Kontracepcija

PETTING

etilen

Poštovani,

nedavno sam imala tzv.petting s dečkom. Oboje smo bili u donjem rublju koje se nakon nekog vremena navlažilo. Nije bilo svršavanja pa ni ejakulacije. Nisam ni sa kim još spavala, a zanima me da li u toj predejakulacijskoj tekućini postoje spermiji i mogu li oni proći donje rublje? Nije bilo direktnog kontakta nego samo preko donjeg rublja. Postoji li šansa da ostanem trudna?

Unaprijed hvala,
LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoćom. Sluz nije predejakulat. Educirajte se.

Lamp1608

Poštovani doktore,
zamolio bih Vas za pomoć i odgovor, ja i djevojka smo 06.12.2015. imali taj tzv. petting, ali prije njega na sat vremena ja sam svršio, pa se onda to desilo, u toku toga nije došlo do svršavanja, bilo je trljanja preko donjeg veša a i onako bez veša. Njena posljednja menstruacija bila je 26.11.2015., inače je joj je ciklus na 28 dana, nekad dođe malo ranije, osim kada nije pod stresom. Sljedeću mensturaciju trebala je dobiti 24.12.2015., međutim izostala je, 26.12.2015. (prvi dan kašnjenja) smo se ponovo malo igrali gdje sam svršio po njenom stomaku, nije bilo pentracije nego opet tzv. trljanje ili petting. Menstruacija nije došla ni danas kada je 11 dan kašnjenja, 31.12. (6 dan kašnjenja) je napravila test na trudnoću i bio je negativan. Od predznaka je imala nekoliko dana pojačani bijeli iscjedak, zatim se pojavilo trnjenje donjeg dijela stomaka, i posljednja 2 dana smeđi iscjedak i povremeno trenjenje i bol u donjem dijelu stomaka, ali menstruacije nema .. :/ Možete li reći da li postoji i dalje mogućnost trudnoće ili će pak mensturacija doći? Hvala na razumijevanju. S poštovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite se. Ne radi se o trudnoći. Uskoro će nastupiti menstruacija.

Antolos97

Poštovani, budući sam paranoična, imam potrebu obratiti Vam se iako su ovakva pitanja česta na forumu. Ukratko, zabrinuta sam o mogućoj trudnoći uslijed tzv. petinga, međutim do penetracije nije došlo (s naglaskom da nikad prije nisam imala odnos). Dakle, kolika je zapravo vjerojatnost da sluz muškog spolovila (do ejakulacije nije došlo pa tako sumnjam u prisutnost predejakulata) sadrži spermu i da upravo putem petinga i te blizine vaginalnom otvoru sama sluz sklizne te uđe unutar vagine i time oplodi jajnu stanicu. Osjećam blaže bolove u donjem abdomenu ali to pripisujem mogućoj upali ili ovulacijskim danima. Naime već su prošla 72h i nisam sigurna koliko bi djelotvorna hitna kontracepcija bila te je li zapravo potrebna u ovoj situaciji. Ispričavam se na opsežnosti poruke, hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Aana123

Pozdrav,
Prije par dana sam imala peting s deckom dok smo bili goli i svrsio je na vanjsko spolovilo, ali nije se desila penetracija samo smo se dodirivali polnim organima.
Zanima me ima li ikakve sanse da zatrudnim s obzirom da sam nevina, a tad su mi bili plodni dani?
Kolika je sansa za to i imam li razloga za brigu? Ima li potrebe da posjetim ginekologa?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ejakulat nije dospio unutar rodnice, ne postoji mogućnost trudnoće.