Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nesigurna djevojka neće doći do trudnoće jer nije bilo ejakulacije.

Martaaa88

Postovani.
Ovako zadnjih 6 godina sam korisila Logest kao kontracepiju.Trenutno sam na pauzi.Zadnja menstruacija je bila 17.12,nezasticen spolni odnos sam imala 01.01. (Inace su mi uredni ciklusi) po mojim izracunima 16.dan ciklusa.Uzela sam Logest kao hitnu kont.5+5 8 sati nakon odnosa.6.01.se javilo krvarenje u pocetku smedjkasto kasnije i normalno crveno kao i uobicajena menstruacija sa bolovima.Je li moguca trudnoca nakon ovoga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

Sd0301

Postovani!
Pila sam pilule lindynette 20,ali sam od ovog mjeseca napravila pauzu,imala sam nezasticeni spolni odnos s deckom.imam doma jos jednu kutiju lindynette mogu li one posluziti kao hitna kontracepcija? Ugl prosli mjesec je menstruacija dosla 5 dana prije nego sam zavrsila s pilulama,pilule sam popila do kraja.a ovo se dogodilo 12 dana nakon sto sam zavrsila s pilulama tj 16 dana nakon pocetka zadnje menstrucije.da li da pijem hitnu kontracepciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uzeti 3plus 3 za 12 sati no bolje je Ellaone ili Escapelle .

novakovic858

postovani,
imala sam ne zasticeni odnos u plodnim danima, oko 60h nakon popila sam pilulu escapelle, nisam bila u mogucnosti pre.
juce sam uradila test baby rapid stapic i pokazao je dve crtice.
zanima me da li postoji sansa da je zbog hormonske tablete pozitivan, a da ipak nisam u drugom stanju.
unapred Vam puno hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o trudnoći.

TeamHaleb

Pozdrav, treba mi Vaša pomoć...

Mjesečnice su mi redovite između 26-27 dana traje ciklus, zadnja mjesečnica bila je 12.1
Nezaštićeni spolni odnos (bez ejakulacije) dogodio se sa 10. na 11. dan ciklusa (plodni dani), ovulacija mi je trebala biti 13. dana ciklusa.
Kako bih bila sigurna 18 h nakon nezaštićenog odnosa popila sam elluOne.

No 26.1 (15 dan ciklusa) dogodio se odnos s prekinutim snošajem...no stvar je u tome da ja nisam sigurna je li što moglo završiti u meni, s tim da sam na stidnim usnama vidjela nešto sperme...

Zanima me trebam li popiti opet elluOne, jer na uputama piše da ona odgađa ovulaciju do 5 dana....što bi značilo da bi ona trebala nastupiti ovaj četvrtak/petak?
Treba mi Vaš savjet jer se prvi put nalazim u ovoj situaciji i s ovom vrstom kontracepcije....unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne treba pilula za dan poslije.

Beauty123

Postovani,

Zamolila bi Vas za misljenje. Zadnja mjesecnica mi je bila 02.1, sinoc 07.2 u pol noci imala sam odnos s deckom i kondom nam je pukao, on nije svrsio u meni,izvadio ga je na vrijeme. Danas sam dobila mjesecnicu, ciklus je trajao 35 dana. Dali mogu popiti ellaone tablete ako imam mengu i dali postoji opasnost od trudnoce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Što će vam Ellaone, pa dobili ste menstruaciju.

optimus_prime

Cura je imala menstruaciju 01.02., trajala je 5 ili 6 dana, trajanje ciklusa je 28 dana. 14.02. imali smo odnos pri cemu je puknuo kondom te sam svrsio u nju. Po izracunu su joj plodni dani a ovulacija pocinje 15.02. Popila je ellaone tabletu 15.02 oko 9 ujutro, otprilike 12 sati od odnosa. Zanima me da li je cura trudna? I da li je na vrijeme popila tabletu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popila je na vrijeme. Da li će doći do trudnoće, ne znam. Neka pričeka menstruaciju.
UZimanjem pilule za dan poslije umanjuje se jako šansa za trudnoćom.

TeamHaleb

Poštovani doktore,
pisala sam vam 28.1 (par postova iznad)

Trebala bi mi vaša pomoć u očitavanju rezultata beta hcg iz krvi: rezultat <0,100 jedinica IU/L, referentni interval do 4.
Što to znači?

Hvala Vam veliko unaprijed i lijep pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znači da niste trudna.

martinasp13

Postovani,

Imala sam odnos te je kondom pukao. I svrsio je u mene. U roku dva sata sam popila Ellaone. Ne mogu racunat plodne dane jer imam PCOS, ali recimo da su bili plodni dani. Citala sam da Ellaone nije dobra kad su plodni dani te da sam trebala popit escapella. Molim pomoć. Sta sad ocekivati i kolike su sanse trudnoce i da su bili najplodniji dani?

martinasp13

Krivi izraz. Ako je nastupila ovulacija da li postoji mogucnost da ipak ne dode do trudnoce?

martinasp13

Zadnja menstruacija je bila 7.2. koja je bila prva nakon prestqnka uzimanja pilula. Zadnja pilula 18.12.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće ako imate pcos vjerovatno i ne ovulirate ili jako rijetko, tako da neće doći do trudnoće.

martinasp13

24.2. sam narucena ginekologu. Ima li smisla ici tako rano? I zbog pcosa i situacije