Kontracepcija

Par pitanja - uistino vas molim odgovor

Zbunjena_martina

Ovako, iako imam 19 godina.. Ovai inetrnet i sve te informacije mogle bi zbunit covjeka i oko vlastitog imena..
procitala sam i cjeli ovai forum, svih 94 stranica i cesto se ponavlajuu pitanja pa se ispricavam ako i moja budu tak.

Uistino bi vas molila par kratkih odgovora (unaprijed se ispricavam z laicke izraze)

1. Kolke su sanse ako mi decko svrsi na vanjski dio spolovila a ne u meni da zatrudnim?
2. ako parkticiramo analni sex i sprema se iscjedi po mom spolovilo dal je moguce da sam zatudnim?
3.Ako decko svrsava po meni i rukom doidrne i spremu a imamo dva odnosa za redom i on ude ponovno u mene dal je moguce da s tim zatrudim?
4. pise da su male sanse uz upotrebu kondoma? pa me interesira kako, posto treba puno njih uci da bi "pomogli" onom jednom sretniku da oplodi stanicu.. dakle ako i uspije proc kroz tai prezervativ nekoliko njih kako je onda moguce?

Unaprijed hvala i bila bi vam jako zahvalna ako ne izostavite ovu temu jer hocu biti sigurna a na internetu svasta ljudi pisu..

molim vas...

moze i sto krace odgovore ako je problem jer vidim da ste pomogli mnogima pa se nadam da budete i meni
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Idemo redom: ako partner ne ejekulira u Vas niti na ulazu u rodnicu nema šanse za trudnoću to vrijedi i za analni sex. Šta se tiče sex nakon sexa tu su Vam šanse 50 :50 jer uvijek zaostane sjemena u penisu, i da bi oplodio jajnu stanicu potreban je samo jedan spermij . Nadam se ta je sad lakše , ako ima još nejasnoća pišite.happy

Zbunjena_martina

evo mze samo jos jedno a uistino vam hvala za ova pitanja prije..

dakle..

za vrijeme ovolucije.. ako se prakticira prekinuti snosaj..

ima sanse za oplodnju?

Natalija Beljo, dr. med.

O da svakako.

kdaca

postovani,
zadnju menstruaciju sam imala 27.3.sinoc je decko ejakulirao van,par sekudi prije je izvadio.molim vas da li postoji sansa trudnoce.unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne. Ako on nije siguran uzmite pilulu za dan poslije.

kdaca

doktore,hvala na brzom odgovoru

kdaca

pitala sam,jer kad sam izracunala to je bio 14 ti dan ciklusa...pa me malo strah.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.