Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Hugo Capet

Poštovani,
partnerica i ja imali smo nezaštićeni odnos s 19. na 20. 11. To je bilo 1-2 dana prije njene ovulacije. Popila je pilulu unutar 12 sati od spomenutog odnosa. Kolike su šanse za trudnoću? Pitam budući da joj je muka, umorna je, povraća i slično.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ovulacije i ako je ista uzeta prije ovulacije šansa je minimalna.

noName92

Zdravo
Djevojka i ja smo imali sex sa kondomom ali je on na nesrecu skliznuo a da to nismo primjetili i ja sam ejakulirao u nju.Tad su joj bili plodni dani.To se desilo u petak 27.11.
Nakon pola sata popila je elaone pilulu.Slijedecu menstruaciju treba dobiti za 15 dana.Danas je imala mucnine a u petak je osjetila veliki umor i bol u donjem dijelu stomaka(nuspojave?).Kolike su sanse da je trudna?,molim da odgovorite cim prije jer smo zaista prestravljeni. Hvala unaprijed

ivonek10

Postovanje!
Ovako radila sam test i ispao je negativan, dakle kasni mi vise od 10 dana. Razlozi kasnjenja su valjda stres a i zadnjih mjesec dana intenzivno vjezbam, citala sam da i to utjece na ciklus. Sto vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Noname 92 šanse su male. No ništa nije stopostotna zaštita.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivonek ako je test negativan ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima izostanka provjerite na forumu ginekologije.

ivonek10

Citala sam i vidim da su zene uzimale duphaston. Mogu li i ja i koliko preporucate?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete u dogovoru sa svojim ginekologom.

mia1

Postovani, moj problem je sledeci nezasticen odnos sam imala 13 dan od menstruacije ( ovulacija, mada nisam sigurna) one su u prosjeku 24- 29. Ujutru sam popila ellaone od toga je proslo vec 11 dana nisam imala krvarenje a vec 7 i vise dana me boli stomak, jajnici, ledja, imam bjeli iscjedak bolovi su nekad jaci nekada slabiji ali su prisutni cjeli dan, mene zanima da li je to normalno ili su mozda simptomi trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je od dijelovanja pilule.

Nesa1234

Postovani doktore,
2-3 dana nakon kraja menstruacije imao sam nezasticeni seksualni odnos sa devojkom. U roku od 12 sati popila je Escapell pilulu za dan posle i nije imala nikakvih nuspojava, osim sto ju je stomak malo boleo. Juce je primetila braon iscedak (11. dan nakon nezasticenog odnosa), i grudi (bradavice) je bole na dodir par dana i ima bol u donjem delu stomaka na trenutke (bol brzo prodje). Da li je to posledica pilule ili je trudna? Treba da dobije za 8-9 dana.
Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posljedica je uzete pilule za dan poslije.

mia1

Stigla menstruacija! Hvala Vam doktore veoma ste ljubazni... Pozdrav

Lalapo

Postovani,imala sam spolni odnos s kondomom i decko je nakon svrsavanja oprao i obrisao svoj spolni ud. Pola sata nakon toga smo imali spolni odnos ponovno ali ovaj put bez kondoma s tim da sam ja svrsila a on ne. Plodni su mi dani i zanima me postoji li rizik od trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lalapo šansa postoji no nije velika.

barsa

Devojka i ja smo imali nezasticeni odnos nakon toga u roku od 17 sati je popila Norlevo zatin dobila je menstruacija bez kasnenja tacno na dati sada me zanima ocekuje nova menstruacija ima li nekakve sanse da ostane u drugom stanju ili ne hvala vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema.

ivonek10

Moja frendica ima glupo pitanje. Zanima je da li se moze uvuci trbuh u 1. mjesecu trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nema nikakve veze s trudnom. Niti uvućen niti ispupčen trbuh.

ivonek10

Oprostite, nisam razumjela.