Kontracepcija

Pilula za dan poslije

Dodo222

Postovani molila bih za pomoc.
Imala sam odnos sa partnerom 11.7. Oko 23 sata navecer. Ejakulirao je u mene.
Popila sam tabletu ellaone iduci dan 12.7 oko 10:30 ujutro.
Menstrualni ciklus mi traje 28-30 dana ponekada 32 dana.
Zadnja menstruacija mi je bila od 3.7- 10.7.
Imam li razloga za brigu da ce doci do trudnoce?
Hvala na odgovoru. Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uzeli ste tabletu u preporučenom roku. Mislim da nema razloga za brigu.

Dodo222

Poštovani, nakon pilule za dan poslije, menstruacija mi kasni 4 dana.
Jučer sam napravila test za trudnocu i negativan je. Od odnosa i pilule je proslo 4 tjedna.
Danas ujutro sam imala sluzavi smećkasti iscjedak i vec dva dana imam bolove u jajnicima i donjem dijelu trbuha kao pred menstruaciju.
Imam li razloga za brigu ili samo dolazi menstruacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je test negativan nema razloga za brigu. Ciklus se poremetio zbog tablete.

Malamala95

Lip pozdrav ,imala sam nezasticeni odnos 2.9.2017 ujutro oko dva ....trajalo je par minuta te momak nije bio niti blizu svrsavanja.Zadnju menstruaciju sam imala 21-24.8 .a duljina ciklusa mi traje od 32-35dana.Tada mi je bio po kalendaru 12 dan...te sam ja popila tabletu za dan poslije u ponedjeljak oko 21:30.Nikakve simptome nisan imala osim sta imam maleni krvavi iscjedak pa sam se prepala .Moj ginekolog danas ne radi ...pa vas molim za savjet .Dali je prekasno da sam tada uzela tabletu za dan poslije (u pitanju je ellaone) ,i sta znaci krcavi iscjedak...te dali postoji moguxnost trudnoce?! Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom niste ni trebali popiti tabletu za dan poslije jer ne postoji mogućnost trudnoće. Krvarenje 12. dana ciklusa je vjerojatno ovulacijsko.