Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Minika

Kada onda mogu da očekujem redovnu menstruaciju? Escapelle sam popila 14.06., izazvano krvarenje 19.06, a zadnji put sam dobila 02.06.? Da li da je očekujem za 28 dana od početka izazvanog krvarenja ili negde oko 30.06?

pčelica23

Poštovani, sinoć sam imala s dečkom nezaštićeni spolni odnos (prekinuti snošaj) i brinem se sada da nisam ostala trudna. Zanima me bi li trebala uzeti pilulu za dan poslije (ne znam kada mi je ovulacija bila ili jel treba tek biti)?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Minika očekujte menstruaciju u očekivano vrijeme dakle nakon 28 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pćelica ako nije bilo ejakulacije ne treba. AKo je bilo ili postoji najmanja sumnja onda bolje uzimte pilulu za dan poslije.

Minika

Možete li biti konkretniji? Dakle 28 dana od početka izazvanog krvarenja? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

28 dana od zadnje menstruacije treba nastupiti menstruacija, s time da može kasniti do 7 dana.

Tilili

Poštovani!
Oko 1 sat u noći, 26.6, imala sam nezaštićen odnos s dečkom. Oboje smo bili pod blagim utjecajem alkohola, no on definitivno nije ejakulirao u mene. Do ejakulacije je došlo nekih 5 - 10 min nakon što je izašao iz mene uz "ručnu pomoć". Usprkos tome, paničarimo, jer su meni plodni dani, a panika je tu i zbog straha da nije mozda izasao predejakulat dok je dečko još bio u meni. Zbog toga svega bih željela uzeti ellaOne, ali mi se nekako i čini da je panika nepotrebna i da nije moguce da nakon ovakvog odnosa ostanem trudna. Ciklusi su mi inace 31 - 38 dana, a prošla menstruacija je počela 9.6.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzeti pilulu za dan poslije ili ne, odluka je na vama. Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije onda ne treba.

dada1979

Postovani imam pitanje vezano uz Escapelle pilulu.
Menstruaciju imam redovito svakih 28 dana od prilike.
Menstruacija mi traje 4-5 dana maximum.E sad ovako.Zadnji dan menst.sam imala odnos muz nije svrsio u mene ali posto je to zadnji dan imam pitanje da li je moguca trudnoca u zadnjem danu menstr.mens.sam dobila 15.06 a 19.06 sam imala odnose.Zatim sam 26.06.opet imala odnose ali ovaj put dva puta u razmaku sat vremena.Posto je po mojoj racunici to bio prvi plodni dan a cula sam da između odnosa prvog i drugog moze doc do ispustanja sperme da se i ne osjeti ja sam za svaku slucajnost popila nakon 19 sati pilulu Escapelle i nikakve mucnine nusam imala.Danas primjetim da cesto mokrim i da me u navratima blago zabole jajnici.Mene sad zanima posto sam ja 79 godiste prvu mj sam dobila sa manje od 9 god jer sam imala preuranjeni pubertet da li postoji mogucnost trudnoce i u slucaju Escapelle.Inace da dodam da mjesecnicu trebam dobit za 15 dana tj 13.07. Kad da ocekujem mjesecnicu i da li je obavezna u roku 10 dana od escapelle ili se moze desit da dobijem tek na datum kad i inace trebam dobit.Izvinjavam se na dugom postu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trebali uzeti pilulu za dan poslije. Menstruaciju ćete dobiti u očekivano vrijeme ili do 7 dana zakašnjenja.

dada1979

Postovani jos bih se nadovezala da danas cjeli dan imam po donjem vesu onako mokro kao da mi je mjehur propustio pa neznam da li su to plodni dani unatoc escapelli i blaga bol u predjelu malog stomaka i jajnika kad se zakasljem.jos me zanima da li ce sada stupit ovulacija ako nije bila prije escapelle ili ne bi trebala ovulirat nakon pilule.Oprostite na gnjavazi ali prvi put se susrecem sa bilo kakvim pilulama pa nisam bas upucena u to.Pozzdrav!

dada1979

Pilulu sam uzela iz razloga sto je zadnji sex bio 26.6 i to je bio prvi plodni dan a nije bio siguran da li je sta otislo u mene od predejakulata ili nakon sto je svrsio.

dada1979

Dokt.a zasto mislite da nisam trebala uzeti pilulu ako je bio prvi ili drugi plodni dan i rizican odnos?i recite mi znaci li sad da ja s obzirom na bolove jajnika necu dobit prisilno krvarenje u ovih par dana nego redovnu menstruaciju?hvala !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niej bilo ejakulacije. Ne brinite. Menstruacija će doći u očekivano vrijeme.

dada1979

Hvala vam puno a daj mi jos recite da li nakon escapelle mogu ocekivat ovuliranje kao sto bi bilo da nisam popila pilulu ili ta ovulacija ovaj mjesec nece biti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće biti ovulacije.

dada1979

Doktore hvala vam puno na odgovoru happy ako vam nije probl.da mi jos odg.na ovo pitanje.Ako je ovulacija stupila dan-dva prije odnosa ili tu noc a escapellu sam popila tek 19 sati nakon sexa da li onda pilula moze pomoci ili ne ako je doslo do nezeljene trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ima ona i drugih djelovanja osim odgode ovulacije. prema opisanom mislim da neće doći do trudnoće.

dada1979

Hvala vam i jos samo nesto me zanima.
danas je 4 dan od popijene escapelle ali izazvanog krvarenja nema da li to krvarenje obavezno treba doc ili je pilula djelovala i bez tog izazvanig krvarenha s obzirom da mens.trebam dobit oko 13-14.07.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije obavezno da će nastupiti. Obično dođe nakon tjedan dana po uzetoj piluli.