Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Posmatrac

Niste mi jos uvijek odgovorili, a sati prolaze pa bih vas zamolila da to učinite sto prije. Hvala na razumjevanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ninadino ne treba dodatna zaštita.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posmatrac uzmite pilulu za dan poslije.

Dtcb

Postovani
Zadnju menstruaciju dobila sam 4.6. Nezasticeni odnos dogodio se u nedjelju 14.6 rano ujutro oko 6-7h. Popila sam ella one 15.6 oko 17:30. Trebam li se brinuti posto sam popila u roku 48 sati? Kolika je mogucnost trudnoce?

zara711

Pozdrav doktore,
vec sam pisala. nezasticeni odnos s ejakulacijom je bio 07.05., EllaOne sam popila 4h nakon i 18.05. sam dobila menstruaciju koja je bila normaln i uobicajeno je trajala. Sad me pomalo brine jer sam trebala vec dobiti menstruaciju ( s tim da sam 04.06. imala odnos s prekinutim snosajem) ne znam sto je razlog kasnjenju menstruacije. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dtcb, pilula je djelotvorna u više od 85 posto slučajeva.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zara o uzrocima kašnjenja pročitajte o postevima o tome.

renome1

Pozdrav,
zadnje M imala sam 28.4, 23.5, nezaštićeni spolni odnos imala sam s noći od 12. na 13.6, pošto sam paničar popila sam ellaone pilulu. krvarenje mi se pojavilo 15.6, danas je treći i vrlo je slabo.inače imam redovite cikluse i krvarenje mi traje 5-7 dana.
zanima me da li je trudnoća sigurno isključena, da li je to krvarenje M ili posljedica pilule i kad bi trebala očekivati sljedeću M?
prema aplikaciji trebala sam dobiti M 18.6 ( rijetko kada pogriješi big-smile )
Ispričavam se na smetnji,
lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija će kasniti nekoliko dana ali će doći.

renome1

Znaci ovaj mjesec više ne čekam M, kasnit će drugi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će ovaj mjesec.

renome1

Poštovani,
nadovezujem se uz svoj predhodni post. Naime, lagano krvarenje koje se pojavilo 15.6 trajale je negdje oko 4-5 dana, ono je sada postalo kao smeđi iscjedak koji traje svaki dan. jucer sam primjetila u velikoj nuzdi na papiru krv, što sam mislila da je počela M, no poslije više nije bilo nego opet samo smeđi iscjedak. osjećala sam jučer ujutro bolove u donjem dijelu trbuha.
je li to sve normalno? ako dobro razumije,uskoro bi trebala doći M?
ispričavam se na smetnji,
puno hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

renome1

Poštovani,
evo mene opet, imam nedoumice pa se javljam, pošto sam izazvano krvarenje dobila 15.6 ( znaci dva dana nakon odnosa ), a redovnu M sam trebala dobiti negdje 18.6, da li je moguće da mi se to poklopilo i da iduća prava M će doći tek oko 15.7? ( cca 28 dana od izazvanog jel?)
nakon izazvanog krvarenja imala sam taj blagi smedjkasti iscjedak koji je nekih 2 dana bio tamni i gust te je sad opet blagi, oskudni smedji - da li je to posljedica hormona? izazvano krvarenje+isjedak traju sveukupno vec 10ak dana, trebal li se brinuti ili je to sve od pilule?
ciklusi mi traju 26-28 dana, a odnos je bio 20og dana ciklus, je li u mom slucaju bilo nužno uzimati tu pilulu? :/ no pošto sam ju uzela, šansa za trudnoći je po mojoj procjeni jako mala?
ispričavam se na tolikim pitanjima, samo želim provjeriti dal imam razloga za brigu ili mogu mirno spavati happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu.

dajana1122

Poštovani,

popila sam na 15.dan ciklusa ellaone pilulu (zbog puknuća kondoma prilikom ejakulacije par sati ranije). Menstruacija mi je došla s dva dana zakašnjenja (tad je ciklus trajao 30 dana, inače je 28), bila je normalna kao i inače.
4 dana nakon dobivanja menstruacije kupila sam test za trudnoću, i pokazao je negativno. No, sad sam u 12. danu ciklusa, i imam lagana probadanja u području maternice i smeđi iscjedak (traje već 3 dana). Zanima me jel je to nekakva nuspojava zbog pilule ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije od pilule. Valjda od ovulacije.

Marko1111

Poštovani!

Jučer smo cura i ja imali spolni odnos oko 22 sata,
naime puknuo je kondom, ja sam ejakulirao izvan, ali nisam siguran je li nešto uslo prilikom samog seksa.
Ona sada nema plodne dane i mensturalni ciklus joj nije redovit. Mi bismo za svaki slučaj uzeli pilulu za dan poslije da budemo sigurni. Pa me zanima je li to ispravno, i ako je kakvi se problemi mogu pojaviti?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka uzme pilula za dan poslije. O nuspojavama pročitajte u prijašnjim postevima o tome.

Marko1111

Hvala na odgovoru, doktore!
Samo još jedno pitanje. Popila je pilulu u 14:45, imala je dosta jaku glavobolju i oko 18 i 30 je povraćala, pa nas zanima djeluje li pilula ili ne? Još uvijek ima glavobolje...
I može li zatrudnijeti od one sluzi, tekućine što je izašla iz mene tokom samog seksualnog odnosa?