Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djeluje. Od sluzi ne no od predejakulata ponekad da.

TeaBBB

Poštovani, moja situacija je sljedeća: Prije 3 mjeseca sam imala kiretažu, prije mjesec dana upalu jajnika. Prva menstruacija nakon kiretaže bila je za 38 dana, sljedeća je nastupila 29.6, 24 dana nakon prve. U subotu sam imala odnos bez zaštite u kojem je partner svršio izvan mene, ali nas je svejedno strah da nije prije toga nešto malo možda ušlo. Budući da mi je zbog situacije bilo teško izračunati plodne dane, nakon 24 sata sam uzela hitnu kontracepciju 5 tableta logest, sada je prošlo 12 sati i plairam popiti još 5. Zanima me što vi mislite da li je bilo ispravno to popiti s obzirom na prijašnju situaciju koju sam vam na početku ispričala? Da li je moglo doći do trudnoće? I što napraviti u slučaju proljeva ili povraćanja nakon 2. ture logesta koje bih sada trebala popiti ( u slučaju da se to dogodi neposredno nakon uzimanja, i u slučaju da se isto dogodi 4,5 ili više sati nakon) ? Prva tura je prošla ok, blaga mučnina samo. ovo mi je usput, i prvi put da sam koristila kontracep., planiram po početku sljedeće menstruacije početi sa redovitim korištenjem.
I da, kada mislite da bi trebala doći sljedeća menstruacija? Pod velikim sam stresom, ispričavam vam se unaprijed na ovolikom broju pitanja. happy
Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite prema opisanom. Šanse za trudnoćom postoje jer vam je ciklus s velikim oscilacijama.

TeaBBB

Je li to ona šansa od 4% budući da sam uzela hitnu kontracepciju nakon 24 sata? Ili veća? I da li sam trebala nastaviti sa pilulama nakon što sam popila 5+5?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je zbog oscilacije u vašem ciklusu samo zbog toga.

Aleksandra_1409

Postovani,

U subotu smo imali odnose te je kondom pukao a da to nismo primetili sve do kraja. Odmah sutra dan, u nedelju sam trebala dobiti menstruaciju a isti dan posle 9h od odnosa sam popila Excapelle pilulu. Menstruaciju nisam jos dobila, a danas je cetvrti dan kako kasni. Da li ima razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti.

Aleksandra_1409

Da li mi kasni zbog pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

TeaBBB

Poštovani, zadnjih par dana mi se stalno podriguje, posebice nakon jela. Da li je moguće da je to od većeg broja pilula logest 5+5 koje sam uzela početkom tjedna ili?

Dajana1109

Postovani doktore,
molim Vas za odgovor.
26.06.sam dobila menstruaciju, s 30.06 je krvarenje jos trajalo al zaista neznatno.
Taj dan je meni i decku puknuo kondom i on je svrsio unutra.
U roku nekih cca 43 sata sam popila ella one i nisam imala izazvano krvarenje...i sada mi menstruacija s danasnjim danom kasni 4 dana...grudi i donji dio trbuha me bole ali menstruacija ne stize...da li je uzrok tomu tableta ili postoji mogucnost trudnoce?
Najljepsa hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tea s time nema veze.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dijana uzrok je vjerovatno pilula.

TeaBBB

Postoji li onda mogućnost da mi se javlja podrigivanje zbog mogućnosti trudnoće ( pročitala sam da zna bit simptom trudnoće ali ne znam kada najranije može početi)? S obzirom da je rizični odnos bio 19.07, nakon 3,4 dana od tada je počelo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Javite se liječniku obiteljske medicine.

Aleksandra_1409

Doktore, ja sam dobila ali mi je nekako bleda krv (roze boje) da li je to od pilule ili nesto drugo?

malla_11

Poštovani,
Imam pitanje. 5.7. bio mi je prvi dan zadnje menstruacije. Prije toga imala sam menstruaciju od 6.6., sto bi znacilo da mi je zadnji ciklus trajao 30 dana. No prije toga nisam imala menstruaciju od 2.2., znaci 4 mjeseca. Pila sam lindynette 20 nesto vise od godinu dana i nakon sto sam prestala prosle godine u 7. Mjesecu takodjer nisam imala menstruaciju 3 mjeseca jer sam imala cistu. Nakon toga sam imala redovito od 10.mjeseca do 2., i od 2.do 6.nista. 25.7.sam imala nezasticen odnos, i iako je decko ejakulirao vani, prema mojem kalendaru po zadnjem ciklusu koji je trajao 30 dana trebali bi mi biti plodni dani. Uzela sam hitnu kontracepciju lindynette 20, 5 tableta 30 sati nakon odnosa, i 5 nakon 12 sati. Nisam bila u mogucnosti doci do pilule Ella jer ljekarne nisu radile. Bi li bilo pametno nakon lindynetta ipak popiti Ellu za svaki slucaj ili je ovo dovoljno? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Aleksanda od pilule je takva.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malla ne trebate više ništa uzimati prema opisanom.

kikiriki124

Nakon pola sata mozda malo vise od odnosa sa djevojkom sa zastitom zapoceli smo novi bez zastite,usao sam u nju samo nekoliko puta i to je sve
Ona je bila u plodnim danima i da ne rizikujemo nista popila je vikelu 20h nakon odnosa,proslo je 8 dana od kako je popila tabletu i nista se nije desilo osim mucnine koja se desila sinoc,brinemo se da nije u pitanju trudnoca
Zadnju menstruaciju je imala 13.7