Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

avarg1991

Poštovani opet ja. Naime nisam jos dobila menstruaciju,ciklus mi traje 28-29 dana. Pila sam logest godinu i po dana zbog neredovitih i veoma bolnih menstruacija,pa sam prestala prije otprilike 4 mj. U ta 4 mj ciklus mi je bio redovit. Trebala sam dobiti menstruaciju 8.cak sam imala simptome al sada su stali. Nisam popila pilulu za dan poslije kako ste mi savjetovali. Zanima me kolika je vjerojatnost da je sperma dospila nekako u rodnicu da dode do zaceca iako se radi o neplodnim danima? Kao sto sam rekla do ejakulacije je doslo vani eventualno mozda po vanjskom djelu vagine nakon toga do samog dodirivanja penisa i vagine i poslije petinga. Imam li razlog za brigu sto mi menstruacija kasni?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

anunakifox

Postovani, pisala sam vam vec. Imala sam odnos 7.02 oko pola 7 uvece i malo je pukao kondom ujutru 8.02 sam popila tabletu dan posle oko pola 12 sto je nekih 17 sati od odnosa i 5 dana nakon tj 13.02 sam dobila ciklus koji je trajao 6 dana i bio je potpuno normalan, inace dobijam oko 15 u mesecu tako da smatram da je ovo bio stvarno ciklus. Inace u januaru sam imala 17. Da li treba da postoji zabrinutost jer sam cula da cim prokrvaris to znaci da je tableta delovala

Zbunjeni56

Poštovani,

Posljednju mestruaciju imala sam 24.2. i tada sam prestala uzimati kontracepcijske pilule Yaz. Nezaštićeni spolni odnos imali smo u subotu navecer 7.3. Kako sam u međuvremenu saznala da sam dobila posao, popila sam Escapelle pilulu u utorak 10.3. oko 18sati, znaci unutar 72 sata od spolnog odnosa. Dan nakon što sam popila Escapelle pilulu počela sam osjećati laganu bol u donjem dijelu trbuha i blagu nadutost. Znači li to da je možda pilula počela djelovati? S obzirom da sam tek prestala koristiti kontracepcijske tablete ni sama neznam ukoliko su u vrijeme spolnog odnosa bili plodni dani i kakva je vjerojatnost za začeće? Imam 26 godina i htjela bih bebu, ali eto dogodio se splet okolnosti na koji nisam računala. Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Annunakifox, imali ste menstruacije. Ne vidim problem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbunjeni, da li je djelovala vidjet ćete ako dobijete menstruaciju. Šansa za trudnoćom je mala.

molimpomoc168

posljednju mjesecnicu imala sam 25.2 a ciklus mi prosjecno traje 30 dana, nezasticeni spolni odnos bio je 14 dana ciklusa te sam popila escapelle tabletu 40 sati nakon. Osjecam povremenu bol u jajnicima, jucer sam imala malo prozirnog gustog iscjetka. Kolika je sansa za trudnocom? Dali taj iscjedak ista govori?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno neće doći do trudnoće. No morate čekati do vremena kad vam nastupi menstruacija. Ništa nije stopostotna zaštita.

Vedran96

Poštovani.
Imao sam spolni odnos sa curom prije 4-5 sati tjekom kojega je pukao kondom i mislim da je vecina toga zavrsila u njoj.
Hitno mi treba pomoc. Ne razumjem se bas u te cikluse, ali znam da joj je pocela 5.3. te joj nije bas redovna...
Skuzio sam po nekakvoj aplikaciji preko koje cura prati mjesecnicu, ovulaciju i te stvari te sam vidio da su joj plodni dani.
Zanima me mozete li Vi izvuci ista iz ovih mojih bjednih informacija i reci mi da li je trudnoća moguća i da li preporucujete ove tablete "dan poslije".

Jos jedna stvar.
Da li te tablete dostupne bez recepta i da li u kojem slucaju znate ima li ih unutar BiH (bez recepta)

Vedran96

Ispravak.
Posto mi je kasno objavilo zeljeni post, hocu da ispravim vrijeme odnosa tj. desio se jucer oko 22h.
Potrebno mi je vase strucno misljenje. Nadam se da ce te ubrzo odgovoriti.
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram da čim prije uzme pilulu za dan poslije. Ne vjerujem da se u BIH može dobiti bez lječničkog recepta.

kelebek

pozdrav
ovaku, decko i ja smo imali zasticen odnos 25.03. ali kondom je pukao, on je izvadio na vrijeme i siguran je da nije svrsio u mene nego vani, za svaki slucaj ja sam nakon 5 sati uzela Ellaone. zadnju menstruaciju sam imala 11.03. i ja mislilm da su mi po mom kalendaru jucer bili najplodniji,pa me zanima da li Ellaone ima ucinak isti jer su plodni dani?
p.s. nigdje na insternetu nisam nista nasla za ucinak Ellaone u najplodnijim danima
hvala na odgovoru unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ista sprječava ovulaciju. Neće doći do trudnoće.

kelebek

Hvala na odgovoru a kada bi trebala ocekivati menstruaciju? I koliko je uredu da kasni zbog pilule za dan poslije?
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Očekujte menstruaciju. Može kasniti do tjedan dana.

Zbunjeni56

Poštovani,
Pisala sam Vam pred neka 2 tjedna. Naime popila sam Escapelle pilulu 10.3., u cetvrtak sam radila test za trudnoću i on je pozitivan. Naručena sam kod svog ginekologa 2.4., ali sam dosta nestrpljiva pa me brine da li je ta pilula Escapelle mogla naštetiti plodu?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa nije stopostotna zaštita. Javite se prvo na pregled. Daljnje postupke ćete dogovoriti sa svojim ginekologom.

anto15

Poštovani

Zanima me jedna stvar, ja i cura(prvi dan menstruacije) imali smo spolni odnos bez zaštite nismo sigurni dal je nešto ostalo unutra jer sam na brzinuizvukao,dali je moguca trudnoća i dal se trebam javit ginekologu/doktoru za pilulu za dan poslje

Hvala i Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa ako su joj ciklusi redoviti na godišnjoj razini.