Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

d123

Poštovani doktore,
Zadnji dan menstruacije mi je bio 3.10., subota ujutro, i taj dan sam imala nezaštićeni spolni odnos prilikom kojeg partner nije siguran da li je svršio ili nije (sto mi nije jasno!). Kaze da je uvjeren da nije, ali ne moze rec 100%. Zbog nemogućnosti nisam mogla ranije popiti tabletu ellaone nego nakon 50 sati, dakle ponedjeljak..
Osjecam sve bolove u trbuhu, glavobolja i sve sto i pise u uputstvima pod simptomima..
Imam uredne menstruacije, svakih 30 dana i po tome mi plodni dani nisu bili, ovulacija mi tek nastupa ovu nedjelju..
Međutim brinem se jer sam dan nakon odnosa osjetila malu bol u lijevom jajniku (dal sam od straha preuveličala ili ne, ne znam)
Znam da je jos prerano, ali po Vašem mišljenju, mislite li da hoce tableta djelovati nakon toliko vremena? I kolika je mogućnost za trudnoćom? Da li je krvarenje koje neke djevojke imaju bitno da znam kako do ovulacija nije doslo?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neplodni su dani kad ste imali odnos. Niste ni trebali uzimati pilulu za dan poslije. Neće doći do trudnoće.

d123

Nadam se da ste u pravu
Hvala Vam doktore..happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

čelstrem

Postovani, djevojka i ja sinoc smo imali spolni odnos sa kondomom, nakon odnosa obrisao sam spolovilo. Dva sata poslje ponovo smo imali odnos, ali ovaj puta bez zastite, koji je trajao oko 2 minute, znaci nismo dosli ni blizu kraja jer smo shvatili ozbiljnost situacije. Njoj bi po rasporedu danas trebali krenut plodni dani. Da li postoji mogucnost trudnoce? Jel predlazete pilulu za drugi dan?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

U teoriji na ovaj način šansa postoji, no u praksi se rijetko događa.

caz10

Postovanje,

Djevojka je zadnji dan zadnje menstruacije imala 24.9. , jucer smo imali odnos i pukao nam je kondom te sam ejakulirao u nju neznajući da je kondom pukao. Racunali smo i danas bi trebala dobiti, ali nije jos dobila.Vrijedi li uzimati pilulu za dan poslije i je li kasno ako uzmemo pilulu u ponedjeljak ujutro ako je taj odnos bio u petak oko 16:30.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilula za dan poslije.

Beljulji257

Pošto moja djevojka nije u stanju, pišem tu u njezino ime:

Godinu dana sam pila axira tablete, ginekologica me maknula sa njih da bi mi izvadila hormone, inače imam policistične jajnike i povišeni su mi prolaktin i kortizol, za dobivanje menstruacija i nastavak liječenja drugih 14 dana ciklusa ginekologica mi je dala duphaston tablete. Treći dan pijenja duphaston tableta, imala sam odnospri kojemu je pukla zaštita, 16. dan ciklusa otišla sam dežurnome ginekologu koji je propisao EllaOne tabletu koju sam odmah popila.

Međutim, brine me srednje krvarenje koje sam dobila 3. dan nakon popiene EllaOne tablete. Ginekologinja je rekla da bi mi menstruacija mogla doći ranije, ali zadnja je bila 1.10., čini mi se malo prerano za početak menstruacije iako sam popila EllaOne tabletu, pa bi li se trebala brinuti?

Pozdrav i hvala unaprijed na pomoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije menstruacija. Krvarenje je od pilule za dan poslije. Doći će u očekivano vrijeme ili uz nekoliko dana kašnjenja.

gost0405

Postovanje,imala sam odnos s momk veceras usljed cega je on svrsio i kondom je sa spermom skliznuo u vaginu.Ubzo sam ga izvadila ali me strah nezeljene trudnoce.Trebam li popiti pilulu ?Zadnji dan menstruacije mi je bio prije 2 dana.Kupila sam ella one ali me strah popit je.Kako ona djeluje ako je popijem?Hvala HITNO

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite je svakako ako imalo sumnjate da je dio ejakulata dospio u rodnicu.

