Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

milos86

Postovani,
Imao sam odnos sa devojkom u noci izmedju 17. i 18.8. tacnije 18.8. pred zoru, spao je kondom nismo primetili i ja sam svrsio u nju, posle par sati je popila pilulu escapelle. Nakon toga 20.8. je imala krvarenje i bol. Menstruaciju je trebala da dobije 31.8. a jos nije doila, jako je zabrinuta pa me zanima da li to zbog tablete ili je ipak ostala trudna?

milos86

Zaboravio sam da dodam da joj je poslednja menstruacija bila 3.8.

ap26051

Hvala Vam puno! Samo da jos pitam, kolike su opceniro sanse za trudnocu ukoliko dode do ejakulacije prilikom odnosa a bez uporabe kondoma ako pijem tablete svaki dan u isto vrijeme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milo to ne znam da li je ostala trudna. Nakon pilule menstruacija joj može kasniti do tjedan dana. Neka napravi test.

Dejan Šakoronja, dr. med.

ap2601 neće doći do trudnoće ako redovito uzimate pilule taman da svaki put imate odnos s ejakulacijom. No ništa nije 100 posto.

JerkyAndrea

Pozdrav trebam odgovor brzo. Imam 17g i za mjesec dana planiram imat prvi spolni odnos s dečkom.Zanima me kako se piju kontracepcijske pilule i trebam li ih uzimat na recept,ako da mogu li pitat doktoricu opće njege recept ili samo ginekologa?.Do nedavno sam imala problema s menstruacijom pa mi je neredovita i preskoči mi se.Dobijem je jedan mjesec, druga dva ne.npr. I koja nam je sigurna metoda zaštite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se ginekologu na pregled i obradu. Nikom drugom. Kontraceptivne pilule nisu bomboni i ne kupuju se u trgovini, i ne uzimaju kako kome padne na pamet.

nana17

Menustracija mi je bila 31.08 ,danas sam imala odnos sa deckom i direktno je svrsio u mene a plodni su mi dani,tabletu za dan poslje mogu popiti tek sutra oko 15 i 30 h. Pitanje je koliko je ona sigurna i hoce li biti dovoljno jaka da ne ostanem trudna!! Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa nije stopostotna zaštita. Čim je prije uzmete djelotvornost je veća.

Zabrinuta Milena

Postovani, 12.09. mi je bio posljednji dan menstruacije, 15.09. sam imala nezasticen odnos, decko je svrsio u mene... Sutradan sam odmah popila tabletu Vikela... Danas mi se je pojavio smedi iscjedak, a vec veceras krvarenje, ali ne mnogo... Po kalendaru trebala bi dobiti redovnu menstruaciju tek 06.10, a ovulacija mi je danas... I imam mucnine?! Da li je ovo posljedica tablete? I kako sada da racunam sljedecu menstruaciju?
Unaprijed zahvalna!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno neće doći do trudnoće. Po opisanom menstruacija će vam doći u očekivano vrijeme ili uz nekoliko dana kašnjenja.

panicarka2277

Poštovani,
sinoć (27.9.) je meni i dečku pukao kondom (inače se uvijek štitimo!). Prilično smo sigurni da je to bilo na samom kraju odnosa iako to ne možemo sa stopostotnom sigurnošću utvrditi. Isto tako on je prilično siguran da nije svršio u mene (sperme je bilo po mojim nogama, po kauču i po podu), ali opet to nije stoposto sigurno. Zadnju menstruaciju sam imala 5.9. i trajala je 6 dana. To znači da je odnos bio 23. dan ciklusa. Prosječno trajanje ciklusa mi je 32 dana (u zadnjih par mjeseci to je izgledalo ovako: 29 dana, 34, 36, 28, 30, 31, 36 dana). Sljedeću menstruaciju prema tome očekujem oko 7.10. Gotovo stoposto sam sigurna da sam ovulaciju imala oko 22.-24.9. (gust ljepljiv bijeli iscjedak koji je jedan dan izgledao kao sukrvica). Sad me zanima što mi savjetujete? Planiram kontaktirati svoju ginekologicu poslije međutim više mišljenja je uvijek dobrodošlo! Da li da odem kupiti tabletu za dan poslije? ima li to uopće smisla ako je ovulacija prošla? Pročitala sam sve poruke na ovom forumu i primjetila da ste nekim djevojkama u sličnoj situaciji savjetovali pilulu, a nekima ste ipak rekli da nema potrebe s obzirom da ovulacija prošla pa tableta neće imati učinka? Nisam pametna šta da radim :/
Unaprijed hvala puno!!

P.S. bila sam na pregledu prije tjedan dana i dobila sam recept za Belaru koju sam planirala danas kupiti i onda mi se desi ovo :/

panicarka2277

Htjela bih napomenuti da sam danas tijekom popodneva osjetila blage bolove u donjem dijelu trbuha i leđa...da li je moguće da je riječ samo o nervozi i činjenici da možda umišljam sve to zbog prevelike zabrinutosti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni su dani. Osobno smatram da vam ne treba pilula za dan poslije.

panicarka2277

Puno vam hvala! Istu stvar mi je rekla i moja ginekologica.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

charlie04

Poštovani!

Zadnja mjesečnica mi je bila 19.9. Noćas sam imala nezaštićeni spolni odnos pri kojem je partner ejakulirao u mene. Nakon 9 sati popila sam ellaOne tabletu za dan poslije, pa me zanima da li mi mjesečnica može kasniti i da li postoji mogućnost trudnoće bez obzira na tabletu?

Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruacija može kasniti do tjedan dana. Samim time što ste uzeli pilulu za dan poslije umanjili ste šansu za trudnoćom i sveli je na minimum. No iz kliničke prakse vam kažem da ništa nije stopostotnog djelovanja.

caz10

Nije bilo ejakulacije , ali me brinulo je li moguce da je mozda onaj predejakulat iscurio prilikom pucanja kondoma , ne znam kada se pocinje proizvoditi taj predejakulat ,ali kad je puknuo prekinuli smo odmah odnos te sam stavio novi kondom i odnos je trajao onda jos oko 5-6 min nakon toga .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema straha od trudnoće prema opisanom.