Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

kako

I ako ste za da uzmem hitnu kontracepciju koji bi trebao biti vremenski razmak izmedju uzimanja hitne kontracepcije i redovne diane pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kako zaštićena ste od prvog dana. Ne treba vam pilula za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leptirica šansa za trudnoćom postoji. Sugeriram pilulu za dan poslije.

kako

Onda ocito imam pogresnu informaciju. Mislila sam ako se pilule pocnu piti 5.dan ciklusa, a ne 1. da nisam zasticena taj mjesec i da trebam dodatnu zastitu.
Svakako hvala Vam na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

anunakifox

Postovani, imala sam odnos sa deckom juce oko 6,pola 7 predvece i pukao nam je kondom, popila sam tabletu 'dan posle' danas u pola 12 tj jutros i to je nekih 17 sati posle odnosa, nemam neki problema osim sto me malo boli stomak i ponekad osetim vrtoglavicu. Ciklus bi trebala dobiti verovatno za nekih 10-ak dana. Imali razloga za brigu? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno neće doći do trudnoće.

anunakifox

Koja je verovatnoca? I koliko su delotvorne te tablete 'dan posle' ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U vrlo visokom postotku. No ništa nije stopostotna zaštita.

Barbi022

Poštovani, dobila sam menstruaciju 28.siječnja te sam 16.veljače imala nezaštićeni spolni odnos s dečkom,a zabrinuta sam jer on nije siguran da li je uopće svršio,ne može tvrditi sa sigurnošću. Po mojoj računici,ovulacija je bila od 14.veljače do 16.veljače…ukratko, da li imam razloga za zabrinutost,točnije,da li da uzmem pilulu za dan poslije? (inače,jako sam skeptična što se tiče hitne kontracepcije budući da imam redovne,uredne ali i"intezivne " menstruacije.

Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite pilul za dan poslije.

Barbi022

Poštovani, hvala Vam na odgovoru, no zaboravila sam napomenuti da imam inače 30-dnevni ciklus te mi menstruacija traje 7 dana. Što preporučate s obzirom na te činjenice? Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

ena94.

Zadnju menstruaciju sam imala 16.januara,zasticeni spolni odnos sam imala 09.februara ali je doslo do puknuca kondoma..Nakon vise od 32 sata sam popila hitnu kontracepciju ella One 30mg.Od nje nisam imala nikakvih reacija osim bolova u donjem dijelu stomaka...Jos nisam dobila menstruaciju..Zanima me kolike su sanse za trudnocu ..Hvala !!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Menstruacija kasni zbog pilule za dan poslije.

njanjavac

Postovani, potreban mi je savet, partner i ja smo imali nezasticene odnose 4og i 5og dana ciklusa pri cemu je oba puta svrsio u meni.. Ciklus mi zadnjih par meseci traje po 30dana s tim sto je poslednji trajao 28 dana ali nikada manje od toga.. Zanima me da li uprkos tome bi trebalo da popijem pilulu.. Danas mi je 6.dan ciklusa.hvala pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilulu za dan poslije.

avarg1991

Postovani
Imala sam nezasticeni seksualni odnos u kojem je doslo do ejakulacije vani. Nakon toga doslo je do dodirivanja spolovila nakon nekih 5 min gdje smo ponovo htjeli zapoceti seksualni odnos,gdje je vrh penisa dodirivao sam ulaz u rodnicu,ubrzo smo stali i prakticirali smo peting. Da li ima ikakve sanse za trudnocu nakon sto je ejakulirao vani i nakon tog drugog pokusaja seksualnog odnosa gdje je penis dodirivao ulaz u rodnicu i zbog samog petinga? Zadnja menstruacija je bila 08.02. Brine me da li je potrebno popiti pilulu za dan poslije? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

avarg1991

Znaci nema razloga za brigu unatoc sto je bilo sperme na spolovilu i dodirivanja sa ulazom u vaginu? Nebi htjela da uzalud uzmem tu agresivnu pilulu a sutra je 3.dan od sp.odnosa. Hvala Vam na odgovorima!