Kontracepcija

pilula dan poslije vikela

Ane25

Postovana Dr. Imam problem ,zadnju mjesecnicu sam imala 19.12.2011 ,moj ciklus je 25 do 27 dana ,a traje 5 do 6 dana .Imala sam ne zasticen odnos 9.01.2012 kada su mi bili neplodni dani kako sam izracunala to je 5 dana pred mjesecnicu bilo,ja i decko nismo bili sigurni ,pa smo odlucili da popijem pilulu dan poslije ,koju sam popila unutar 72 sata ..Sada imam problem mjesecnice nema ,a sve simptome mjesecnice imam ,a jos uvije nisam dobila .Da li postoji mogucnost da mi je tableta poremetila mjesecnicu ?Da li se trebam javiti ginekologu ili sto vec jer se brinem ?unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Unutar 7-10 dana od kad popijete slijedi krvrenje tako da simptomi su tu.

Ane25

Hvala vam mnogo

zad 91

Postovana Dr.
24.09. imala sam odnos s deckom, koristili smo kondom, koji je tokom odnosa pukao. Ejakulacija je bila van mene, ali sam ipak nakon 15h popila Vikelu. 30.09. dobila sam menstruaciju (prethodna je bila 13.09.) koja je trajala kao i svaka 5-6 dana, samo je krvarenje bilo dosta slabije. Jos uvijek nisam dobila sledecu menstruaciju, pa me zanima da li je moguce da toliko kasni od tablete s obzirom da inace imam neredovne menstruacije koje variraju od 30 do cak 47 dana?

Nataša Šemnički, dr. med.

zad 91 ,

očito da da.

l.p.

saya

Poštovani dr.,

1. 8. sam imala odnos sa dečkom, međutim kondom je zakazao i on je ejakulirao u mene. Ciklus mi traje u rasponu 29-34 dana, a zadnja menstruacija mi je bila 18.7.2014., tako prema tome kako sam ja otprilike izračunala, bio je početak plodnih dana. Međutim, pola sata nakon odnosa i ejakulacije, kupila sam Vikelu 1,5 i popila odmah. Međutim pročitala sam da Vikela nema efekta ukoliko je početak i sredina ovulacije tj plodnih dana, međutim to mi u apoteci nije rečeno i mnogo me to zabrinulo. Zanima me vaše mišljenje, kolika je mogućnost trudnoće?

Nadam se brzom odgovoru, hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala ali nije svakako isključena. Ništa nije stopostotna zaštita.