Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Horvat

Poštovani,
djevojka mi je zadnju menstruaciju dobila 21.12. i ciklusi su joj uredni, svakih 28 dana.
31.12. sam ju oralno zadovoljio do orgazma te nakon 10ak minuta pokušao ući u nju. Nakon 2-3 cm je kondom puknuo i odmah sam prekinuo sve.
Do ejakulacije nije došlo, no zanima me trebamo li se brinuti zbog mogućih sekreta iz penisa pošto sam bio "uzbuđen" tokom cijelog tog procesa?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti. Neće doći do trudnoće.

larisa321

Poštovani, imala sam nezaštićeni odnos s dečkom večeras, nije siguran je li na vrijeme izvadio. Ovulaciju sam imala u petak, zanima me kolike su šanse za trudnoću i trebam li uzeti pilulu za dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako niste sigurni bolje uzmite pilulu za dan poslije čim prije.

larisa321

Možete li mi reći kolike su šanse ako mi je ovulacija bila prije 3-4 dana? I mogu li dobiti pilulu bez recepta jer je danas praznik pa ne mogu posjetiti svog ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bez recepta ne može. Kako znate da je ovulacija bila pred tri dana?
Ako je doista bila ovulacija tada je učinak pilule malen.

larisa321

Gledala sam po kalendaru, iako ne znam koliko je to pouzdano

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pustite kalendar. Odgovorio sam vam što vam je činiti.

njanjavac

postovani,
menstruaciju sam poslednju dobila 31.12. popodne uglavnom su mi ciklusi redovni na 28 dana ali u zadnje vreme traju i do 30.. imala sam nezasticen odnos 21.1.i momak nije siguran da li je na vreme izvadio pa me zanima da li bih trebala popiti pilulu? poslednu pilulu za dan posle sam pila u septembru Ella one,a pre nje u avgustu i to je jedni put d a je tako kratak period bio u pitanju. koliko cesto Ella one sme da se pije i da li alkohol utice na dejstvo kontracemptivnih pilula? hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba vam pilula za dan poslije.

ime neko

Poštovani,

29.12. sam imala odnos u kojem nam je kondom pukao i naravno nismo skužili.
Meni je bio 7. dan ciklusa (22.12. mi je počela menga i prošla), inače su mi ciklusi redovni,30 dana.
Unutar 24h popila sam pilulu Escapelle. Prokrvarila 4./5.1. i to dosta, jedno 5 dana.

Oko 15.1. su me počele jako boljet grudi,inače uvijek me bole pred mengu, ali ne ovako i malo naotekle,baš jako i, naravno, uhvatila me panika, malo i trbuh i jajnici no danas sam dobila mengu!
Trebam li se još brinuti, mogu li odahnuti? Čitala sam da sljedeća menga treba doći cca 30 dana nakon tog krvarenja od tablete, a meni je sad došla zapravo u redovno vrijeme makar sam imala i to krvarenje?

p.s. mene je strah za još jedan odnos 11.1. da nije malo pukao no dečko kaže da paničarim!

Hvala puno na odgovorima!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

meredith95

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam dobila 21.1. i trajala je 6 dana kao i obicno. Tj,danas mi je bio zadnji dan. Zadnji ciklus je trajao 26 dana. Veceras nam je pukao kondom. Ne shvacam tu pilulu olako i znam da se ne bi trebala uzimati prije plodnih dana, ali meni po kalendaru plodni dani pocinju 28.1, pa vas molim da mi kazete imam li razloga uzeti pilulu za svaki slucaj buduci da je u pitanju dan,dva do plodnih dana, ili stvarno nema potrebe za tom agresivnom pilulom.

Puno hvala na utrosenom vremenu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislimda vam ne treba pilula za dan poslije.

meredith95

Cak ni ako je decko potpuno ejakulirao u mene?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čak ni tada.

meredith95

Puno hvala na vasem misljenju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

leptirica9

Poštovanje;
Imala sam spolni odnos u plodnim danima partner je imao kondom I svrsio je napolje međutim posle 15 min ponovo smo imali odnos bez kondoma na pocetku minute dvije s tim da partner prije toga nije nista obrisao ili tako nesto samo smo nastavili. Da li je nesto moglo da ostane na njemu kako bi na vrijeme mogla da uzmem tabletu za dan poslije u roku od 72 sata.Hvala

kako

Postovani,
pocela sam piti diane 35 prije 6 dana, pocela sam ih piti 5. dan ciklusa, sto znaci da sam tek zasticena s pocetkom drugog ciklusa? Medjutim sinoc sam imala nezasticen odnos, a danas mi pocinju plodni dani. Da li da uzmem tabletu za dan poslije, jer ipak nisam jos zasticena sa diane?
Hvala