.jeli mozda ipak nastupi menstruacija?dakle to nije implatacijsko krvarenje? Hvala Vam puno...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

miga

Postovani meni je jucer dosla prava menstruacija i zanima me otkad da brojim ovaj ciklus od jucer ili od prosle nedjelje kad je bilo malo krvarenja?neznam koji mi je prvi dan ciklusa.hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od jučer.

miga

Ok, jos jedno pitanje ukoliko sam danas imala odnos dakle na drugi dan ciklusa za vrijeme menstruacije, sa ejakulacijom u rodnicu ima li sanse za trudnocom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U principu ne ako su vam ciklusi redoviti.

miga

Nisu mi redoviti variraju do 35 dana no ako spermiji zive do 4 dana a meni je jucer bio 2 dan ciklusa onda mi se cini da ovulacija jos nece nastupiti da bi doslo do oplodnje ili¿ teoretski sañse su male?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite neće doći do trudnoće.

Ana_iva

Postovani, imam 20 godina i dijagnosticiran mi je PCOS menstruaciju imam kak se sprdne svaki drugi treci cetvri a nekad cak po pet mjeseci, prije tjedan dana sam dobila i bila je veoma oskudna, eventualno par kapi na ulosku ostalo sve samo krv i smedi iscjedak, sto bi mogao biti uzrok i dali je to normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, PCOS obuhvaća niz simptoma u što spada i poremećaj menstruacijskog ciklusa. Za dijagnozu PCOS-a, osim kliničkih simptoma (amenoreja, pretilost, pojačana dlakavost) i tipične ultrazvučne slike jajnika bitan je i nalaz hormona. Preporučam da učinite hormonski status