epyon

Djevojka je ovulirala u utorak. U cetvrtak smo imali odnos, oko podneva. Nije bilo nezasticene penetracije, ali je bilo nezasticenog prislanjanja spolovila na vanjski dio vagine, pretpostavljam da je bilo i predejakulata. Isti taj dan, oko 17h je popila tabletu ellaOne. Koliki je rizik od trudnoce?

sara17

poštovani,
menstruacija mi kasni oko 5 dana..prije dva tjedna dobila sam upalu grla te na to još i upalu uha nakon čega sam trošila antibiotike tjedan dana...dali je moguce da kasni zbog bolesti? inace mi nikad ne kasni, na pocetku mi je dolazila dosta rano, cak sa 19 dana...no u posljednje dvije godine mi uvijek dolazi između 26-29 dana....sad sam krenula i na fakultet te promijenila mjesto stanovanja...spolni odnos sam imala bez zastite, ali prekinemo uvijek na vrijeme, i do sada nije bilo nikakvih problema sto se tice spolnog odnosa i menstruacije, nije nikad kasnila.
hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Epyon nikakva šansa. Čemu i pilula za dan poslije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sara moguće je da kasni zbog upale i svega navedenog, no spolno ste aktivna uz nezaštićene odnose te sugeriram ipak test na trudnoću.

Darkoo235

Pozdrav,
danas sam imao odnos sa djevojkom i koristili smo kondom kao i uvijek.
Ona je bila na meni i odlučili smo da vrhunac doživim dok je u njoj ne razmišljajućio o riziku jer imam kondom.
Da bi nakon što sam izvadio penis shvatio da je ondom pukao skroz i spao do korijena (puka je na vrhu i skliznuo skroz kao prsten).
Nastupila je panika i odmah smo otišli pod tuš i ja sam joj to dobro isprao,stavio sam ruku u nju i fino isprao ma da uz tu vodu nisam primjetio da sperma izlazi.
Trebalo mi je neke 2 minute da je smirim,jer je to bio veliki šok i prepala se.
Sredili smo se i sjeli u auto do prve apoteke.Tamo sam kroz razgovor sa radnicom tobio Ellaone tablete.
Odmah ih je popila,znači nije ni sat vremena prošlo.
Nakon toga smo malo prošetali otišli u društvo da malo skrenemo misli sa toga.
Sada je došla kući i istuširala se opet .
Kolika je šansa da ostane trudna ?
Sutra joj je najplodniji dan i treba dobiti 8.11.
Kako i kada možemo se uvjeriti da sigurno nije trudna osim čekanja te menstruacije 15 dana ?
Ovo će dosta uticati na naše ponašanje dok se ne uvjerimo da je sve u redu,a oboje imamo bitne događe u nadolazećim danima i mislimo da će se sve upropastiti zbor brige.
Hvala vam unaprijed na odgovoru !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pilula je efikasna u više od 85 posto. Važno ju je uzeti čim prije od nezaštićenog odnosa. Dobro ste postupili no ništa nije stopostotna zaštita.

Darkoo235

Hvala vam,
dosta znam znači vaš odgovor,ma da nas ovih 85% nije usrećilo.
Šta nam preporučujete da uradimo da budemo sigurni da nije trudnoća u pitanju.
Kada ona može uraditi test za trudnoću da bude tačan.
Ne želimo da bude kasno da uradimo nešto ako se zadesi da je trudna.
Imamo 19. godina i dvije godine veze,trudnoća nam definitivno ne treba.
Žao mi je što vam postavljam ovolika pitanja,valjda razumijete moju trenutnu poziciju.
Hvala vam.

Lujo

Poštovani,prethodna menstruacija mi je bila 1.10.
14.10. Sam imala nezasticeni odnos s deckom,sutradan sam odmah popila ellaOne tabletu za dan poslije...problem je sto tocno u to vrijeme mi je trebala biti ovulacija i plodni dani.
Nakon par dana sam otisla na ginekoloski pregled,gdje mi je ginekologica na ultrazvuku primjetila folikulu na jajnicima koja inace puca kada dode do ovulacije.Da li postoji mogucnost da je tableta ipak ucinila svoje?
Menstruaciju trebam dobiti 29.10. , a ciklusi mi traju od 29-31 dan...