Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

mia261

Poštovani!
Imala sam nezaštićeni odnos sa dečkom odmah nakon prolaska menstruacije to jest 16 7. Zadnja menstruacija mi je bila 11.7. Dan poslije tj.17.7. popila sam tabletu "vikela" i nisam imala više nikakve simotome. Danas 21.7. Dobila sam neku malu menstruaciju skroz malo krvarenje. Da li je to normalno nakon te tablete?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

Mateja1990

Poštovana,zadnju menstruaciju sam imala od 10.7 do 16.7....iako su mi mjesečnice neredovite,ovaj mjesec sam ipak imala...19.07. sam imala spolni odnos bez ikakve zaštite,nakon što mi je partner rekao da ipak odem po tabletu za dan poslije,nije siguran...prema moje kalendaru plodni dani su mi od 26.07. do 31.07.,pošto su mi mjesečnice neredovite,ali opet ovaj mjesec sam imala,otišla sam još i ginekologu po tabletu dan poslije,ali popila ju nakon 72h,par sati oko 6,7 kasnije....sada me zanima ipak dali je isključena mogučnost trudnoće ili nije ipak!? :/ hvala Vam puno!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije isključena mogućnost trudnoće samo zato što ste uzeli tabletu za dan poslije.
Ništa nije stopostotna zaštita.

star_C26

Poštovani Dr.,
imam pitanje za Vas (vidim da ih imate dosta happy ).
Zadnju mjesečnicu sam imala 26.6 i inače traje 30-32 dana. Imala sam spolni 20.7 gdje je dečko ejakulirao u mene. Dan nakon
toga sam koristila 3+3 yasmin antibaby kako hitna intervencija. Menzis sam trebala dobiti 27.7 međutim kasni. Da li je to zbog hitne intervencije?
I do koliko dana može kasniti mjesečnica? U slučaju da kasni više od tot dana, da naprivim test?
Hvala na savjet.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je zbog uzete postkoitalne zaštite. Do sedam dana.
Niste je ni trebali uzimati.

star_C26

Uzela sam ju kako bi ja i dečko bili sigurniji. Međutim, sada kasni pa smo i ja i on zabrinuti. Zahvaljujem na Vaš odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

hanss

poštovani,
jučer sam imao spolni odnos s djevojkom bez zaštite..prvi dan zadnje menstruacije joj je bio 16/7..menstruacija joj obično traje 5 dana a cijeli ciklus 28 dana..nisam ejakulirao u nju..kolika je vjerojatnost da je ostala trudna?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad ste imali odnos? Ako nije bilo ejakulaciej neće doći do trudnoće.

hanss

Odnos je bio 30/7

hanss

Nema veze sto su joj plodni dani?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema ako nije bilo ejakulacije.

Pelka123

Dobar dan. Inače imam neredovnu menstruaciju i nikad ne znam kad ću je sledeći put dobiti tako da ne znam koji su mi plodni a koji neplodni dani. Ali juče sam osjećala simptome kao da trebam da dobijem u narednih par dana, tako da mislim da nisu bili plodni dani u pitanju. Naime imala sam odnos sa momkom, u kome nam je pukao kondom. Nije svršio ali je kondom bio pun predsjemene tečnosti. Uzela sam Vikela pilulu posle 2 sata. Za sad nemam nikakvih nuspojava, pa se plašim da pilula nije djelovala. Kako da znam da li je pilula djelovala? I kolike su šanse da sam ostala trudna? Molim vas odgovorite mi, jako se brinem. Unapred zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su male jer nije bilo ejakulacije. Ne brinite.

luda13mala

pročitala sam svih 195 strana happy

i_vanna46

Poštovani,

tokom odnosa puknuo nam je kondom, a ja sam taman u plodnim danima. Uzela sam tabletu ellaOne 20 sati nakon. Nisam imala nikakvih nuspojava, ali po forumima čitam kako pojedincima upravo ellaOne nije pomogla te je došlo do trudnoće.
Znam da učinkovitost nije 100% i ako isključimo da se upravo te žene nalaze u onom postotku koji ostane trudan, koji su još razlozi zašto tableta ne djeluje?

Unaprijed se zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ona spriječava ovulaciju. Ako je do ovulacije došlo a nakon toga i do oplodnje tada postoji šansa za trudnoćom, no i tada je mala jer iste djeluju i na razini endometrija i spriječavaju ugnježđenje oplođene jajne stanice.

artist1988

Poštovani,
Više od godinu dana pila sam kontracepcijske tablete Logest no s obzirom kako sam primjetila dosta nuspojava odlučila sam ih prestat piti..manstruaciju sam dobila 5.08. I od tada više ne pijem tablete..jučer sam imala odnos sa dečkom i sumnjamo da nam se dogodilo nešto što nismo planirali.. Molim Vas da mi kažete dal postoji ikakva mogućnost trudnoće s obzirom da sad nakon tableta neznam izračunat plodne i neplodne dane i dal je nakon što se prestanu piti kontracepcijske tablete najveća mogućnost trudnoće?
Zahvaljujem na pažnji

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je i prije početka uzimanja pilula ciklus bio redovit, onda su dani neplodni i ne bi trebalo doći do trudnoće.
No svakako iznimke postoje.