Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Doći će menstruacija uskoro.

Brinetaaa123

lijep pozdrav. prije nekih mjesec dana imala sam spolni odnos bez kondoma pa sam popila ellaone tabletu. mjesecnica mi je kasnila nekoliko dana, ali sam ju dobila i trajala je od 26.06-01.07.
poslije,tocnije 9.7 sam imala nezasticeni spolni odnos koji je trajao 2-3 minute jer smo bili prekinuti. definitivno nije svrsio,al me strah zbog tekucine koja izlazi prije. menstruaciju sam trebala dobiti 25.07., ali nisam. kasni mi 7 dana i vec sam u velikoj panici. povremeno imam nekakve grceve,a grudi me bas i ne bole. prije par dana sam inace radila test i ispao je negativan.
zanima me dali mi mozda kasni zbog ellaone?

Brinetaaa123

takoder me zanima dali postoji mogucnost da sam trudna..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne kasni zbog pilule za dan poslije. Mladi ste neiskusni, imate odnose bez zaštite, dakle sugeriram test na trudnoću.

Marijana1005

Postovani,
Poslednji ciklus mi je trajao od 17.7. do 21.7.
Nezasticen polni odnos je bio 28.7. i 18 casova nakon toga sam popila Escapelle tabletu (29.7). Sutradan mi se pojavilo smedje krvarenje koje nije preterano obilno i trajalo je tri dana. Narednu menstruaciju ocekujem 14.8. Moje pitanje je kolike su mi sanse za trudnocu? Imam li razloga za brigu?
Unapred hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je vrlo mala ako ste ju uzeli prije ovulacije.

DK02

Poštovani,
prvi dan ciklusa mi je bio 17.7., nezaštićeni spolni odnos sam imala 18i dan ciklusa 3.8.(13.8. Bi trebao početi nivi ciklus), ciklus mi traje 28 dana i uvijek mi je redovan, ovaj mjesec po sluzi sam pretpostavila da mi je ovulacija bila dva dana ranije..budući da pretpostavljam da mi je ovulacija prošla i nakon nje sam imala nezaštićeni odnos, zanima me trebam li uzeti tabletu za dan poslije i koje...jako se brinem pa me zanima Vaše mišljenje...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je ovulacija bila onda nema koristi uzeti pilulu za dan poslije.

spenki

Postovani, imao sam nezasticeni odnos s djevojkom 27. 7. I metoda zastite je bila prekinuti odnos. Ja sam prije ejakulacije mozda 3 sekunde izvadio penis i svrsio sa strane. Djevojka je zadnju menstruaciju dobila 3. 7. A inace joj ciklus traje 30-35 dana. Prema kalendaru to joj nije bio plodan dan, ovulavije je tewbala biti 24. Postoji li samsa za trudnocu? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šanse su male zbog neplodnih dana.

deica0101

Poštovani,

Danas ujutro oko 5 sati partner i ja smo imali zaštićeni spolni odnos prilikom kojeg je došlo do ejakulacije u kondom. Problem je u tome što je nakon toga kondom skliznuo i ostao u meni, uspjela sam ga izvaditi ali ne znam je li dio sjemena izašao i ostao u meni. Sutra bih trebala dobiti mjesečnicu, znam da su mi trenutno neplodni dani pa me zanima je li potrebno uzeti pilulu za dan poslije kako ne bi došlo do trudnoće.

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilula za dan poslije.

tonka1234

Poštovani,
17.08. sam imala spolni odnos sa dečkom pri kojem je puknuo kondom. Mi to nismo primjetili dok on nije ejakulirao. Nikad ne ejakulira u mene, čak ni sa kondomom ali zbog panike koja nas je uhvatila kad smo primjetili da je kondom pukao nije 100% siguran jeli imalo sperme dospjelo u mene prije nego što je izvukao. Zadnja menstruacija počela je 02.08., a završila 07.08. Po mom menstrualnom ciklusu, koji najčešće traje 28 dana, to je bio 16. dan koji je vrlo vjerovatno plodan. Ujutro sam popila hitnu kontracepciju, Ellaone. Zanima me jeli velika mogućnost da ostanem trudna iako sam popila pilulu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala jer nije bilo ejakulacije.

tonka1234

Jos jedno pitanje
Dakle, proslo je 2 dana od odnosa i shvatila sam da je kondom pukao u meni jer je izasao dio njega. Danas osjecam manje bolove u jajnicima, neko vrijeme me boli jedan jajnik a neko vrijeme drugi. S obzirom da sam popila ellaOne tabletu imam li razloga za brigu?

tonka1234

I ta bol sto osjecam, jeli moguce da je to ovuliranje jer me n bole jajnici u isto vrijeme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja situaciju.

Milica 111111

Dragi doktore, molim za pomoć. Cikluse imam na 28 dana, poslednji je bio 25.07. Međutim zbog ejakulacije uzela sam Escapelle 31.07 i prokrvarila 05.08. Da napomenem da sam imala nezasticen odnos opet u periodu 01.08 i 03.08. Dobijam krvarenje 05.08 koje je trajalo 3 dana. Nakon toga 20.08 imam odnos prilikom kojeg je partner ejakulirao unutar mene a po sekretu bih rekla da je bila ovulacija. Kad mi je sledeci ciklus? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ono krvarenje koje ste imali nije bila menstruacija. Menstruaciju trebati dobiti ovih dana dakle u očekivano vrijeme ili može kasniti do tjedan dana.

Milica 111111

Hvala doktore na odgovoru. Samo jos jedno pitanje..jeli ovaj odnos nezaštićeni 20.08 bio moguć za zacece obzirom na popijenu pilulu 31.07 i kao sto kazete da mi je vreme očekivane menstruacije uskoro? Po sekretu koji je bio kao belance i bolovima u jajnicima mislila sam da sam pomerila datum ovulacije? Hvala najlepse!