Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

anto15

redovno je

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam odgovorio.

kelebek

Pozdrav,
Pisala sam nedavno,ellaone sam popila prije 25.03. Danas sam prokrvarila,nalik menstruaciji,zadnju sam imala 11.03. ,da li je to znak da je pilula djelovala, i kad mogu ocekivati menstruaciju?
Hvala na ovom i prijasnjim odgovorima,svaka cast vam happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije menstruacija. Djelovala je . Iduću čekajte u očekivano vrijeme ili par dana kasnije.

anika994

Poštovana,
imam jedno pitanje ugl nisam sigurna je li predejakulat (ejakulat nije sigurno zavrsio u meni) otisao po meni ili po partneru s tim da sam racunala i bilo je vrijeme plodnih dana imam li razloga za brigu?(od tog je proslo 3 dana) ima li potrebe da pijem pilulu za dan poslije? P.S. vec sam pilulu za dan poslije pila ove godine u 1.mjesecu pa ne znam smijem li sada ponovo? molim Vas brz odgovor u panici sam i zabrinuta pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da treba pilula da dan poslije.

aerts00789

Devojka i ja smo imali odnos, u kojem je meni pukao kondom unutra i veći deo spermatozoida je završio unutra. Odmah sam otišao do apoteke i uzeo Escapelle. Popila je tabletu posle 15 minuta nakon odnosa.
Šta treba da očekuje nakon tablete? I jel to znači da neće zatrudneti jer je veoma brzo nakon odnosa uzela tabletu? Ps: imala je glavobolju nakon 10 minuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedena pilula djelotvorna je u 85 posto slučajeva. Dobro da ju je uzela čim prije nakon odnosa.

Postovani, ja i decko smo imali odnos 19og aprila bez zastite,popila sam escapelle pilulu sutradan.. 4 dana nakon toga krenulo je krvarenje koje je prestalo nakon 4 dana. Redovnu menstruaciju sam trebala da dobijem 2 ili 3 maja ali jos uvek je niaam dobila. Juce smo imali nezasticen odnos i sada se mnogo brinem! Da li smem sa popijem opet escapelle?u da li postoji mogucnost nezeljene trudnoce? Nije ejakulorao u mene ali mozda je malo ostalo. mnogo se brinem,pomozite mi

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba novi pilula. Menstruacija može kasniti do 7 dana.

Hvala puno!!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

zara711

Poštovani,
Zadnja menstruacija je bila 20.04.2015. i trajala je do 27.04.2015. Ciklus traje 24 dana i uvijek je tocan. Sinoc sam imala nezasticeni odnos s deckom i on je ejakulirao u mene. Po mom izracunu to su bili neplodni dani ali sam zbog sigurnosti, 4h nakon odnosa popila EllaOne pilulu. Nemam nikakvih nuspojava. Sljedeca menstruacija bi trebala biti 14.05.2015. Zanima me moze li doci do trudnoce unatoc neplodnim danima i piluli? Hvala, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoću je jako mala.

zara711

Hvala Vam na odgovoru! Ako sam dobro shvatila menstruaciju bih trebala dobiti u ocekivanom roku ili par dana prije/poslije? Samo mi jos recite hoce li doci do krvarenja izazvanog pilulom ili ce samo nastupiti menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To krvarenje koje će biti bit će menstruacija.

Postovani vec sam pisala. Odnos sam imala 19.04 i posle popila Escapelle i ako nije bilo snosaja u mene. 5 dana nakon toga imala sam obilno krvarenje koje je trajalo 5 dana sto znaci do 26.04 ili 27.04 nisam sigurna. Redovnu menstruaciju sam trebala da dobijem 2.05 ili 3.05. U medjuvremenu sam imala nezasticene odnose ali nije bilo ejakuacije u mene, to je bilo par dana nakon zavrsenog krvarenja, kada sam pitala rekli ste da nema potrebe za novu pilulu sobzirom da mi nisu bili plodni dani a i kao sto rekoh ejakulirao je van. Ja jos uvek nisam dobila, 6.05 sam uradila test koji je bio negativan, sobzirom da sam pomislila da je to rano za test opet sam ga uradila u vecernjim satima pre 3 dana i bio je opet negativan. Zanima me da li postoji mogucnost da mi se to obilno krvarenje povezalo sa menstruacijom sobzirom da je trebala da usledi samo 6 dana nakon krvarenja, i da li imam razloga za brigu.Od radjenja testa nisam imala odnose. Zabrinuta sam i treba mi pomoc sta da radim. da li opet da radim test po treci put ili da cekam da dobijem 28 dana od krvarenja od pilule. HVALA UNAPRED

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se to krvarenje podudaralo s menstruacijom i nastupilo je tada 26.4
dakle ne radi se o trudnoći.

zara711

Doktore, molim Vas pomoc!
Vec sam Vam pisala.. 7.5.2015. dogodio se nezasticeni odnos pri cemu je decko ejakulirao u mene te sam 4h nakon popila EllaOne(8.5.2015.) to su bili neplodni dani. Zadnja menstruacija je bila 20.-27.4.2015. i sljedeca je trebala biti 14.5.2015. ali jos nisam dobila. Od simptoma imam bolne grudi i razdrazljivost od 13.5.2015. (takvo stanje nastupi oko 7 dana pred menstr inace)
Jel postoji mogucnost za trudnocu i kad bih najranije mogla saznati da bude pouzdano i koji je razlog da menstr kasni i kad bi trebala dobiti otprilike ako je razlog kasnjenja pilula? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može kasnit do tjedan dana.