Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

howyesno

dobar dan. imam jedno pitanje. prije tri dana sam imala spolni odnos i pri odnosu je pukao kondom, na vrijeme smo reagirali i uela sam unutar 12 sati pilulu za dan poslije( escapelle) . nakon tri dana sam imala ovulaciju pa me zanima jel moguca trudnoca iako sam popila tabletu ako spermiji kako kazu ostaju aktivni tri dana u zeninom tijelu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste je uzeli prije ovulacije onda do iste nije ni došlo pa neće ni doći do trudnoće.

magyy888

Lijep pozdrav. Mene zanima dali mogu kontracepcijske pilule Levomin 30 iskoristiti kao hitnu kontracepciju, i koliko tih tabletica uzeti i u kojem vremenskom razmaku..Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

3+2 tbl.

duudduu

Postovani..imala sam nezasticeni spolni odnos 19.9.2014.oko 11 sati ujutro.partner nije svrsio u mene nego je na vrijeme stao i svrsio van mene.pilulu escapelle sam popila oko 15.30sati buduci da su mi bili plodni dani.nikakve simptome nisam imala poslije tablete.zadnja menstruacija mi je bila 5.9.2014 a sljedecu bi trebala dobiti 3.10.2014..ciklusi mi traju 28-30dana iako ni je ova zadnja kasnila 5dana.napominjem da imam39 god tako da nisam bas u cvjetu mladosti.pa sad pitam kolike su sanse da ostanem trudna s obzirom na sve gore navedeno?i kada bi trebala prokrvariti?Molim vas odgovor.Lijep pozdrav i hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom šanse nisu nikakve za trudnoćom.
Čemu uopće pilula ako nije bilo ejakulacije u rodnici.

duudduu

Hvala vam lijepo na odgovoru.A pilulu sam popila jer nisam bila sigurna koliko je sjemene tekucine izaslo tjekom odnosa.Znaci ako sam dobro shvatila sad trebam cekati sljedecu menstruaciju koja bi trebala doc 3.10.2014.Hvala jos jednom...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Moguće je i malo kašnjenje.

duudduu

Hvala vam naljeepse..Znaci sljede dva tjedna cekanja i neizvjesnosti a nakon toga se pobrinuti za neki sigurniji i pouzdaniji oblik zastite.Hvala jos jednom..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Ivanboy91

Poštovani, ja i djevojka smo imali spolni odnos 15.9, menstruacija joj je bila 1.9-6.9., e sad, 15.9. kad smo imali spolni odnos koristili smo kondom, prvi put je proslo ok, sa svrsavanjem vani, a drugi put nakon 20 minuta smo ponovo koristili kondom medjutim on je pukao, kad je pukao odma sam ga izvadio. Nakon sat vremena popila je tabletu Vikela, te nakon pola sata povratila. Krvarenje je dobila 6-7 dana od dana odnosa, to krvarenje je trajalo dva dana, bilo je obilno. Zanima me da li je tableta mogla djelovat nakon povracanja i sta znaci ta menstruacija od dva dana, da li se radi o trudnoci? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije menstruacija. Ista će nastupiti u očekivano vrijeme ili uz koji dan kašnjenja.

Ivanboy91

Znaci moguce je da se ne radi o trudnoci? Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Meris

Postovani doktore.

Sa djevojkom sam imao nezasticeno sexualni odnos pri kojem je doslo de ejakulacije u vaginu. To se desilo navecer, a taj dan je trebala da dobije.

Slijedeceg jutra je dobila menstruaciju. Zanima me da li postoji sansa za trudnocom, i da li ima potrebe da koristi neka kontracepcijska sredstva.

S postovanjem

durdiii

Postovani. Predpostavljam da je vec bilo razgovora o tom. Nova sam. Zanima me. Decko se navlazio i onda smo imali odnos bez kondoma. Jel postoji ikakva sansa da se od te tekucine zatrudni. Stim da sam odma popila lpilulu za dan poslije. Ali me zanima vas strucan odgovor. ? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Meris ne radi se o mogućnosti trudnoće. Imala je menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Durdi, ne postoji jer nije bilo ejakulacije a uzeli ste i pululu za dan poslije. Savjetujem vam edukaciju, mladi ste i nisam siguran da ste spremni za odnose.

Lima1

Poštovani, prije mjesec i pol dana prestala sam piti kontracepcijske tablete i dobila sam redovnu menstruaciju u uobičajeno vrijeme. Na kraju te menstruacije, tj. 7.dan imala sam odnos s dečkom te je kondom pukao, pa sam idući dan popila 3+3 yaz tablete u razmaku od 12h. Danas sam dobila nekakvo slabo krvarenje, a tek je 14. je dan ciklusa pa sam poprilično u panici, možete li mi objasniti o čemu se radi? Puno hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

O probojnom krvarenju nakon postkoitalne kontracepcije. Menstruacije će doći u očekivano vrijeme.