Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

dada1979

Hvala doktore puno happy Veliki pozdrav!

dada1979

Doktore opet ja imam pitanje!Danas je puna 3 dana kako sam popila escapellu i osjetim snaznu zelju za sexom!Moje pitanje je da li je to od pilule i da li bi sad sex sa zastitom poremetio djelovanje escapelle posto je tek tri dana kako sam ju popila?!Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Minika

Izvinite što opet pišem, ali mnogo brinem. Menstruacija mi kasni vec dva dana, a uvek je redovna, a stomak boli kao da svaki čas trebam dobiti, no nikako da se to desi. Moje pitanje je koliko najduže mogu da očekujem da kasni, i ako konačno dobijem, da li je onda 100% da je escapelle delovala?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može kasniti do tjedan dana.

dada1979

Postovani doktore.
Ja imam jedno pitanhe u vezi escapelle.
Zanima me ako od popijene escapelle ne dođe do izazvanog krvarenja da li to znaci da pilula nije djelovala ili nije bila uopce potrebna.Evo kod mene 8 dana od pilule i jos nema krvarenja redovnu trebam dobit za 8 dana tj 13.7.

Minika

Zanima me da li escapelle pomera ovulaciju? Je l to njen zadatak? Ako da, s obzirom da sam 19.juna imala izazvano krvarenje, a sad imam osećaj kao da sam u tom periodu, a taman je i na neke dve nedelje, je l očekujem redovnu oko 19.jula? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znači da nije djelovala.

dada1979

Postovani dokt.Evo ja se opet javljam.
Evo danas je 11 dana kako sam popila escapellu ali izazvanog krvarenja jos uvijek nema.Redovnu trebam dobit za 5 dana da li se trebam zabrinuti da pilula nije djelovala posto nije doslo do izazvanog krvarenja? Molim vas vase misljenje jer sam u velikom stresu i strahu.A koliko citam sve su dobile to izazvano krvarenje :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će menstruacija. ne brinite.

dada1979

Hvala na odgovoru eto nadam se da ce doc!Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bokicaloknica3

Zdravo, imala sam odnos devetog dana svog ciklusa, dobijam redovno na 28-30 dana vec godinama, odnos je bio zasticen kondomom ali je momak svrsio jos dok je bio unutra i kondom nije pukao...medjutim malo sam se plasila kasnije i panicarila stoga sam otisla do studentske ambulante i doktorica mi je rekla da ne bi trebalo nista da se desi, ali za svaki slucaj da uzmem escapelle...popila sam ga cim sam izasla iz ambulante, doduse tacno 50 sati nakon dogadjaja, je l' sam ispravno postupila? Za sada se dobro osecam, nemam mucnina, krvarenja i sl, verujem da ce nesto nastupiti...Hvala vam unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ispravno ste postupila.

dada1979

Postovani dokt.zelim vam se zahvalit na vremenu koje ste odvojili da odg na moja pitanja happy veliko veliko hvala.Evo ja sam od nervoze i zivaca odlucila jutros obavit kucni test za trudnocu i pokazai je negativno.Nakon 8 sati id testa sam dobila mjesecnicu znaci danas jest onako smeđkaste boje ali se nadan da je to to sada i da trudnoce nema.Sad me jos zanima posto sam po redovnoj dobila 3 dana prije znaci li to da bi sljedecu trebala dobit opet na vrijeme i jos me zanima da li bi bilo u redu i nakon menstruacije obavit jos jedan testic za trudnocu i kad od prilike nakon prestanka menst.?

bokicaloknica3

U redu, hvala. U medjuvremenu sam imala blagu mucninu u par navrata, onako i juce i danas mi je na trenutke bilo muka, zaboleo me stomak i povracalo mi se, ali to prodje posle nekoliko minuta, a grudi su mi sve vreme malo osetljivije na dodir. Pretpostavljam da je sve ovo od pilule? Izvinjavam se ako postavljam glupa pitanja, ali moram napomenuti da mi je ovo prvi put u zivotu da sam uzela pilulu, trenutno spremam pretposlednji ispit, pa sam malo i pod dodatnim stresom. happy Do krvarenja bi trebalo doci za nekih 7-10 dana od uzimanja, ili ce nastupiti kad i regularna menstruacija, uz moguce kasnjenje od par dana, je l' da? Hvala jos jednom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dada ne treba novi test.poz.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bokicalonkica sama ste odgovorila na pitanje.

sky_rider

Postovanje,
Doslo je do pucanja kondoma i ejakulacije danas, 7. dana ciklusa. U 3.mesecu ove godine se isto dogodilo, pa je bilo neophodno da devojka popije escapelle i desilo se produzavanje ciklusa koji su nakon uzimanja pilule trajali 46, 41, 39 dana. Pre toga su ciklusi bili redovni unazad pola godine sa trajanjem od 32 dana. Menstruacija jos traje, pri kraju je. Da li savetujete uzimanje pilule za dan posle? Hvala mnogo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka uzme pilulu za dan poslije jer ciklus nije redovit.